Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

epoh

Vím, že se mnou nebude většina z vás souhlasit, ale kombinace Mádl-Postránecký a Koudelka, jehož mikropříběh ze mě spolehlivě dolovat emoce, prostě nemohu jinak. Asi jsem sentimentální, no... ()

Marat

Komedie bez vtipu, bez šťávy, bez herectví. Odpad si netroufám dát, protože hodnocení odpad je pro mě něco jiného, ale tento film mě zklamal na celé čáře. Hold bez Tomáše Holého už nikdy nemůže být završena filmová trilogie Jak....:-( ()

Lumpus

Na tento film Marie Poledňákové jsem se velmi těšil,možná i proto že jsem přeci jen doufal ,že něco ze svých ůžasných předešlých filmů převede na plátno i v tomto jejím kousku ,boužel opak se stal skutkem.Film,který je sice prošpikován opravdu kvalitními českými herci,nesahá filmům jako Jak utrhnout velerybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny ani po kotníky. Film doplatil na hloupoučký scénář,který nezaujme ani v nejmenším a přímo nudí.Film obsahuje i spousty zbytečných chyb a reklamních drzostí(hlavně na Cappi).Koneckoncům je zde je dna skvělá scéna u které jsem se smál a to s Konvalinkovou na lanovce,ta byla dobrá. Když to sečtu a podrhnu dostává se k nám podprůměrným český film ,který si ale asi najdete nějaké ty své diváky,pro mě ale jen 20% ()

petisek

Tento film by mal aj naviac keby... . Toho keby je však tak veľa a navyše o ňom píšu ostatní užívateľia csfd, že sa pokúsim vymenovať aspoň zopár pozitív filmu. V provm rade ma zaujala pekná kamera a vizuálna atraktívnosť filmu: pekný a sympatický herci v pekne zladených kostýmoch, hrajúci v prekrásnych scenériach českého vidieka, Vysokých Tatier, Álp, alebo Prahy. Pozitívom bolo aj obsadenie Václava Postráneckého do úlohy deda ( až na nechutný fekálny humor) a celej plejády známych tvárí, hrajúcich väčšinou pod svoj štandart. Okrem otrasného scenára, réžie a strihu ma však najviac pobúril amatérsky product placement - napr. Mentos, Cappi, centrum.cz.. ( tu sa môžu český tvorcovia ešte veľa učiť od američanov). Záverečné hodnotenie: škoda premárnenej šance natočiť po dlhej dobe dobrý český rodinný film ()

Fanak odpad!

Protože jsem se u filmu jedenkrát zasmál, zdálo by se, že bych mohl alespoň dát jednu hvězdičku. Smůlou ovšem je, že musí být obzvláště s ohledem na autorku scénáře a režisérku srovnáván s "stoličkou" a "polepšovnou". A v tomto srovnání je odpad! Ještě eufemismem pro tvůrčí mizérii, kterou jsem musel přetrpět. Především dějová linie dědečkova by působila nevkusně snad i v Kameňáku. ()

LuNaj

Mučte mě, škrťte mě, upalte mě, ale tento film do šedi podprůměru nepošlu. Neříkám, že by tam nebya hluchá místa (podle mě minimálně), nadbytečné postavy (Vojtek se ještě dal, můj "oblíbenec" Nekonečný už ne), přesto hodnotím velmi pozitivně. Víte, ono to snad ani nejde srovnávat s předchozými díly Jak... Přeci jenom, je jiná doba, dětská hvězda ve stylu Tomáše Holého rovněž není na obzoru a dvojice Němec-Preissová byla nepřekonatelná. Přesto nelze tomuto dílku upřít punc zábavnosti. Alespoň mně to tak hrozné nepřišlo, i když soudě dle okolních komentářů jsem snad jeden z mála s takovým názorem. No a? Jo a ještě jenom tak na okraj- Postránecký je třída. ()

Zadri odpad!

Něco tak dějově roztříštěného, příběhově prázdného a atmosférou nudného jsem už dlouho neviděl. Souhlasím s Oskarem, že nabalením moderních prvků do děje klasické rodinné komedie je opravdu, ale opravdu chybou a autorka i režisérka to očividně nezvládla. Jdu si pustit Jak vytrhnout velrybě stoličku, abych si spravil chuť. ()

Pitryx

Škoda, přeškoda. Hvězdička pouze za pár dobrých momentů. Jinak by následoval koš. Tenhle film vůbec neměl vzniknout, jen udělal ostudu dvěma předchozím. Navíc to obsazení, místo milého klučiny, kterých jistě máme mezi herci dost, je tu křivohubý Mádl. Naštěstí se ve filmu moc nevyskytuje. Prostě hnus. V prosinci 2020 jsem tomu dal šanci ještě jednou a jen mohu připsat, že místo hezké hudby v předchozích filmech je zde jen něco co se hudbě nepodobá ani zdaleka. Naštěstí ne v celém filmu. Mám milion chutí odebrat i tu dvacítku. ()

Vikinec odpad!

Pro mě jednoznačný odpad. Film, který se má tvářit jako pokračování příběhů s Tomášem Holým v hlavní roli, je především unylá přehlídka nováckých "hvězd" . Postránecky, který měl toto veledílo zřejmě zachránit, svou roli mesiáše ukrutné srandy neutáhl a tak jsem byl svědkem jenom jakýchsi zevšechsil "sympatických" hudebních čísel s dětmi na horách. Bohužel tomu chyběl humor a zřejmě i talent malého Holého. Docela mě překvapilo vysoké hodnocení, asi zapracoval kult malého hereckého génia z předchozích "dílů". ()

Jara_II

Zuby nehty se tenhle film snaží držet modelu dvojice filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Ta podobnost je tady ve všem, táta horal máma baletí - a jak Ingrid Timková tak Miroslav Etzler jsou i typově hodně podobní Janě Preissové resp. Františku Němci. Táta se vrací z hor, jede se na výlet.. blá blá..prostě se Marii Poledňákové nechtěl vymýšlet žádný nový příběh, což je na filmu docela dobře vidět, navíc ta hromada lépe či hůře skrytých reklam, aby se to zaplatilo... U tohoto filmu si skoro říkám, že socialistická cenzura by ani dnes nebyla k zahození... ()

V.N.

Jak se krotí krokodýli a rodinný film? No nevím, nevím. Tenhle nepovedený návrat Marie Poledňákové na filmové výsluní, je spíše dětský film a dal by se popsat třemi slovy : Nezajímavá, nudná slátanina. Komu by se tři slova zdály málo mohu přidat ještě dvě : Neskutečná kravina. V několika okamžicích jsem dokonce měl pocit jako bych sledoval dílko českého velmistra filmové trapnosti Zdeňka Trošky. Všichni herci i poloherci jsou zde vyloženě špatní, scénář assholózní a hudba tuctově podbízivá. Jediné plus filmu vidím v atraktivních exteriérech, které však v žádném případě nemůžou být důvodem, proč by se na tento propadák měl kdokoliv koukat. ()

nula87 odpad!

Měl jsem to "štěstí" film vidět den po Líbáš jako bůh, a i když je to těžko k uvěření, tohle je ještě horší, a proto mi bohatě stačila cca půlhodina k tomu, aby mi bylo jasné, že nemám sílu na 2 takové skvosty po sobě. 5% ()

Astinas odpad!

Strašný.Poledňáková šlápla vedle.Říkal jsem si ze začátku,že by to snad i byla fajnová komedie,ale po 10 minutách jsem tušil,že to bude něco nebezpečnýho a že možná dostanu nějakej záchvat.Ani jeden z herců mi do role neseděl,každá "vtipná" scéna byla na vyškrábnutí si očí(scena s Postráneckým v ploutvích byla snad nejhorší) a nic jsem tak nějak nepochopil,nejspíš jsem ani nechtěl.Krátce po polovině jsem si otevřel slivovici a díky ní jsem to nějak vydržel. ()

brzozin odpad!

Film připomíná nesrozumitelnou alegorii scén, které Poledňáková vykradla ze svých starších a úspěšných rodinných komedií. Vše pak bylo důkladně rozstříháno, rozhozeno po stole a zcela náhodně bez jakékoliv logiky nebo smyslu poslepováno ve výslednou mozaiku scén, které ale spolu vůbec nekoexistují. Kdybych měl říct, o čem to vlastně je, tak bych asi nebyl schopen. Chtěl jsem tomu přijít na kloub a kouknul na oficiální text distributora. Ale ani ten v tom nemá jasno a tak se raději spokojil jen s vyjmenováním postav. Ty se sice ve filmu objevují, ale jejich dějové linky se zcela míjí jako by žily v oddělených dimenzích. Navíc mi nebyl absolutně nikdo z nich sympatický. Etzler neumí hrát a zpívat už vůbec ne. Konvalinková hraje v každém filmu infantilní a mírně retardovanou blbku, Postránecký je mi nesympaticky celkově a Štěpánová musí všude vystavovat dekolt, protože to je to jediné, čim snad někoho dokáže zaujmout. Dále nechápu, proč se to jmenuje "Jak se krotí krokodýli". Kvůli jedné ubohé písničce v podání totálně ujetého Nekonečného? Nebo že by odkaz na "Jak vytrhnout velrybě stoličku"? Hmmm to je hloubka. Totální sračka, u které se budete děsně nudit, protože se v ní velice brzy zcela dezorientujete. Ale jako průprava na Saxánu a lexikon kouzel je to dobré. Proboha, proč někteří lidé nedokáží včas a se ctí odejít. Bože! ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková