Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

mzss1

|58%| Jak už jsem psal v předchozím filmu. Tato série mi dlouho unikala, takže až nyní jsem se odhodlal to napravit. Námětem mi to trochu připomnělo sérii Blade a trochu vzdáleně Resident evil. První díl mě celkem bavil, ty slabší 4* a 70% jsem udělil. Toto pokračování mi celkově přišlo o něco slabší. Ještě tak ta první polovina mě držela v dobrém rozpoložení, ale ta druhá už šla téměř mimo mě. Furt se tu něco dělo, to nepopírám, nemělo to snad žádnou chybu, ale čekal jsem jiné pojetí snímku. Ta historie upírů, Lycanů – to mě moc nebralo. V předchozím filmu to bylo nastíněno minimálně, zde se to furt omívalo, ani příběh nebyl nejchytlavější. Akce byla ale dobrá, lycani, upíři – to vše bylo hezky natočeno. Hlavní hrdinka Kate Beckinsale je krásná ženská, opět mě zaujala. Stejně jako sympaťák Scott Speedman. I záporáci nebyli špatní. Rko bylo opět využito málo, ale to mi nevadilo. Hudba od skvělého Beltramiho se vydařila. Hlavním problémem bylo, že jsem se nemohl ponořit do příběhu, i první díl měl své mouchy a nedostatky, ale zde jsem je cítil zřetelněji. Jinač si nemůžu stěžovat, to jedno shlédnutí bylo pohodové. Bojím se třetího dílu, který se má dějově vrátit o dost do minulosti. Uvidíme. ()

k212

Víc akce a krve, víc digitálních příšer, víc lásky a sexu (a Scota Speedmana - wow), víc zmatených slov a děje. Zmizely zajímavé atmosférické kulisy z jedničky a přibyl přiblblý závěr. Přesto je to snesitelné béčko, na které se nejspíš už nikdy nepodívám. ()

IQ Tiqe

Co se změnilo oproti "jendičce", že jsem přidal hvězdičku navíc? Pro mě byla dvojka efektnější a působivější, možná i díky DTS zvuku. Ale opět musím přiznat, že bez Kate Beckinsale by šlo o průměr - zkrátka známá tvář, která dobře hraje, je vždy potřeba. A z toho plyne, že třetí pokračování si patrně nechám s klidným svědomím ujít. ()

Jordan

kate beckinsale je krásna, šetrenie na tom, že sa točilo v Maďarsku sa prejavilo na tom, že podobne ako v jednotke sú efekty efektné, aj keď v jednotke mi prišli efektnejšie. Celkovo však - hovadina. Na tretí diel už radšej ani nepôjdem, pretože ten už scenár asi mať nebude už vôbec. V tomto pokračovaní sa ešte aké také náznaky scenára (i keď mizerného) nájsť dali. Režisérovi patrí moja vďaka za jedinú jednu vec - že ukázal pekné telíčko krásnej Kate sťaby Selene. Ale inak alogická a na akčný/fantasy/horor pomerne nudná popcornová vyumelkovaná záležitosť. S jednotkou som bol teda spokojnejší ()

Anderton

Oproti jednotke sa všetko mierne zlepšilo, teda okrem scenára, ten je stále na facku. Ale nakoniec aj tá brutálna vážnosť je ok, pretože ak by tam bol náznak náhľadu, už by sme si z toho nemohli robiť srandu. Architekti a scénografi vymysleli lepšie lokácie, čo ale nepomáha takým spôsobom, ako by mohlo, pretože celý film je zase prehnaný cez rovnako silný modrý filter a tak viac menej máte dojem, že pozeráte na to isté. Finále je o niečo záživnejšie a celkovo je tu o niečo menej wtf momentov ako naposledy. Stále je to ale slabota a k vyššiemu hodnoteniu sa uchyľujem kvôli tomu, že po dlhšom premýšľaní som prvému dielu dal dve hviezdy, tak aby to bolo vyvážené, asi ako boj medzi upírmi a lykanmi. ()

Frajer42 odpad!

Jaj, to byla ale sračka. Je to prostě dlouhá nudná blbost s příběhem, který mě neskutečně sral a s akcí, která mě srala o trošičku méně. Co si budeme povídat. Nezachránila to ani hlavní sexy hrdinka v latexovém oděvu. ()

Kothy

Upírsko-vlkodlačí pokračování. Tentokrát se jim chtě i nechtě podaří stvořit křížence vlkodlaka a upíra. Kulky lítají z obou stran. Jak ty stříbrné, tak ty s UV zářením. ()

teutates

Len Wiseman na nás vytiahol pokračovanie Underworldu, ktoré na moje prekvapenie nieje vôbec zlé. Rýchlejšie, akčnejšie, svižnejšie - proste pokračovanie ako sa patrí... Pridaná história a mytológia oživila snímok a vdýchla mu dej, ktorý už potreboval. Kate Beckinsale tu opäť pobehuje v svojom upnutom kostýmku, takže spokojnosť v mužskej strane publika zaručená. Scott Speedman sa taktiež polepšil a pripadá mi tuna presvedčivejší. Opäť pochvala réžií, pretože aj napriek slabšiemu rozpočtu je prevedenie cool... V celku dobré pokračovanie, ktoré dokázalo dotiahnuť ľudí do kín.. ()

Campbell

Po prvním ne moc vydařeném díle překvapení, jasně film není mco originální ani chytrý, ale je poměrně akční o stále se tam oproti jedničce něco děje. Do hororu film moc nezasahuje snad kromě hlavních postav, jedná se spíše o rize akční film, s pár pěknýma momentama. Moje hodnocení je vyšší možná z toho důvodu že z jedničky jsem byl poměrně otráven co se zábavy týče. Backinsale dostala přiláhavější obleček a je zatraceně sexy a poměrně slušně i hrají. Efekty jsou moc fajn, jen ta přeměna ve vlkodlaky je strašná. Tohle tvůrcům evidentně moc nejde. Každopádně když se chcete bavit, vypněte mozek, vezmete si chipsy a pusťte toto LEPŠÍ pokračování. ()

Ratemus

Neohrožená Selene opět v sedle spolu s Michaelem, tentokrát proti Markusovi a vše je tu opět jako přes kopírák. Druhý díl je ale o něco lepší, takže za mě jednu hvězdu navíc. Akce je trochu propracovanější a krvavé scény jsou syrovější. Pořád je to však taková průměrná jednohubka. ()

PetrPan

Po už tak povedeném prvním díle přichází Wiseman  i s  o chlup lepší dvojkou. Selene je tu  snad ještě přitažlivější a akce téměř nepřetržitá. Hlavní antagonisté, bratři Markus a William, mají v rámci načrtnutého světa fantastického Underworldu asi největší význam ze všech dřívějších i pozdějších postav a jejich osudový  střet se Selene a hybridem Michaelem tak má ty správné grády  epického finále.  Osobně považuju druhý díl za nejlepší z celé série a tak nezbývá než vycenit pět ostrých zubů. ()

Slarque

Co se asi dalo čekat od pokračování průměrného béčka. Evoluce? Ale jděte! Len Wiseman pochopil, že jeho největší devizou je manželka, takže ji nenechá moc opouštět plátno. Kate sice v přiléhavé kůži vypadá pořád skvěle, ale na celý film to nestačí. Jistě, jsou tady jakési potvory od Patricka Tatopoulose a skladatel Marco Beltrami také ví, o co u podobného filmu jde, ale já jsem staromilec a pořád trvdím, že to nejdřív chce mít scénář. ()

klerik

Efektnejšie, krvavejšie a stupídnejšie ako jednotka. Plochosť postáv ostala zachovaná, len Kate je teraz trochu výraznejšia (na čom sa zrejme podpísala erotická scéna a kamera ťažiaca maximum z jej peknej tváre). Rovnako ako v jednotke aj tu Wiseman pracuje so "scenárom" vystavanom na legende z minulosti, do ktorej sa Selena zapletie. Takže opäť tu nejde o hlavnú hrdinku, ale o vedľajšie postavy. Počas filmu som sa nezbavil otázky "PREČO SA SAKRA VŠETCI MLÁTIA A STRIEĽAJÚ?!" Minimum ozrejmenia konania postáv, maximum feelingu. Na rozdiel od ULTRAVIOLET je to aspoň decentnejšie natočené, ale film nedokáže (možno až na výstup Dereka Jacobiho) vtiahnuť diváka do deja či nebodaj akcie... ()

iamek

Po asi půl hodině jsem si film musel pustit znova a na papírek psát jména postav a kdo je s kým a kdo koho zradil, protože jsem se v překombinovaném ději totálně ztrácel. Akční scény jsou dobře natočené a sestříhané a díky tomu jsou přehledné a hlavně se na to docela dobře kouká. Druhý díl Underworldu je pohodová akční jednohubka u které jsem se osobně docela dobře bavil a těším se na další díly. ()

Chrustyn

Obrovské překvapení. Takhle nějak měl vypadat první díl. Skvělé akční scény a i příběh už je srozumitelnější. ()

korbitch22

Zatímco jednička byla atmosferická pecka,dvojka si jede čistě na akční vlně.Napojení příběhu hned na konec jedničky je geniální a dělá z underworldu vlastně jeden 4hodinový upírský nářez,Wiseman neztratil vůbec nic,naopak k atmosféře a geniální stylizaci přidává ještě démonické monstrum Marcuse,odhalování příběhu je geniální a napínavé a začátek ze středověku naprosto fantastický.Jako bonus krapet toho zvířecího sexu.Malinké mínus je docela odbytý konec s prvním vlkodlakem Williamem,jinak ovšem opět geniální Wiseman,kterému musim vyseknout poklonu za pojetí pokračování,které je nejen stejně dobré jako jednička,ono je to možná ještě vo chlup lepší :) a to se povede málokdy :) 100% ()

LaciLC

Takmer to isté čo jednotka, efektné, krvavé, akčné, no o trochu viac nudné. Ale vyrovnáva to nahá Kate Beckinsale. ***a 1/2 ()

Hellblazer

Popravde som príbehu moc nechápal lebo tie intelektuálne sračky sa nedali počúvať, ale aj tak tu nejde o príbeh ale o čo najviac akcie. Tej je v porovnaní s prvým dielom viac a čo je dobré pritvrdilo sa aj v brutalite. Na rozdiel od ostatných nepovažujem CGI efekty za nejaké super a miestami treba povedať, že sú príšerné. Najväčším kladom filmu je však Kate Beckinsale, ktorá je v tom priliehavom latexovom oblečku taká sexi, že už len kvôli tomu sa dá film pozerať a tomu, že Speedman mal určité problémi sa nečudujem. Evolution je celkove lepší než jednotka aj keď nie o moc. ()

Scalpelexis

Kupodivu, alespoň pro mě, lepší, jak 1. díl. Příběh opět banální, ale tentokrát žádné filozofování a servíruje přímočarou akci. Speedman se nechová jako úplný tupec a nový upíří boss měl oproti Nighymu větší styl. Stále je to béčkovina až po uši; kratší stopáž prospěla. ()

heyda

A pokračování je zde a podle mě možná o kousíček lepší, přesto na 2 hvězdičky. Ale, že by se měl Len Wiseman čím chlubit. To teda nevim, nevim. ()

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)