Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

butnot odpad!

Ten film jsem nikdy nechtěl vidět, ale bohužel museli zrovna TOHLE pustit v autobuse, když jsem se vracel z letního zájezdu ve Francii. Naprosto mě to znechutilo a pevně věřím, že už nikdy v životě nebudu muset tento výtvor shlédnout. Díky tomuto filmu se mi zároveň zcela zprotivili Václav Postránecký a Miroslav Etzler. ()

Petrus1

Jak to jen říct...byla sem k tomu prakticky donucena...se na to na Boží hod u babičky dívat (Mrtvá nevěsta mi jaxi neprošla :-( )...asi mne evidentně chtěl někdo za něco vytrestat :-D Neshledala sem na tom zábavného prakticky nic, snad jen jednu scénu, toť vše. Jinak jen samá trapnost (jaxe do toho Vojtek mohl nechat ukacat, nechápu - i když s ním to jde z kopce už delší dobu...), uřvaný fakani a hlavně teda nudaaaa. Já to říkám furt, že na "nový" český rádoby komedie se nedá dívat. ()

RedHot odpad!

Jaké je dívat se na Jak se krotí krokodýli? --- Představte si, že ráno vstanete z postele, unavení a nevyspalí. Při vaření kávy vám kiksne varná konvice. Nemůžete najít kartáček na zuby, snažíte se tedy vyštrachat alespoň peprmintovou žvýkačku. Náhle si uvědomujete, že jdete pozdě. V rychlosti vylétnete na chodbu a mačkáte tlačítko od výtahu, který nefunguje. Jak sbíháte schody dolů, rozervete si drahý kožený kabát o zábradlí. Autobus těsně nestihnete a mrznete na zastávce. Příští autobus dojede za dvacet minut a najede k chodníku tak šikovně, že vás celého skrápí blátem. Když dojedete do práce, šéf si vás zavolá k sobě do kanceláře a nemilosrdně vás seřve. Kolegyně vám za chvíli nechtěně převrhne vázu přímo na notebook, takže zkratuje a vy máte po drahém přístroji. Ještě se ani neomluví, kráva. Když chcete z práce odejít, seznáte, že jste někde nechal peněženku. Hledáte ji po celém městě, ale marně. Nakonec vám do toho všeho zadrnčí mobil, po kterém se s vámi rozejde přítelkyně. Celý zoufalý a zkroušený se jdete opít, abyste zapomněli. Ožerete se tak silně, že se ráno, na nic si nevpomínaje, probudíte celý rozlámaný a ke všemu polonahý v jakémsi gaybaru. Máte poblité kalhoty. Všechny vaše peníze, mobil i doklady jsou pryč. Cestou domů na vás bude zírat jen asi tři sta osmdesát šest lidí, jak to vypadáte. U vchodu do bytu vás zarazí strážník, který vám oznámí, že vás přes noc vykradli a odnesli si i vaši celoživotní sbírku čínského porcelánu nesmírné ceny. --- Tak takové je dívat se na Jak se krotí krokodýli. Nejhorší film vůbec. ()

Mallinali

Jedna hvězda za Postráneckého. Jinak to bolelo jako kdybyste nepochopili, že "Bez peněz do hospody nelez!" není jenom eufemismus.. ()

Yarwen

Někdy si říkám, že tvůrci podobných snímků žijí v ateliérech, vytržení z reálného života, a pak natočí něco podobného, co by mělo zapadat "do života tam venku" dle jejich představ. Stupidní scénář, chování postav je mimo mísu a byť by se mělo jednat o komedii, divák se ani jednou nezasměje. Když pak vidí, že film byl natočen s příspěvkem z fondu české kinematografie, tzn. že je částečně placen z jeho daní, zbývá mu jen skřípat zuby... ()

Brtniik

Film jsem viděl v TV. Třetí film ze série... i když, patří vůbec k těm předchozím?! Kdyby se na ně neodkazoval, možná by se nechal snést jako klasický čajíček urputně se snažící zaujmout či dokonce rozesmát. Ta samokonkurence mu však nastavuje nemilosrdné zrcadlo v němž se jeví jako naprostý propadák. Paní Poledňáková, při vší úctě k dámě a dosavadnímu dílu, se patrně zbláznila! Anebo zafungovalo HsN (hypotéka se neptá)... Škoda 112ti minut života. ()

Jurkodak1

Jako malému se mi ten film líbil (i když jsem byl teda trochu zklamanej z toho, že tam nebyli ti krokodýli), ale teprve teď jsem si uvědomil, že je ten film vlastně úplně blbej. Na rozdíl od předchozích dvou dílů nesází tolik na humor malého Vaška, ale na pocit viny rodičů dětí, které se v tomto filmu až přehnaně trápí. ()

johnymdoe

Krajně nesympatický Etzler. Příšerně přehrávající Štěpánová, Konvalinková a Náhlovský, které mám jinak docela rád. K Vojtkovi se raději nechci vyjadřovat, nechápu jestli mu to stálo za to. Hudební stránka filmu otřesná, ale dík obsazení Nekonečného jsem poprvé slyšel jeho "civilní" projev, což potěšilo. Potěšilo mě i obsazení dlouho nikde neviděné Kretschmerové a mile hrajícího (i když malinko též přehrávajícího) Postráneckého. K dětem se vyjadřovat nemá smysl, Peč byl roztomilý, zbytek nic..přirovnávat je k herci z minulých dvou dílů nelze. Za Mentos a Cappy 2*, jinak bych byl snad i schopen dát 3. ()

zdeny99

Tento Poledňákové film patří k těm nejlepším filmům rodinného žánru, i když se to tu mnohým nelíbí, protože to každý porovnává s jejími vrcholnými filmy JAK DOSTAT TATÍNKA DO POLEPŠOVNY a JAK VYTRHNOUT VELRYBĚ STOLIČKU. Těmto dvěma filmům se sice nevyrovná, protože v krokodýlech vystupuje spousta postav a tím je tu i moc příběhů, což sráží jeho kvalitu. Přesto je moc pěkný, krásně natočený a inteligentně napsaný. Nejlepší scénou bylo, jak Konvalinková na dětské lanovce proletěla dřevěnou boudou. [24828. hodnocení, 677. komentář, 37%] ()

Bozvav

Člověk nesmí srovnávat s Velrybou i když to rádoby navazuje (což se rozhodně nepovedlo) Jistě humor je trochu prvoplánový, některé scény jsou dosti přehrávané, ale jako celek jsem se docela bavila. Děti jsou roztomilé, Postránecký vtipný, hudba nádherná a tak nějak to celé dohromady docela dobře funguje. Za mne slušný průměr, tedy 55%. ()

binsladin

lidi, film pro lidi, tak v čem je problém? Tarantino to není, ale co čekat? tomuhle filmu pouze chybí sentiment při vzpomínce, jak jste si jako malí při prvních dvou dílech učurávali do tepláků. ()

#47

K tomuto filmu jsem se dostal čistě náhodou a skutečně jsem během jeho poslední dvacetiminutovky usnul. Nevěřil jsem, že je to tak špatné jak říkaly zdejší ohlasy...ale tentokrát to byla svatá pravda. Je problém když po sledování filmu nedokážu říct o čem to vlastně bylo a je ještě větší problém když nedokážu najít nic co by se mi na něm líbilo...tedy pardon...hláška Evičky Holubové "nečum na ty kozy když s tebou mluvim", mě alespoň jednou rozesmála. Tu jednu hvězdičku dávam snad z úcty k režisérce...která bohužel ve snaze být cool, možná snad pod vlivem diletantských producentů či sponzorů vytvořila tento paskvil. Už to, že se logo Poštovní spořitelny dostalo až na oficiální plakát mluví za vše... ()

Mattezs odpad!

Myslel jsem, že neuvidím horší film než je Kameňák nebo Román pro ženy, ale tohle se jim téměř vyrovnává. Poledňáková už je asi senilní, bo nechápu jak mohla něco takového natočit, vrcholem hnusu byla otřesná hudba a obsazení dvou pičusků Vojtka s Nekonečným. Naopak nejmíň mi vadili Schneiderová s Mádlem, kteří aspoň nehráli tak strašně trapně, navíc jsem nepochopil vedlejší dějovou linku s Koudelkou. No prostě shit... ()

-Marc-

Po 28 letech se nám vrací příběh Marie Poledňákové a však mě osobně velice, velice zklamal. Bylo mi jasné, že už to nebude to samé jako kdysi, ale takový propad jsem opravdu nečekal. Vašek (v podání Jiřího Mádla,který se i celkem na tu roli hodil) je odsunut tak nějak úplně stranou a hlavní příběh se věnuje vztahu Luboše ( Miroslav Etzler) a Anny (Ingrid Timková) a občas tam přičmrďuje i dědeček (Václav Postránecký). Myslím si že herci byli vybráni docela slušně a do těch rolí sedí, ale styl příběhu se úplně změnil a hlavně mi vadila ty rádoby zpěvavé části. Takže abych to shrnul film se nepodařil a ani zdaleka se nepodařilo alespoň se vyrovnat předchozím filmům, které dnes již patří mezi klasické. ()

atmen

Štve mě, že toto má být pokračování mých oblíbených filmů s Tomášem Holým a dokonce od stejné režisérky... ()

Rami odpad!

Tento film dokonale vystihuje stav současné české kinematografie. A slovy "naprostá sračka" dokonale vystihnu kvalitu tohoto snímku. Obrázek o kvalitě české kinematografie současnosti si můžete udělat sami. ;-( ()

Koumi

Rád bych se někoho zeptal, co jsem to vlastně viděl. Tento film byl tak strašně nudný, až jsem se začal ztrácet v ději a nabýval jsem tušení, že se v něm vlastně vůbec nic neděje. Rádoby silná, emotivní místa ve scénáři jsou hrůzná a neskutečně vtíravá, že jsem málem plakal. Díky kvalitám snímku to však rozhodně nebylo. Hrůza, hrůza, hrůza! Sám sebe se ptám, za co je ta jedna hvězdička. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková