Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

bigbadboy

Poledňáková nacpala příliš mnoho do tak malého filmu :o) výsledek je bídný. 2. shlédnutí: Falešné úsměvy, hra na city, kozy Štěpánkový... všechno děs... hrůzu zachraňuje jako vždy Holubová. ()

Anworon

Očekávat od tohoto filmu plnokrevné pokračování filmu Jak dostat tatínka do polepšovny je chyba. Film vůbec pokračováním nemusí být. Já osobně jsem byl rád, že v něm nemůže hrát Tomáš Holý. Nejmileji mě překvapila Ingrid Timková (v rámci scénáristického prostoru). Miroslav Etzler rozhodně nebyl výrazně horší než František Němec. Jde o komedii a ne každá komedie musí být hlubokomyslná hořká komedie, jak jsme si z poslední doby zvykli (takže lehký žánr, ne Großkunst, jak snad někdo očekával). A tato je v porovnání s předchozími ještě víc odlehčená. Pobaví, rozesměje, neurazí. Jen mě zarazilo, že mistryně režie dětí Marie Poledňáková tentokrát neohlídala dětské výkony. Zvláštní je, jak dynamický film natočila režisérka - důchodkyně. To mě překvapilo nejvíc. Že by tlak producentů? Nebo obava režisérky, jestli je ještě schopná zaujmout? Nedá se ale říct, že by to bylo na škodu. ()

krivkin odpad!

původně jsem chtěl dát jedinou hvězdičku je za hudbu, která hraje ke scénkám s Danem Nekonečným, ale nakonec mi bylo tak mdlo, že nic.... mám velmi rád české "rodinné" filmy (Páni kluci, S tebou mě baví svět, Jak vytrhnout...), ale tohle jsem vůbec nerozdýchal - takové naprosto nelogické pele-mele s dost trapnými hereckými výkony - celé to má úroveň asi tak jako Kameňák.... ()

Lewaso

Marie Poledňáková už zřejmě přestala točit ty své čtyř-pětihvězdičkové poetické dětské filmy a dala se na „dětský akční film“. Jinak bych tento pokus asi nenazval. Obávám se, že poetika už není in... ()

BradleyT

Tak toto je skutečně velká nuda, trošku domácího videa ze školky v přírodě smíchaná s telefonáty domů manželce + potrhlosti Václava Postráneckého (to nejlepší z filmu) a s potrhlým blbečkem nehercem Danem Nekonečným. Komu to přišlo na chuť nechť se podívá, dávám 2* za Postráneckého. ()

Chladek

Není to zase takový propadák, jaký jsem čekal. Každého českého diváka musí potěšit přítomnost Vojtka a Konečného, srandovní příhody na škole v přírodě nebo vynalézavý V. Postránecký. Dá se na to dívat a dá se u toho i zasmát. ()

conoscenza odpad!

Hm, na staré dobré časy v čele s Holým se nedalo dost dobře navázat, ale to, co jsem viděl, je něco, co by nikdo nikdy vidět neměl. Tudíž by to nemělo být natočeno. Při cestě do Chorvatska sedící cestovatel vděčně přijme takřka cokoliv, jen aby dlouhé hodiny utekly, ale díky tomuto filmu mi bylo špatně nejen z cesty. Nic vtipného, i když trapnost a ujetost je vtipná sama o sobě. Zápletka, dá-li se to tak nazvat, je nulová, okoukaná, ze všech úhlů průhledná. Příšerné zpívání podivných písní dětmi a tatínkem Lubošem se mi ovšem do paměti vrylo. Už nikdy víc. ()

Poštolka

Nevím proč, ale tendle film mě doopravdy nebavil, dokonce jsem ani neměla náladu ho dokouknout... Příbuzný ho velmi vychvalovali, prý je to pěkná rodinná komedie,... atd. Pro mě ale bohužel pouze dlouhý nudný film.. ()

moviepill

Jedna hviezdička za Vítka, jedna hviezdička za Konvalinkovú... Inak tento film zabíja jeho dĺžka a nedopracovaný scenár. (tú odrhovačku "Máme doma strašidlo" mu odpúšťam, sú to predsa deti) ()

quasar

Úplně mimo mé chápání. Tenhle film je z dílny jiné paní Poledňákové, než ty předchozí. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Au........ ()

swoulen odpad!

Většinou se k odpaďákům nevyjadřuju, ale tady musím. Možná to bylo natočeno pro malý caparty, byť s dobrým záměrem, pro ty starší už to asi bude hůř stravitelný. Ani můj, po vánočních svátcích, odkrvený mozek nepobral tuhle rodinnou komedii. Daniel Nekonečný je tím správným synonymem pro tento film. Taky nerozumí tomu, že i méně je někdy více a že touha být za každou cenu vtipný a originální tak moc, že už sám nepozná rozdíl mezi přeplácaností a kýčem. Zbytečně utopenej rozpočet se mohl použít na něco aspoň trochu víc přínosnějšího. A nezachrání to ani plejáda těch lepších herců, těch míň dobrých a ani těch pár přicmrndávačů z českého šoubyznysu. ()

MartyMcFly89

Ten děsivý ksicht Mádla mě asi už bude strašit do konce mého filmového života. To je tedy dokonalá ukázka neherce, který se snaží být herec a pořád a pořád to nejde. Někdo má obličej jako žába a je úspěšný (Táborský - mám ho velmi rád, Jude Law - trochu), ale jemu se to nedaří. Rodinná komedie, hahá ()

DooFooS

Vzhledem k tomu, že jsem se čirou náhodou nacházel v Tatrách na stejné chatě ve stejné chvíli, kdy se film natáčel, tak jsem z filmu daleko víc nadšený, jak koukám, než většina lidí, páč pro mě film skončil právě v Tatrách. Po záběrech z chaty už jsem v kině jen vyrušoval a každému říkal, kde jsem byl, když se točilo tohle a co jsem pil, když se říkalo tohle, až jsem nakonec musel jít z kina úplně… ()

Dejff_2004

Tím, čím oslovovaly diváky filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny - vynikájícím herectvím Tomáše Holého, jednoduchá záplétka - o to míň oslovují Krokodýli. Rozhuštěné zápletky, některé vyznivající do ztracena (vztah učitelky Alice a Luboše úplně vyšumí), sem tam vykukující Vašek v podání Jiřího Mádla (dle režisérky skvělá náhrada Tomáše Holého), nedostal tolik prostoru, aby mohl vůbec něco předvést, citově "ždímací" scény alá Pojišťovna štěstí a přehrávající Jitka Schneidrová. Bohužel. Těžko říct proč například herečka Jaroslava Kretchmerová nepředvedla víc ze své komičnosti, ale kritika zřejmě nemůže padat na hereččinu hlavu. Paní režisérka raději dává přednost Evě Holubové, která ovšem, je-li v záběru, svou energií a pozitivní náladou dokáže zabavit, i kdyby se film točil jen okolo ní, je jí ale víc než dost! Ingrid Timková se alespoň snaží něco hrát, za to Naďa Konvalinková a Bára Štěpánová ve filmu jsou snad jen díky svým proporcím. Duo Vojtek-Konečný v roli otců Vítka se nedá ani komentovat a hodnotit jako herecký výkon. Místo mluvení Josef Vojtek jen kříčí a Dan Nekonečný jen vrrrrrčí. To, že i do rodinného filmu přijde na řadu fekální humor čekal asi málokdo. Navíc ztvárněn Václavem Postráneckým nevěští nic dobrého. Pár prdů a je naštěstí povšem. Film staví bohužel, co se týče komičnosti, na fyzických gagech a různých pádech. A bohužel i Miroslav Etzler musel stavět spíše na fyzickém projevu, ač se snažil, co mu síly stačily. Škoda. Má-li ale film něco kladného, tak je to zajisté jeho technická stránka. Bez jakékoli kritiky se obejde kamera Martina Duby, jenž dokáže nádhérně prodat lokace (ať Vysoké Tatry nebo "starou" Prahu), rychlé tempo děje, který režisérka prostě umí, a zajisté jí k tomu pomáhá i střih. A také hudba Petra Maláska. 4/10 ()

route60

Krokodýli nejsou žádny skvost ale párkrat jsem se schutí zasmál, akorát mně štve ta skrytá reklama a některé zbytečné osoby například Vojtek a podobně, Marie Poledňáková umí ale začína se opakovat. 55% ()

natalanka

Paní Poledňáková proč jste mě tolik zklamala? Co jste to provedla? Dyť po tomhle filmu nemáte nutkání vidět jej znovu. Pointa je v čudu a v hlavě Vám nezůstane vůbec nic. Jsem smutná. :-(. Prosím vraťte se k té kráse na kterou jsme zvyklí a kterou jste nás rozmazlila.) Tohle už opravdu ne. :-( ()

waltosin odpad!

Bože můj to chce krokodýli, kteří sežerou herce a všechny další okolo :D Hovadina jak má být!! Vždyť je to o velkým hovně!!! ()

tonton78 odpad!

fakt to nechápu, chtěla se režisérka na starý kolena pořádně nakapsovat a trochu si přilepšit k důchodu nebo dát příležitost svým starým kamarádům v herecké branži???hnusnej paskvil u kterýho jsem se smál jen u závěrečných titulků a to úlevou. nesympatičtí herci, uřvaní usoplenci hodní tak do Klokánku a nejvíc nejhorší děj...nelíbilo by se mě to ani kdybych neviděl předchozí dva díly kterým tento "zázrak filmografie" dělá jen ostudu...ještě jeden takový film a začnu recenzovat sprostě...tfůůůj ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková