Podfuck

Marinak ma neskutocne prekvapil. Cakal som iba dalsiu vojnovu dramu plnu srielania a smrti. Dockal som sa nezabudnutelneho zazitku. Je to velmi vtipna narazka na nezmyselnost vojny prinasajuca nieco co tu este nebolo. Mandes si iba potvrdil svoje reziserske kvality. ()

Kivi55

Scénář a režie velice dobrá. Myslím, že pro všechno ostatní v tomto pojetí bylo místo jenom pro standardní výkony. Vůbec nejde o vlastní bojové scény, kterých si případní příznivci žánru vůbec neužijí. Jde o něco podstatnějšího, o to, co se děje s lidma v době kolem přípravy na boj. Celé to čekání, prostředí, vztahy. Jednotlivé scény postupně prokreslují psychický stav celé jednotky "mariňáků", jejich nálady, charaktery. To se povedlo velice vkusně a trefně. ()

Astu.

I was bored...nepopírám, že Mariňák nese nějakou myšlenku a že to je velmi netradiční pohled na válku a psychiku vojáků, který je dobře natočen, ale...nudil jsem se. 6/10 ()

purey

Nektere sceny jsou uchvatne,jindy je tenhle film nuda k posrani a i kdyz chapu ze se jedna o nudu zamernou tak napriklad v hurtlockeru byla zpracovana podle meho lepe. ()

jakub.kuba

Abych řekl pravdu, byl jsem trošku zklamán. Ze začátku filmu jsem čekal, že další zbytek bude úplně o něčem jiném. Což neznamená, že nebyl zbytek dobrý, bylo to vynikající. Jen jsem čekal něco jiného ... ()

gerojmanus

Trefa do černého! Pravdivý pohled na věc. Asi takhle to umí jen Mendes a Greengrass..Sledoval jsem Desert Storm jako malej v televizi a říkal jsem si, jak jsou ty Amíci úžasný, takhle rychle to vyřídit..To, že po likvidaci irácký protiletecký obrany vlastně bylo po všem, to zřejmě mariňákům nikdo neřek..Co mi mj. zaujalo a z čeho jsem byl v tomhle filmu hodně vyřízenej, byla ta realistická akce u hořících ropných polí..To bylo natočený prostě neskutečně..Výborný film! 85% ()

ronin zabak

Kritizuji filmy a tento sklidil špatnou kritiku. Počítání holých hlav bez jakékoliv akce či dramatu, jenž je napsán v hlavičce. Hvězdu dostal za emoce a depresi, které jsem se dočkal. ()

Soar

Pre mňa s čistým svedomím 90%. Nie je to vojnový film v pravom slova zmysle, akcia je tam prakticky nulová, ale film ma napriek tomu nenudil. Tento film je skôr zameraný na psychiku a mne sa to páči. Je tam vtip, príbeh, dobre zvládnuté postavy (mne osobne sa najviac páčil Jamie Foxx :)) ()

bazmo

pre mňa akési moc jednoduché..veľa sa toho tu nedeje..chýba tu proste tých 5 minút ktoré filmu dajú taký svojský nezabudnuteľný ráz..nie viac ako 3 nie.. ()

floppy4

V ramci moznosti Jarhead vytazil asi najviac co sa dalo, kedze sa zameral takym smerom, ze moc sa toho ani vytazit nedalo :-) ... Taktrochu mi privanuli na rozum otcove stories z vojenciny a sam seba som sa pytal ci je to naozaj tak, ze v roku 2005 vladne medzi americkymi vojakmi taky primitivizmus ako v 1985 v CSSR. Gyllenhal ale trosku sklamal, kedze podla mna vedlajsi herci vo svojich 15 minutach slave dali zo seba viac jak Jake za cely film. Inak nadpriemerny snimok. 4* ()

Darriel

Na to, že se jedná o film s válečnou tématikou téměř bez stopy války, plného písku, kde vojáci bojují jen s nudou, je snímek zábavný a příjemně ubíhá. Na druhou stranu si ho za týden nebudu pamatovat a radši si dám Full Metal Jacket... ()

limalama

Na to, že je film skoro bez akce a na konci hlavní hrdina řekne, že si ani nevystřelil z pušky, mi film uběhl rychle a bavil sem se. Zvláštní, ale velmi dobře koukatelné ()

c4p

Vyjímečný pohled na válku z druhé stránky! Od Schwarzenegrů kosících celá vojska jsme se dostali k příběhu jediného vojáka, jeho psychiskému stavu, depresím, pohnutkám a touhám. Člověk se pak možná ani nediví, že některý z nich vezme pušku a začne střílet do stanů svých kolegů, nebo vytáhne pojistku granátu. Mariňák je filmem, které by mělo vidět každé malé dítě, které touží být čupr akčním hrdinou. Velmi jasně vystřízliví. Celým filmem se navíc prolíná super soundtrack, který posune pár scén ještě dál. Five stars and the earth is bleeding! ()

Polda99

Konečně jsem se dočkal filmu o armádě bez jakékoli snahy armádu propagovat nebo nějakým způsobem její obraz vylepšovat....i když nemůžu mluvit ze zkušenosti, řek bych, že v Mariňákovi je nám konečně ukázána realita. Navíc se Mendes nebojí narážek na smysl účasti v téhle válce...."nejde tady přece o lidi, ale o ropu". Zároveň je perfektně znázorněna naivita vojáků na začátku filmu a jejich konfrontace s realitou. V každém případě asi nejlepší film zobrazující armádu bez jakýkohokoliv přikrašlování nebo dělání z vojáků superhrdiny. Prostě jsou tady obyčejní chlapi, kteří měli tu "možnost" vidět peklo z blízka.... ()

stuj

O vymytých mozcích a debilech od přirozena. Vojáci zobrazeni jako idioti a hipíci si musí mnout ruce. Dvě třetiny filmu jsou o trénování a modlení se blbečků, aby konečně začala válka a oni si v ní mohli zamachrovat. A když začne, tak de fuckto hned skončí a vojáčci mají odslouženo. A jako bonus vyfásnou doživotní traumata. Voli, neměli tam lézt. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?