AVP

Jak už tu kdosi poznamenal, Sam Mendes nezklamal. Tenhle film je příjemným, štiplavým pohledem na "americký sen" a jeho konec. ()

Ygor20

Neviem si pomôcť ale Mendesove spracovanie filmov mi pripomína svojským spôsobom Kieszlowskeho. Aj keď je pravda, že v oboch prípadoch tomu výraznou mierou dopomáha kamera ale....dobrý rejža se pozná:) Mariňák to len a len potvrdzuje. DVD mám doma už 2 mesiace ale dajako som naňho zabudol, no ale na niektoré veci je dobré si počkať;) Jediná vec v tomto filme, ktorú by som upravil je...viac COOPERA!!! To je neuveriteľné, čo všetko ten človek dokáže vyjadriť. Teraz narážam hlavne na Americkú krásu ale aj v Jarheadovi uhral podľa mňa prototyp amerického "moderného" dôstojníka. Gylenhall a Foxx taktiež skvelý. Čo viac dodať...ako by povedali Germánci: "VUNDABÁ!!!" ()

Danielitto

Zachycený život mariňáka bez boje a násilí? I tak se to dá říct. Ale že to bylo hooodně zajímavý! Kdo nechce od válečného filmu jen bezúčelné násilí, ale i trochu humoru a pohled do zákulisí armády, tak bude VELMI SPOKOJEN. ()

l.bejk

Podle ukázek a hodnocení sem si říkal rychle do půjčovny,úvod byl dobrej ale pak se nic nedělo a to se mi nelíbí od filmu vyžaduji akci a ne jenom chození a nakonec žádná střelba. ()

Sonick

Rozhodně zajímavě natočený film, avšak neříkám poutavě. Celé se to hrozně vleče. Asi nejlepší je na tom celém ta atmosféra, poušť, hořící ropné vrty. Mne se to však nijak více nedotýká. Vybrali si to? Vybrali! A tak nám tu Sam Mendes dvě hodiny vypráví věci, které pro nás nejsou žádnou novinkou. Kdyby do autobusu na konci místo veterána nastoupil podobnej chlápek a všechny je odpálil, byl bych ochoten přidat ještě hvězdičku. ()

gu-staff

Přirovnání k Hlavě XII tak trochu sedí, ale film se stejným dílem znaží zahrát i na vážnější notu.Gyllenhaal mně opět potěšil ( i když horu už nepřekoná ), Foxx je ostrej, celkově si tý "nudy" ani moc nevšimnete, ale po skončení filmu ve mně nic nezůstalo, žádnej dojem...Slabý 4* - 70% ()

Zabuza

Aj napriek tomu, že som vedel, čo mám od tohto filmu očakávať, bol som mierne sklamaný. Pohľad na americkú armádu, špeciálne na jednotku mariňákov zastrčených v irackej púšti, bol rozhodne zaujímavý ale nestrhol ma....Po niekoľko dňovej pauze si uvedmujem, že tento film bol naozaj dobrý a výborne zachytil frustrovaných amerických vojakov v zálive. Už som asi zmagorený z tej mainstreamovej produkcie. ()

FiFoo

Vybornej film o valecne nude - mozna trochu paradoxnim fenomenu. Docela vtipnym zpusobem popisuje cekani na boj, na strelbu, na navrat domu, na vsechno mozny, z ceho se da (nejen v poustnich podminkach) asi celkem pohodlne zblbnout. Dalsi mozny filmovy pohled na valku, v niz se opravdu ani jednou bojove nevystreli. ()

Manas50

Válečný film bez válečných scén, zní to sice divně, ale tady to funguje. Jedná se tady hlavně o syrové a realistické zobrazení útrap jednoho vojáka a jeho spolubojovníků, kteři si nakonec ani přesto všechno co museli vydržet, nikoho nezabijou. Ale dočkal jsem se tu i krasných vizualních scén, jako jsou třeba hoříci ropné vrty, nad kterými je černým kouřem zahalena obloha i okolí, tyto scény na mě působily až magicky. Zapůsobil na mě taky Jake Gyllenhaal, jeho herecký výkon je fantastický a pro mě nezapomenutelný. 90% ()

Simir79

Operace pouštní bouře alá "Olověná vesta". Tak trochu válka bez války. Člověk by snad řekl, že USA od Vietnamu nezažilažádný další vážný válečný konflikt. Rozpaky nad setkáním s válečným hrdinou ukazuje, kam asi tvůrce filmu míří. ()

nostromos

Hard locker byl film ktery me vtahnul a nepustil, tenhle film me ale nejak nechytl - na zacatku to bylo podobne full metal jacket, pak se jen parta marinaku nudila v pousti a ten konec sem taky nechapal. Jasne je to taky pohled na valecny konfikt ale z tohodle uhlu me nebavil... ()

Kada80

Dá se natočit válečný film bez jediného výstřelu a bez střetu s nepřítelem? Sam Mendes to dokázal. Klukům tam musí opravdu pěkně jebat v hlavách.Deprese a nervy jsou zde každý den číslo jedna. NEZAPOMENUTELNÉ: Zapálené vrty,z nebe padá ropa,Jake Gyllenhaal a kůn' oba špinavý,zmatení a vyděšení. Dokonalé,dojemné. 85% ()

void

Pro mě je Jarhead natočené ohromně nezajímavě a bez citu. Veškeré okamžiky či mrazivá uvědomění na mě působí jako rozlít mléko na mramorovém stolečku v přepychové vile v Kalifornii: Och, taková hrůza, oj oj.. Na to, aby šlo o výpověď popisem bez hlubší dějové linie to nemá vizi, styl, ani dostatečně vykreslené postavy - docela nevyužité možnosti hereckých dovedností představitelů (Jake Gyllenhaal, Peter Sarsgaard, další). Neříkám, že je to škoda - je to takové, jaké to je. Minimálně pozitivní je nápaditě složený hudební podklad, občasné trpkým humorem prokládané pasáže, nebo na Predátora se nehrající realita průběhu války (a čekání na ní). Působivá je sekvence u hořících vrtů, obzvlášť ta se zmateným koněm. Zajímavý komentář: Matty, Prubner. ()

laurence

Chápu, co chtěl Mendes sdělit, ale fakt mě nebavilo se dvě hodiny dívat, jak znudění vojáci v Iráku masturbují... ()

jopal

Film o vojne bez boja. Kto chce strelbu, mrtvoly, ci odtrhnute koncatiny, bude cakat marne. Ale kto sa chce vzit do zivota jednoduchych vojakov a masirovania mozgov "ala KSC", ten si pride na svoje. (Za absenciu aspon jedneho boja, * dole...12.2010) ()

dthwinter

Sice jsem očekával spoustu akce, přestřelek a krve, ale ani po tom, co mi toto vše film nenabídl, zklamaný nejsem. Zajímavý pohled na válku v zálivu očima mariňáka, který si - spoiler - ani nevystřelil. ()

Hucocaky

Veľmi pohodová vojenská poviedka s tým ľahším vojenským príbehom. Čierny humor dominoval, kvalitné zhudobnenie a super podané herecké výkony, bavil som sa, odporúčam. 90% ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?