sadlokan

Chlapi vyhráli válku,ani si nevystřelili.Všechno obstaralo USAF s A-10 a podobnejma lítadlama.Takže vlastně dobrý?Jet si do Kuvajtu honit péro? ()

Olík

Moderní army výpověď bez zbytečného vlasteneckého patosu nebo zuřivých válečných vřav a přesto s velkou dávkou atraktivity a především současnosti. Za geniální považuji především motiv během celého konfliktu mlčící zbraně, který se táhne celých filmem. Mendes opět potvrzuje, že se s ním musí do budoucnosti čím dál víc počítat. ()

Ham.and.eggs

Narozdíl od nemalé části zdejšího obecenstva v tom notnou dávku patosu vidim. Tenhle film je zajímavej, v lecčem originální, ale nezdá se mi až tak hlubokej, na což si hraje. Dal bych mu 4* - i tak si totiž drží laťku dost vysoko. Nicméně v rámci většinového hodnocení zde, snížim o jednoho mariňáka dolu.....A třeba je to jenom mojí averzí k týhle zelený sortě, nebo jen scénou kdy se chlapci při promítání filmu před bojem chovaj jak z planety opic, nebo tim, že mi vlítla před půl rokem muška do oka, ale nemůžu si pomoct... ()

Heroine odpad!

Opravdu moc působivý kousek! Hned to člověk cítí na vlastní kůži... Hrozný, trapný, nudný, a blbý. ()

Elbarto08

Film jsem viděl nadvákrát. Poprvé jse usnul, podruhé, to bylo dnes, jsem se díval na první hodinu. Když se ještě pořád nic zajímavého nestalo, četl jsem si během zbytka různé články a prohlížel fotky. Tenhle film mi prostě nic neřekl ()

kacirek_

Sonda do života jednoho americkýho mariňáka, kterej si chudák vystřelil jen jednou :-). Asi sem od toho čekala víc akce, ale i tak povedený snímek, občas bylo pár vtipných momentů. Jinak chválím hudbu, ta se povedla. ()

Anduril

Dosť zaujímavý, iný, pohľad na pobyt amerických maríňakov v Afganistane. Dosť vulgarizmov a sexuálnych narážok... ale musím uznať, že neboli úplne samoúčelné. Pretože to pomohlo dokresliť celkový pohľad. Aj tak ma to však dosť vyrušovalo. Čakal som však od tohoto filmu viac. Nečakajte nejakú super akciu, skôr zopár myšlienok na zamyslenie. ()

Nerd4Dreaming

Pozoruhodný film o Válce v zálivu očima mariňáků. Žádná megalomanská akce se nekoná, ale ani v nejmenším to není na škodu. Hoši si ani jednou nevystřelili ale to ještě neznamená že je to nepoznamenalo. Hodně netradiční kousek, kterej však o skutečné povaze války vypovídá víc, než kdejaká akčňárna. Co se hereckých výkonů týče, skvělý Jamie Foxx jako velitel čety! ()

Rockerman

Bylo natočeno spousta filmů o amerických válkách (a že jich bylo!) a to kvalitní i ty méně zdařilé a zdálo by se, že už není čím překvapit. A ejhle, "Mariňák" je z několika pohledů jiný, než na co jsme zvyklí u válečných filmů. Příběh chlapce, který se zúčastnil první "irácké" války, ale do bojů příliš nezasáhl je zajímavý a proto jej lze jen doporučit. 80% ()

Hapretor

Gyllenhaala fakt nemusim. Nicméně sem to zkusil. Je to zmatené - celou dobu sem netušil o co jde. Byli někde, najednou byli úplně někde jinde, zase byli jinde, a při tom na sebe buď řvali nebo povídali totální nesmysly. Snad nejnudnější a nedivnější a nejzmatenější film ze zákulisí armády, co jsem dosud viděl. ()

figliar

Z tohoto filmu mám dosť zmiešané pocity. Ak sa totiž chcem pozrieť na vojnový film, očakával by som viac akcie, ale na druhej strane, vojna je len z malej časti o strieľaní. Blízky východ, alebo tzv. rozširovanie amerických zásob s ropou za hranice USA je silná téma, no nie typicky vojnová. Film má svoje kvality, možno aj celkom pravdivo zobrazuje, ako to v 89. roku vyzeralo na "bitevnom poli" , ale mňa proste tento štýl amerického patriotizmu a kolonizovania strašne serie. Nie je to však chyba filmu, ani režiséra či hercov. ()

TETŘEF

Vážil bych si toho mnohem více nebýt geniálního Generation:Kill, který měl na podobné téma více stopáže-- ()

Faila

Filmů s podobnou (či úplně stejnou) tématikou jsem viděla více a tenhle nepatří k těm lepším. Sondy do života vojáků (bojovníků) už jsem viděla hlubší, jejich psychologii víc rozpracovanou, prostředí vykreslené víc drsně a atmosféru daleko tíživější. ()

Rathalos

Sam Mendes je fakt vyborny reziser a ma dobre filmy,ale tento akoze vojnovy sa velmi nevydaril,bojove sceny viac-menej ziadne,akcia taktiez,len chlastanie a tanec marinakov niekde mimo USA,slabota...:-) ()

martiňák

Ohromné zklamání a mimořádná nuda. Možná řemeslně není filmu co vytknout a celé dvě hodiny šlape jako dobře namazaný stroj, jenže nezaujme. I téma filmu není nezajímavé - stovky tisíc vojáků byly v Perském zálivu jen proto, aby se tam nudily. Jenže já si nemůžu pomoc, mě film nechytil vůbec, připadá mi zbytečný. Film je o tom, jak vojáci v zálivu neměli co dělat, jak si nikoho ani nezastřelili, což jim lezlo na mozek, jak se jim stýskalo po jejich holkách a jak mezi sebou sprostě mluví - z přečtení desetiřádkového obsahu filmu v Cinemě jsem měl naprosto stejný zážitek jako z jeho shlédnutí. Kdybych ho viděl v televizi, po 20 minutách to vypnu (stejně jako Olověnou vestu kterou mi těch prvních 20 minut připomínalo), takhle jsem litoval času stráveného v kině. Na režiséra skvělé Americké krásy výjimečně slabé. ()

Yomega

Velice zajímavý a hlavně originální válečný film. V podstatě postrádá jakýkoliv děj a soustředí se na téměř až dokumentární popis událostí v poušti Saudské Arábie začátkem devadesátých let. Příběh je viděn očima mladého a zapáleného muže, který se rozhodne dobrovolně přihlásit do armády. To že to možná nebyl úplně nejlepší nápad, pozná už ve výcvikovém táboře. Děj plyne poměrně líně kupředu a na to že je to válečný film se toho na plátně moc neděje. Přesto je zážitek z filmu jako celku velice silný. Lví podíl na tom má hlavně Jake Gyllenhaal, který zahrál opravdu výborně. Ostatní herci už mě přišli slabší, ale přesto všichni podávají velice přesvědčivý výkon. Vlastně ani nevím, proč nedám filmu pět hvězdiček, možná to je kvůli poměrné zdlouhavosti, ale hlavně se nemohu zbavit pocitu, že ač je to kvalitně odvedená práce, tak je to zdaleka nejslabší Mendesův film. Na pět to prostě nemá, ale solidní čtyři hvězdičky to jsou. ()

Jakubik

Když jsem viděl tento film poprvé v kině byl jsem unešený. První polovina filmu je pojata vojenským humorem a šikanou jaký známe z mnoha válečných filmů ale u druhé poloviny je tomu uplně jinak zábava skončí a jde do tuhého. Po druhé když jsem tento film viděl tak jsem si říkal, že tomu něco malého chybí ale nezjistil jsem přesně co a nějak se tim nezabejvám je to prostě Mandes a jeho válečný film bez války. ()

Dimo

Jedinečný válečný film, který válečnou atmosféru představuje úplně jinak, než bývá obvyklé, tedy ne jako bojové scény od začátku do konce, ale jde třeba přes nudu vojáků a jejich kratochvíle na zahnání takového stavu. Užírající nejistota toho, "kdy už to přijde" provází Mariňáky den pátý, dvanáctý, třicátý, stý... A když pak něco přijde, stojí to sakra za to. Tolik úchvatných vizuálních scén se ve filmu jen tak nevidí. Neshledávám na Mariňákovi jedinou vadu na kráse a řadím jej do své TOP 20, možná že i do TOP 15. Škoda že osobní TOP 10 není nafukovací. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?