Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

karlee

Poslední půlhodina to dost kazí, předtím to celkem ušlo, našlo se i pár vtipných momentů. Dějová linie s Mádlem je tam zcela zbytečná, stejně jako Koudelkovi čtyři rodiče. O co šlo mezi Schneiderovou a Etzlerem jsem nepochopil. Počítače a kolečkové brusle si také mohli odpustit. ()

johhny007 odpad!

Filmyod Marie Polednákove jsem nikdy nějak moc nesledoval , ale tohle jsem viděl , ale byl to jeden z největších výplachů Českých filmů!! ()

Godhaj

,,Říkal jsi, že se budeš ženit." ,,Kecal jsem." Krokodýli se chtě nechtě musí srovnávat se staršími komediemi Poledňákové s Tomášem Holým, byť i jen kvůli shodným jménům ústředního páru. Toto volné pokračování je každopádně velmi špatné. Zpracování filmu je rutiní a připomíná novácké seriály. Co zamrzí víc je fakt, že podobný je i scénář. V něm vidím největší slabinu. V ději se pohybovalo zbytečně moc postav, které byly naprosto nedostatečně vykreslené, takže se jen těžko daly sledovat jejich motivace (pokud tedy nějaké vůbec měly). Tyto vedlejší postavy nepříjemně tříštili děj, čímž hlavní linie příběhu zůstala poněkud stranou. Velmi nepříjemně působilo velké množství uječených postav - téměř každou minutu filmu někdo křičí, běží, nebo hysterčí, což rozhodně nepřispívá k pohodové atmosféře - viz neskutečně nepříjemná Štěpánová. Naprosto obludný je potom soundtrack, který zčásti obstarává duo Nekonečný - Vojtek, kteří v tomto filmu neustále nelidsky křepčí v kuchyni, až z toho má člověk pocit, že dostane žaludeční vředy. Jako pěst na oko také působí velmi nešetrně zakomponovaný product placement. Jediným vysloveně příjemným dojmem na mě zapůsobil herecký výkon Postráneckého a Mádla. Celkově se tedy jedná o velmi nepříjemný a určitě ne pohodový ,,rodinný" film. ()

acn odpad!

Má oblíbená učitelka ze SŠ přišla s nápadem, že půjdeme všichni do kina na společný film. A jelikož to byla učitelka ČJ, museli jsme jít na český film. Věděl sem, že peklo je blízko, ale přeci jen sem si řekl "Předsuky se mají překonávat.". A tak jsem šel na popravu dobrovolně. 112 minut jsem v kině uvažoval, jak moc velký úchyl a sadomasochista jsem. Došel jsem k názoru že jsem blázen, kterému může pomoct jen pořádná domina s obrovským bičem .Poté jsem ale přišel na podstatu celé věci. Bylo to celé jen geniální plán mé učitelky jak se mi pomstít za to, že nemám rád filmovou Kytici od Brabce. Že jsem nic nenapsal k filmu? Inu, nerad píšu o stolici. Je to totiž celé o hovně. ()

Don82 odpad!

Poledňáková je dle mého z jiné planety a na Zem se přiletí podívat, jen když chce natočit nějaký rádoby vtipný film. Jak se krotí krokodýli jsem viděl kdysi na DVD a dnes při televizní repríze jsem si vybavil ty muka, herecké peklo a estrády trapnosti. Konec, víc už tomuto filmu věnovat nebudu... ()

biergof odpad!

Proč český film připomíná Sudeckobavorskou produkci? Proč si Mádl myslí, že je zábavný? Proč se v Čechách už netočí hezké filmy? Nebojte, tento film není jeden velký otazník, je to odpad! ()

SuicideKing odpad!

6 vteřin mě stačilo, omylem se to zjevilo na obrazovce televizoru a holt, než člověk přepne chvilku to trvá... fuj mě je blbě ()

IvonaK

Dříve jsem tento film milovala. Pohodové hlášky, dobrý soundtrack od Daniela Nekonečného a natáčelo se v pěkném prostředí. Velmi dobrý film. ()

SONY_

„Nečum jí na ty kozy, když s tebou mluvim!“ Děda Pepík byl opravdu frajer, takže tohle bych mu neměl za zlé. Bobule mě zase dokázala rozesmát svými hláškami. Julča Mráčková je prdlá sama o sobě a například Káje Koulové se podařilo mi rozhýbat moje mozkové závity. A také díky ní vím, proč lidé umírají, no, protože to vidí u jiných, to je jasné. Takže za mě je tu humoru dost, i když příběh není nic moc. Je také pravda, že mě se líbila spíše ta část v Praze, škola v přírodě mě moc netáhla. Ale rozhodně se nebráním opakovanému zhlédnutí a nevadí mi ani dělat Mikuláše v květnu. /60%/ ()

topi80

Mně to přišlo, že na drogách jsou úplně všichni (včetně paní režisérky a scénáristky), nejen osazenstvo rodiny malého Koudelky. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková