Konev

Kdyby to byl dokument o mariňácích, tak dám 3*, ale že to je film, který se rozjel na konci a hned skončil, tak to za ty víc jak 2 hodiny času vážně nestálo! ()

potok.009

"Tohle je moje puška. Je mnoho takových pušek, ale tahle je moje. Bez svojí pušky nejsem nic. Beze mě není moje puška nic." ()

burg

První půlka fajn, ale pak se to začalo táhnout jak dým ze zapálený ropný plošiny. Prostě to bylo všude a nešlo se toho zbavit. Mendesovo filmy mi prostě k srdci nepřirostou. ()

Pecaldo

Neskutečná, ale opravdu neskutčená nuda.... Přijde mi že 80% hodnocení u tohoto filmu dělali ,,vojáci,, z tohoto filmu. ()

bobo7171

mezi americké vojáky bojující za svou vlast na Blízkém východě. celkom zaujimavo to znie. zamyslel sa uz niekto nad tym ??... ()

lupulus111

125 MINUT, no to jsem si k na prokrastinaci mohl najít i lepší bíják. Mě by upřímně na to, čeho chtěl docílit režisér u díváka stačilo i o hodinu míň. V téhle paralele doufám, že nebude režírovat dokument o holocaustu, protože v tom případě u filmu bude k navození atmosféry podávat čpavek a doporučí se i trochu napít pro autentické křeče. ()

Hanysek

Nechtěl bych být takovým vojákem! Ukousal bych se k smrti nudou a neskutečně by mě sraly uřvaný monology nadřízených důstojníků. A to je taky všechno, co si z tohohle snímku odnáším. Více či méně dvě hodiny nudy, vykreslující atmosféru v americké armádě uprostřed pouště, kde pořád čekáte, kdy se něco stane. Ale ono se vlastně nic nestane. A nejspíš přesně tohle taky bylo záměrem tvůrců. Asi je to udělaný autenticky, ale nebavilo mě to! Takže na víc, než hodně slabé 3* to nebude. ()

Kopy17

Téměř žádná akce, minimum výstřelů a parta kluků, co chtěla jen bojovat za vlast, což jim ale není umožněno. Zajímavý pohled do života jednotky vojáků v pusté írácké poušti. Vtipné, autentické, neobvyklé. I tak se dá natočit válečné drama, bez x tisíc mrtvých a nepřetržitého boje. +mě Jake znovu překvapil a podal skvělý výkon. 85% ()

peproch

Ve válečnickém světě, jehož absurdita je předvedena již v první řvavé scéně, režisér ukázal a prožil s Anthonym statečnost, hrdinství a sebepoznání, aniž by si ti vojáci vystřelili, i když se na to tak tak tak moc jako ostřelovači těšili. Poetismus, a intimní hrdinství lze zaznamenat a zakusit i v světě neuvěřitelně srdce otupujícím, světě nudy, nekonečného čekání a spálených těl a zhulákanosti. Vzácný, výborný obohacující film. ()

honza.g

Mírně nadhodnocený střípkovitý film o životě v americké armádě. Zjevná je snaha použít různorodé situace, které mohly nastat během přípravy a  průběhu skutečné operace Pouštní bouře, jako mozaika poskytující obecnou strukturu a principy současné vojenské síly. Mám z toho pocit objektivity, ale to mi nebrání vidět filmařské slabiny: chudý scénář, vlastně skoro žádný příběh, minimum myšlenek. Zaujala mne metoda likvidace odpadu z kadibudek. Není mi jasné, kdo tu činnost prováděl pravidelně a jak, když ve filmu je použita jako trest srovnatelný s mnohadenní samotkou v pouštním vedru. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?