marek29

Vtipný, drsný film s dějem a příběhem! Takhle by to mělo vypadat! Bez diskusí 5 hvězd aneb plnej počet. 3x super halalujah :) určitě chci vidět znovu ještě.. ()

Richie1

Přes množství pozitivních ohlasů a komentářů mě film vůbec nechytil. Asi mě hned od počátku zarazila ta tupost a bezduchost amerických vojáků, z nichž dril vygumoval i poslední zbytky inteligence a ponechal jen základní lidské pudy a oddanost Americe. Celý film jsem se díval a říkal si: Proboha, tohle je nejsilnější armáda světa?? Připadali mi jako stádo, na které stačí zařvat, zapráskat bičem a ono se hne, kam je potřeba. A s nadšením. Ani plukovník jednotky nebyl lepší. Zažít ho já na vojně, asi bych zvracel. Nějak mi nedošla ani pointa filmu. Možná tam žádná pointa nebyla a cílem režiséra bylo jen ukázat pravdu - jak to bylo a (ne)fungovalo v americké armádě při Pouštní bouři. Ještě pár takových filmů a začnu fandit všem Arabům, Vietnamcům, Korejcům a dalším "zlým" protivníkům těch "hodných" amerických vojáků. ()

RigorMortis

Oproti Full Metal Jacket o dosť ľahšia a miestami vtipnejšia vec, občas až absurdná ("Don't Worry Be Happy" pri jednej z dosť surových úvodných scén, čistenie latrín v mikulášskej čapici...). Jake je fajn herec, zvyšok to tiež zvládol. Replika na začiatku a na konci filmu navyše dokope človeka k menšiemu zamysleniu. ()

Phantasma

Moc akce tam není a umělecké dílo z toho taky nebude. Na můj vkus až příliš moc sestříhané scény a nic konkrétního. V mnohém se to podobá Olověné vestě z roku 1987, která ovšem nasadila laťku pořádně vysoko. ()

Guran

Tak tenhle film se opravdu hodně povedl! Skvělý Gyllenhaal a Sarsgaard v hlavních rolích, scénář a režie. Film sice je bez akce, ale ta je vynahrazena vykajícími dialogy, hláškami a mluvou vojáků. Snímek je vlastně simulací vojenské kariéry, protože začíná od úplného výcviku až po konec války v zálivu. Smekám, dlouho jsem takto výborný film neviděl, opravdu se mi moc líbil! ()

Brano

Veľmi kvalitný vojnový film o amerických vojakoch v Iraku, ktorý nám prináša úplne iný pohľad na samotných mariňákov. Dejovo to bolo zaujímavé a okrem iného sa tam nachádza plno vtipných hlášok, takže ja som bol spokojný. Herci takisto výborný. Najmä Gyllenhaal a Foxx. Akurát jedinú vec čo by som tomuto snímku vytkol je absencia akčných scén, pretože vo vojnovom filme by som aspoň nejaké očakával, ale i tak hodnotím pozitívne. ()

knihovna

Dávám za pět, protože takto realisticky zpracovat příběh vojáka ve válce jsem ještě neviděl. Válka je především nuda, špína a strach. Hrdinské eposy jsou podobně věrohodné, jako porno, ovšem hezky se na ně dívá ( koneckonců to na porno taky). ()

SAINTS

Vojak nemusi zabit desiatky ludi aby bol poznačeny na cely život.Vyborna režia Sama Mendeza a vynikajuci herecky vykon Jake Gyllenhaala patia medzi najväčšie devizi tohto filmu. ()

johnsnow

Čo to kurva bolo? Celý film čakám kedy sa to rozbehne a ono prd. Nuda, nuda, film bez akcia, nejakej zápletky, pointu som nezachytil, ale kedže som už zaspával ani sa nečudujem. Pár svetlých chvíľ to má a nebyť Gylenhala alebo Foxxa dám iba jednu hviezdu. ()

Nathaniell

Syrová a brutálně studená sprcha pro všechny "děti", mající potřebu hrát si na vojáky a na válku. Myslíš, že budeš střílet nepřátele? Budeš cvičit s plynovou maskou jako debil. Uděláš průšvih? Tak budeš pálit sračky naftou. Tvůrci se toho opravdu nebáli. Sam Mendes místo teplého Bonda ukázal jednu vysoce pravděpodobnou situaci. Žádní coool blbci hrající si na hrdiny. Nevěry od přítelkyň, žen a jako ten nejbrutálnější "zlatý hřeb" i jedna nekrofilie s poznámkou: "U vojáků je to běžné..." I když mě tak napadá: Tak pro TOHLE si ti blbci hrají na vojáky? Sní o tom, že někde za kopcem ojedou uhořelého arabáše?! Tenhle film je o nezáviděníhodném životě mariňáků. Ničeho se neštítil, na nic si nehrál a zodpověděl, co jen mohl. Ode mě tak dostává jasných 5*. ()

Plastík

Zase film o té hnusné válce a touze zabíjet, chtít si vystřelit. Chtít uplatnit to, co bylo získáno výcvikem. Válka je svině a kdo válčí jsou taky svině. ()

mrclTV

Nie je to zlý film, ale zas aby som ho chválil, to tiež nie je. Zaujímavý pohľad do života mariňáka v modernej vojne, ale vojna sa aj tak nemení a vždy vypľuje pošramotené mysle. No v tomto žánri sú aj lepšie filmy. ()

helrohir

"Jarhead" je dosť neortodoxný vojnový film, kde nič nie je také ako sa zdá. Hoci začiatok filmu ponúka typické výcvikové plahočenie sa, v neskoršej fáze dostávame vcelku originálny pohľad na život vojaka vo vojne. Rozhodne nečakajte žiadne akčné hody, pri ktorých zabudnete dýchať. Mendes si ako výrazový prostriedok zvolil skôr psychologickejšiu rovinu konfliktu, ale nie takú, ktorú zvykneme vídavať v ostatných filmoch, teda vyrovnávanie sa s bojovými zážitkami atď. V tomto prípade ide o vyrovnávanie sa s nečinnosťou, nudou a rutinou, a následne narastajúcou nervozitou. Doslova ide o sondu do duše vojaka, ktorý sa ocitol náhle mimo domova a miesto nepriateľských guliek musí čeliť rozchodovým listom či interným konfliktom. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že film ukazuje aká je armáda (alebo námorníctvo) cool. Ale pri bližšom pohľade sa odkrýva fakt, že vojaci sú len priemerní, v niektorých prípadoch dokonca vyslovene tupí jedinci. Samozrejme treba pochváliť hercov za predvedené výkony, hlavne J. Gyllenhaal sa predviedol vo vynikajúcom svetle. Silnou devízou je aj Deakinsova kamera a celkový vizuál filmu. Je to síce trochu iný vojnový film, na aké sme zvyknutí, ale tá kvalita rozprávania tam rozhodne je. 80%. ()

kubas369

Pro mě osobně asi nejlepší Mendesův film. Mám u něho celkově problém s určitými hluchými pasážemi v jeho filmech, který mi připadají, tak nějak nemístně jako že do těch filmů vlastně ani nepatří. Ale je zjevné, že je to jeho způsob vyprávění narazil jsem na to zatím ve všech jeho filmech, které jsem viděl až na zde přítomného mariňáka. Další vojenský film, který by se dal zařadit do kategorie silně protiválečné. Velký vděk za minimum přebujelého vlastenectví a patosu. ()

JosefTomas

Netradiční pohled na válku, tentokrát z pohledu vybouřený a natěšených mladíků, kteří chtějí jediné: "Konečně si zastřílet." Výhoda tohoto filmu je, že jste stejně jako vojáci v něm, nehorázně natěšení na to, co přijde a ono to ne a ne přijít. Zároveň je to ale vedené Mendesovou rukou a vše podtrhává nádherná kamera Rogera Deakinse (scéna ropných vrchů by měla viset v muzeu) a to jsem nezmínil výborné herecké výkony (opět můj oblíbenec Jake Gyllenhaal), dynamický střih (na to, že se vlastně "nic" neděje, se tam toho střihově děje celkem "dost") a fantastická hudba, která každou scénu něčím nádherně ozvláštní. Podtrženo sečteno, 90% a míň rozhodně ne. ()

liquuid

Absolutne nepobiram zdejsi hodnoceni. Film o hov*ě. Super 1/3 a pak takovej pad dolu. Nic se tam nedelo, zadna akce neprisla. Vsechno pro nic. Chapu, co tim chtel autor rici, ale takove filmy nejsou pro me + opet jsem si potvrdil, ze nesnasim Mendese. Diky bohu, ze jsem na tom nebyl v kine a nevyhodil za to penize. Vazne silny zklamani. ()

adamix

Vojnový film, kde nikomu nebudú chýbať akčné prestrelky či výbuchy, všetko to kompenzuje až veľmi realistickým poňatím po psychologickej stránke a odľahčuje to božskými fórmi. Po druhý krát je to citeľne lepšie, preto tých 5*. Kubrickov výlet do Vietnamu, je síce kultová záležitosť, ale takéhoto tempa si do konca neudržal. Mendes by mal prestať s bondovkami, ale naďalej zotrvať vo vojnovom žánri, ako sa mu to podarilo pri 1917. Za mňa 90%. ()

cinema_cz

Mariňák je zjevně chlapská záležitost, kde na ženskou, kromě jetých fotek a domácí pornokazety, prakticky nenarazíš. Sešla se v něm plejáda vynikajících herců, z nichž Mendes učinil tým stejně elitní jako vojenská profese, kterou ztělesňuje. Autenticky, věrohodně, inteligentně a úsporně tu hraje svoji životní roli talentovaný Jake Gyllenhaal. 80 % (Michal Šobr, Ci 02/2006, str. 44) ()

PlysovyMacko

Da sa natocit nenudny film o nudeni sa? Jake sa nudil a ja tiez s nim. Ku koncu sa zacalo nieco diat, ale dojem to uz nezachranilo. Pekny zaber na horiace ropne polia s konom. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?