Frix

Jedno z mych nejvetsich zivotnich filmovych zklamani. Absolutne duta nuda s nulovou vypovedni hodnotou, ktera je ke vsemu spatne obsazena a spatne zahrana. Ze jsem Jarhead nepochopil? Je to klidne mozne, jenze tohle neni Barton Fink, ktery ma v sobe miliardu vysvetleni a kazdy si muze vybrat jako tresnicku ze stromu prave to svoje. Jarhead je duta a prazdna nadoba, do niz kyzene cukrovinky nikdo vlozit nestihl nebo nechtel. Pokud nejake najdete, jsou jen imaginarni a za par vterin se rozplynou. Snad se napriste Sam Mendes, jeden z mych nejoblibenejsich reziseru, opet vzchopi. ()

Efreeti

Možná to byl záměr tvůrců, ale polovina scén je vykradená ze známých válečných filmů...ať už jde o Full Metal Jacket, Četu, Černého jestřába, Tři krále a další a další. Jake Gyllenhaal je v roli mariňáka opravdu zajímavý a charismatický a zuby nehty táhne tenhle film plný klišé. Připadá mi, že tenhle film se snaží být kultovní, ale čím víc se snaží, tím víc se utápí ve vlastních výkalech. Snímek je pouze slepený ze scén z vojenského prostředí. Posledních cca 10-15 minut jasně ukazuje zoufalost scénáristy... ()

DAF1

Pokus o novodobou Četu či Olověnou vestu vyšel tak z poloviny. Ani k Černému jestřábovi se to moc nepřibližovalo. Málo akce, kterou bych zde čekal. I Saddám se tam mohl objevit. ()

Bumerang

Mariňák mě docela zklamal. Jake Gyllenhall je perfektní, ale z celého filmu jsem měl pocit, že Mendes navlékl vietnamské atributy na válku v Kuvajtu. Citace (ač přímé, či nepřímé) z Kubricka, Coppoly, Stona a jejich vietnamských filmů jsou více než zřejmé. A Mendes někdy opravdu sklouzává jen k trapnému napodobování. Z celého filmu, jakkoliv má silné momenty, jsem tak měl pocit, že tohle všechno jsem už někde viděl, akorát kolem byla džungle a ne písek. ()

Biggles

Co rict, snad jen, ze kazda valka je jina a zaroven jsou vsechny stejne. ;o)) K uplne dokonalosti ale tomuhle filmu prece jen neco chybi, ikdyz pohled na valku v Kuvajtu je docela zajimavy. ()

Yin

Autentičností jeden z mála filmů, který dokáže předvést smyslnost moderní války. Bez patosu, vlastenecké omáčky, nějakých vyšších cílů - tvrdě, opravdu maximálně reálně a navíc s lehkou satirou. Některé psychopatologické stavy "vojáků v poli", se oproti běžné realitě stále ještě snaží držet při zemi. Mendes opět nezklamal. ()

Prubner

Čekal jsem satiru na americkou armádu, ale nic takového se nekonalo. Jde jen o popis situace vojáků, kteří se nudí při čekání na boj. Nic proti tomu, ale chybí mi důvod, proč autoři natočili zrovna tohle, chybí mi autorský postoj, záměr, myšlenka. Pokud Mendes usiloval o kritický pohled, pak to udělal hodně opatrně a subtilně, protože z filmu to patrné není. Dokonce si umím představit, že mnoho amerických (i našich) diváků to vezme vážně a bude litovat ty chudáky vojáky, kteří - považte - ani neměli možnost si někoho zastřelit. Co jsme se dozvěděli ? Jak proběhla kuvajtská válka ? To už víme. Že se vojáci při nečinnosti nudí a občas jim hrabe ? Taky nic nového. Že se v moderní válce uplatní spíš letadla než pěšáci ? To není pravda, aspoň ne globálně. Prostě pro mě zbytečný film bez ujasněného autorského záměru. ()

Chladek

Dokonalý film, který dokazuje, že válečné filmy nejsou jenom o brutálním stříkáním krve. Naprosto skvělý Jake Gyllenhaal mě tak nadchnul, že jsem si začal shánět všechny jeho filmy. Film má skvělou hudbu v pozadí a nezaostává ani v efektech a výpravě. Co jen mi vrtá hlavou, že se nemůžu zbavit jisté podobnosti s Olověnou vestou. Ne tak v ději, ale v provedení. ()

Peters18

Nevim proc ale malem jsem u toho usnul.Po Road to perdition je to pro me velky zklamani, ale presto je to za 3*, ikdyz ani nevim proc ()

Weirdman

Mariňák má švih, nadhľad, spád a predsa nie je len bezduchým videoklipom s peknými obrázkami. Práveže sa zarezáva veľmi hlboko. Možno až príliš... (●) ()

Gryphon

K tomuto filmu som sa dostal len náhodou. Pomáhal som kamarátovi zo správou DVD a neskôr z dlhej chvíľe som si vybral jeden film a vložil ho do dvd prehrávača. Ani neviem čo som od toho očakávaj "Jarhead"? čo to vlastne je. Tak som sledoval film a môžem povedať že každou minútou ma dej pripútával k obrazovke bližšie a bližšie. Po dvoch hodinách keď som zbadal záverečné titulky už som vedel že tento film navždy ostane v mojej misli. ()

Vica

Sam Mendes sa tento raz presunul do púšte a ako tak pozerám, nebol to vôbec krok zlým smerom. S využitím irónie nám tu ukazuje život človeka, ktorý je vo vojne na púšti. No skôr ako má možnosť dostať sa do skutočného boja o život, dostáva sa do boja so samým sebou. V tomto filme rozhodne stojí za zmienenie kamera, ktorá nikdy nepresahuje výšku očí a chce nám povedať, že tí chlapci si tam uvedomujú do akého pekla to vošli, všetci sú si rovní, všetci chcú prežiť a uniknúť. A aj unikajú, no len vo svojej hlave, potom vyjdu z ich malého sveta, ktorý sa končí za tenkou látkou stanu a vedia, že tým spomienkam a prežitým udalostiam nikdy neújdu, ani keď sa vrátia domov. ()

Klemi

Hodně zajímavé nahlédnutí do války v zálivu. Trocha akce, kterou jsem od filmu čekal, se nekonala, což mělo být vlastně jedno ze sdělení, které nám film chce předat. Ocenil jsem civilní výkon Jake Gyllehaala a oceňuji i Sama Mendese, že pro tuto roli zvolil neokoukanou tvář. Pro občasnou nudu během filmu jsem byl na rozpacích jaké hodnocení zvolit, ale vždyť i ta nebetyčná nuda je něco co se snaží film předat. ()

ShadyCZE

Tady není mnoho co dodávat... Jake Gyllenhaal je mocný herec, tuhle roli si evidentně vychutnával.85% Mohu jen doporučit. ()

chrustie

Pro mě celkem nic neříkající.. Ze začátku se to rozjelo jako parádní příběh snipera, ale sklouzlo to v prostoduchý výpravný film. V žánru vojenských filmů je tenhle někde v šedi průměru. Pro mě zklamání. ()

Pajela

Nemám ráda válečné filmy. Přiznávám, na tento jsem se podívala jen kvůli Jakeovi. A hopla! On to nebyl klasický Vojín Ryan. Bylo to lehce sarkastické, vtipné... Ani moc toho americkýho vlastenectví tam nebylo (což je jen ku prospěchu). Někdo tu píše, že mu přijde k ničemu koukat na to, jak amíčtí vojáci nic nedělaj a nudí se. Že je to prý jasná věc. A já říkám: No a co? Právě to, že nám tu nudu pan Mendes tak hezky podal, na filmu obdivuju a proto se mi tak moc líbil. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?