Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Krchy

Tohle se opravdu velice nepovedlo. Hlavní dějovou linii bych ještě překousl, ale už děda Postránecký mě neuvěřitelně sral a ta rodinka čtyř uřvaných dementů, to už bylo na mě moc... ()

herech odpad!

Tento film mě vůbec nijak nezaujal, prostě nezaujal, téměř ničím. Jako volné pokračování předchozích skvělích komedií "Jak vytrhnout velrybě stoličku", či "Jak dostat tatínka do polepšovny" to stojí fakt za prd. A jako samotný film mě to jak už jsem psal nezaujalo téměř ničím a docela velká nuda. ()

Deratizer

Tak v tomto filmu bylo jasně vsazeno na komerční jistotu. Jakože Vojtek v té době velká celebrita, tak měl za účel přitáhnout zvědavost hory svých fanoušků, kterých se tuna na film podívala jen ze zvědavosti. A to se podařilo, ale efekt je opačnej, Vojtek patří do Kabátu a jinam se prostě nehodí. A Nekonečný, ten tomu dává korunu, tento silně trapnej a nesympatickej člověk je tak odpudivej, až se na něj člověk nedokáže kysele nedívat. Celkově to bylo trapný a stejně jako Kameňák 2, tak i tento film řve komerčním účelem. V kameňáku 2 vlezlá Vondráčková, která se musí nasrat všude kde bude vidět, pak zpěvák Martin Maxa a zde Vojtek s Nekonečným. Hrajou tam osobnosti, kteří prostě nejsou herci a hrát neumí a už tuplem, že je lidi znají jako známé zpěváky, tak to nemůže fungovat. Tím komerčním účelem to prostě viditelně řve. Chtělo by to kvalitní českou komedii s pořádnými herci, která nebude trapná a budě dělaná postaru. Takhle z toho vznikla viditelně účelová komerční sračka. Nemám rád filmy, kde se obsazujou zpěváci pro komerční účel, takhle půjde český film akorát tak do sraček. ()

Gahan odpad!

Po zhliadnutí prvej polovice je skóre nasledovné: (1) vôbec sa neorientujem v postavách (2) nevidím ani náznak deja a čo je horšie (3) nevidím ani len náznak humoru. Toto je neskutočne trápny film, ktorého druhú polovicu si nechám s kľudom ujsť a budem dúfať, že tá prvá vyšumí čo najkôr. Ako, keď od filmu (ako ja v tomto prípade) vôbec nič neočakávate, väčšinou sa vždy nájde aspoň niečo, čo vás príjemne prekvapí alebo minimálne nesklame, ale toto nie je ten prípad. OTRAS. ()

jochanan

Je to prostě Poledňáková. Krokodýli jsem poprvé viděla letos (Vánoce 2010) a nijak mě nemrzí, že tomu nebylo dřív a nejsem si jistá, jestli na něj budu chtít kouknout někdy znova. Z celého filmu mám spíš pocit, že paní režisárka stokrát vykrádá sama sebe, už jen postava stárnoucí baletky je jaksi... ehm... známá. Plus ale patří Miroslavu Etzlerovi, který byl přesně takový vedoucí, po kterém všechny děti touží. Pokud se ale chystáte na salvy smíchu, které znáte ze starých filmů Poledňákové, zajděte si pro ně radši do půjčovny... Tady se jaksi nějak nekonají... ()

Fawkes

Tak tohle je fakt hrůza. Poledňáková tentokrát zklamala, asi už ji došly nápady nebo nevím. Film se vůbec nedá rovnat se svými předchůdci s Tomášem Holým nebo se Stebou mě baví svět. Nebaví mě ani jedna část z filmu. (23%) ()

Akana

Nic zvláštního jsem si od toho nesliboval a stejně jsem byl zklamaný, ba otrávený. Snaha navázat na úspěch S tebou mě baví svět čouhá pomalu z každého záběru, jenže proti téhle trvalce postrádají Krokodýli nejenom hlavu, ale i patu a především vtip. Děj je nemotorně poslepovaný z nesmyslně a kostrbatě rozvíjených linií, zápletky a "humorné" scény jsou vynucené, celek je nepřehledný maglajz bez špetky půvabu, který ve starších režisérčiných filmech nechyběl. Co se stalo? Po těch letech zkušeností by člověk od Poledňákové čekal přinejmenším sebejisté řemeslo. Tady je pokažené skoro všechno. 30% ()

CyriC odpad!

Neuvěřitelně sračkoidní sračka. Mám pocit, že Etzler je prakticky vždycky záruka sračkoidnosti. ()

Wargoo

Ááááááááách jo... Prečo sa tí tvorcovia na to niekedy radšej nevyserú !!! Poledňáková má ale u mňa odpustené, má totiž na konte Veľrybu a Polepšovňu ! 1* ()

Ydrosten odpad!

A čemu jsem se mněl smát ? Tomu jak na výlet na hory jedou s 20 dětmi jen 2 učitelky a 1 tatínek ( ještě navíc sehnaný na poslední chvíly ) když ještě navíc na té chatě nic nefungovalo ? Tomu se jako někdo smál ? To přijde někomu normální že se hned neotočily a nejely domů ? Vážně ? Nebo jsem se mněl smát tomu jak tam neustále vyřvávaly Vojtek z Nekonečným ? Proč tam jako byly ? Celý ten film, byl jeden trapný moment za druhým + spousta nelogických věcí ( opravdu se mi nechce věřit tomu že by na výlet jely z tolika dětmi jen 3 dospělý, když jeden je imobilní - a ani ji neodvezly do nemocnice - a druhý neustále odbíhá telefonovat na několik hodin vzdálenou horu ) A naví tu hraje Holubová, takže odpad. ()

Nšoči

V žádném případě se nedá film srovnat s těmi původními Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny a to z mnoha důvodů. Jednak se nepovedlo herecké obsazení, Tomáše Holého prostě nikdo nenahradí, děj je roztříštěný, Dan Nekonečný mi lezl na nervy a jediný kdo mě občas rozesmál byl Václav Postránecký. ()

Ronyk7 odpad!

Tento film není ani pro děti, ani pro dospělé. Je snad jen pro samotný 'herce' aby se na sebe dívali do čeho, že se to pustili. 1.12.2006 ()

Hovado

Já bych to řekl opět zase takto.Jak už jsem naznačil u Účastníků,šílený střih,šílená rychlost tak do půlky filmu.Pak ovšem tempo zpomalilo a bylo to dobré.Ale stejně film neměl zdaleka takovou atmosféru jako jeho dva předchůdci,náznak byl ale nic moc! ()

J.Bohumil

Z důvodu nejednoznačné žánrovosti a myšlenkové ucelenosti se film po první polovině rozpadá autorce pod rukama. Ti tři muži na plakátě mohli být jen dva a možná bych se i pobavil, a nebo by museli být neustéle u sebe a to by byl už úplně jiný film... Maruško! Špatně si odhadla dnešní dobu. Vykrádala's, co se dá. Včetně sebe. Hlavně sebe. A ono to nevyšlo. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková