Silný životní příběh se odehrává na pozadí drsné scenérie hor se vším, co je pro střední Slovensko typické – patriarchát, pytláctví, rasová nesnášenlivost, krádeže dřeva, ale hlavně ukazuje velkou soudržnost rodiny, víru, přátelství a lásku. Pokoj v duši je příběhem Tóna (Attila Mokos), který se po pěti letech vrací z vězení, kde si odseděl trest za krádeže. Přijíždí do rodné vsi a zjišťuje, že mnohé věci se změnily: s manželkou (Helena Krajčiová) se odcizil, pětiletého syna vlastně nezná, nemůže najít novou práci… Jeho přátelé z dětství – kněz Marek (Jan Vondráček) a podnikatel Peter (Robert Więckiewicz) se mu snaží pomoci v návratu do normálního života, ale mají své vlastní problémy a trápení. Tóno zoufale hledá východisko ze své situace. Šanci mu nakonec jako jediný dá majitel místní železnice, strojvedoucí Smejkal (Jaromír Hanzlík), který jako jeden z mála netrpí předsudky... (oficiální text distributora)

klapqua

Na slovenský film som zatiaľ asi ešte nedozrela... Každopádne, Kirschnerka má piesničku fakt peknú... to je tak asi aj to jediné, krom pár záberov, čo sa mi na tomto filme ozaj páčilo... ()

milhouse86

Za posledné roky jeden z najlepších slovenských filmov. Nie že by bol taký vynikajúci, to ostatné sú strašné kktiny. Proste jeden jednoduchý uveriteľný príbeh, ktorý sa na nič nehrá. Bez tých pre slovenské filmy typických pokusov vložiť nejaké silné metafory či podobenstvá, ktorým aj tak väčšinou rozumie len režisér/ka a navyše vyznievajú neskutočne trápne. Film zo slovenského prostredia, ktorý nás v mnohom vystihol. ()

ludovit14

Tento SK film-Pokoj v duši mi ako si ušiel medzi prstami,vôbec som o ňom nevedel.A teraz,keď som sa dostal náhodou k nemu-bol som milo prekvapený.Na SLOV.tvorbu,slušný film.Síce príbeh recivilistu Tóna (Attila Mokos) je predvídateľný,kedže celé to smerovalo k samovražde-lebo taký spackaný život sa ani predstaviť nedá,aký mal Tóno(muselo to takto skončiť,mal veľké depresie).Ale,musím pochváliť Vladimíra Balka,ktorý nám predstavil pekný príbeh,ktorého dialógy neboli nudne ako to už býva na SLOVENSKU zvykom- s dobrými hereckými výkonmi-film mal aj prijateľnú minutáž.Dobre zapracoval do príbehu Rómov ako aj policajta,,HOVNIAKA’’,ktorý sa starali o zábavu v tejto vážnej téme.HOD:63%.Na SK film-bol celý vizuál pekne urobený.PS:na herca Roberta Więckiewicza,mám poslednej dobe šťastie-nedávno som videl sním film,kde podal úžasný herecký výkon v peknom PL filme V TME. ()

Le6n

Po megalomanskej Bathorycke tentokrat jednoduchy slovensky film o obycajnych ludoch, ich zivote a problemoch, ktore im prinasa. Hromada neokukanych tvari, kopa balockeho komparzu, par znamych, prehnane mnozsto prostrovaciek, chvilami chaoticka kamera a zufale trhanie obrazu pri dlhokanskych svenkoch. Vsetko podtrhnute vybornou hudbou a okorenene doverne znemymi lokalitami. Jakubiskova ma Bathory ohurila, Pokoj v dusi prinutil zamysliet sa. Tesim sa na DVD a vychutnam si aj v klude domova. 3.5 hviedzy istyhc, kvoli domacej produkcii slabe 4 :)) ()

Petro

Dodatek -- Po uplynutí půl roku od shlédnutí: Pokaždé, když slyším onu opojnou píseň, vidím ten film a mám pocit, ze na něj myslím stále. Silný námět. -- Konec dodatku -- Pokoj v duši po zhlédnutí filmu tedy nezůstal. Ovšem film v mysli a duši ano. Je velmi o citech a je smutný. Pohledy na krásnou krajinu navozují atmosféru a berou za srdce a to je ten moment, kdy se vám pod kůži a do mysli dostane dost podmětů k zamýšlení. A ten smutek. Trošku mě nesedlo takové "sekání" příběhu - neplynul zcel přirozeně. Dost jsem vnímal skládání jednotlivých scén za sebe, krátké a rychlé. Film jsem si vybral protože je slovenský a předchází ho výborná píseň od Jany Kirschner. ()

panic25

tento film dokazuje, že slovenská kinematografie ještě neřekla poslední slovo, slušné drama muži, který se vrátí z vězení a zjistí že nic není takové jaké bylo předtím než ho zavřeli stojí za vidění ()

pavont

V podstate klasicka drama, ktora nicim neprekvapi a nepomoze ani to , ze je zo slovenska. Celkovo ale slusny priemer. ()

jxr

Pro mě byl tenhle film docela zklamáním. Tři * jen proto, že mám slovenskou kinematografii opravdu rád. Tohle mě ale docela minulo. Absolutně jsem se do filmu nedokázal vžít. ()

egones

Zo začiatku som bol aj prekvapený, výborné herecké výkony, pekné prostredie, len tej hlavná pointa a myšlienka mohla byť trocha záživnejšia. Vôbec nič Vás nedrží v tom aby ste pokračovali a v napätí čakali, čo príde ďalej. ()

siki37

z tohto filmu som usúdil, že všetci slováci sú alkoholici, zradní podvodníci a buď nezamestnaní alebo sa živia zlodejinou. mám nápad, poďme sa všetci zastreliť a skoncujme raz a navždy s komplexom menejcennosti a tí ktorí sa dobre netrefia nech nezúfajú, tie pohyby kamerou a divné zaostrovanie ich dorazia. ()

Robbie

Kedy Slováci prestanú točiť filmy o slopaní, zrade a ľudských tragédiách? Už mi fakt vadí tento element každého slovenského filmu a absolútna neschopnosť natočiť niečo inšpirujúce, príjemné na pozeranie alebo niečo aspoň trošku vtipné. Pokoj v duši je bohužiaľ len ďalší bezpohlavný slovenský film, jeden z mnohých, na ktoré sa ľahko zabudne. ()

Wolfvater

Docela podhodnocený film. Jak čtu komentáře, lidem vadí nejvíce to, co já ocenil. Proč syrový lidský příběh vyumělkovat, až to bude neúnosné a hlavně neuvěřitelné? Proč z bolesti a prázdnoty v lidské duši dělat za každou cenu něco víc? Ne, tady to je, jak to má být. Nic víc, nic míň. Attila Mokos zahrál výborně. A klidný lidský projev Jaromíra Hanzlíka v jedné z vedlejších (ale podstatných) rolí pohladil po duši. Na toto se rád podívám znovu. A rád doporučím i dalším. ()

lumi1

Na to že je to SLOVENSKÝ film tak môže byť, ale inak to bola dosť nuda. Osobne vôbec nemusím slovenskú tvorbu , ale tento film ma oslovil dobre známim prostredím kde sa odohrával (Čiernym Balogom) a záverečnou pesničkou. ()

kisho

Dalo sa...pripajam sa uz k spomenutemu, ze atmoska mohla byt v druhej polke trochu viac prespikovana. Celkovo dost introvertna drama bola okorenena par frkmi na ktorych sa sala celkom bavila a nebol som ruseny tradicne tupymi sk dialogmi. Trochu ma na filme rusila kamera s trendovym minizoomom a pri tych hypersvenkoch som musel dat bacha aby sa mi nezacala tocit hlava. Celkovo zhrnute a podciarknute: prijemne slovenske kino, davam 4. Snad sa budu dalsi tejto latky drzat... ()

nikoliatko

veľmi pekný film, až na zopár nedomyslených vecí ako napr. "rádio exprees" alebo "euro, najsilnejšia mena na svete do našej peňaženky" no mohli to aj lepšie zakomponovať... ete tam je trošku veľa pijatiky na môj vkus a trošku veľa vulgarizmov.. viem že to patrilo ku vykresleniu života a myslenia postavy.. no.. nemuseli to až tak prehnať .. a ozaj Helenka Krajčiová to zahrala výborne :) veľmi sympatická herečka ()

__VEV_ka__

Veľmi dobrý a reálny film od začiatku až do úplného konca. V kine som sa ani chvíľku nenudila a musím oponovať niektorým spomínaným hláškam, že to boli zbytočne vyhodené peniaze. Je síce pravda, že vo filme odznelo moc vulgarizmov, príliš sa pilo, fajčilo, a reklamy boli okaté, ale všetko mi to dokopy pasovalo a tým bol film fakt reálny. Humor na pravom mieste, k tomu nádherná sloveská príroda, zlaté ruky kameramana. Niet čo dodať, odporúčam... ()

Cooolboy

To hodnotenie je skôr za prírodu a skvelú hudbu (tým nemyslím len Kirschnerku). Príbeh je taký tuctový, postavy sú vykreslené minimálne a keby to nebolo takmer domáce prostredie, čo ma zaujalo, asi by som sa nudil. Tých pár neslušných frkov, čo sa vo filme objavili z neho nič výnimočné nespravia. ()