Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace, zjistí, že jejich kosmická loď je zničena. Při útěku zjistí, že přistáli na planetě, na které žijí inteligentní opice. Heston je odchycen a uvězněn ve městě - zbytek posádky a později i několik opic se mu samozřejmě snaží pomoci z vězení uprchnout. To se nakonec podaří a všichni jsou volní, aby ale v samém závěru všichni zjistili strašnou věc... (Magic Box)

Han22

Klasika všech klasik, která v roce 1968 musela působit jako totální šok hlavně svoji pointou. Pro mě to na čistých 5 hvězd není, i když je Heston skvělý a film má ve finále grády, ale začátek se vleče a není to nejlepší díl série. Jenže je to sc-fi milník, zakladatel série a tak nemůžu jinak. ()

chamba

Tak na začiatok sa musím priznať, že planétu opíc som si pozrel len pred nedávnom na podnet niekoľkých známych. Kedže je tento film pomerne staršia záležitosť mal som približnú predstavu o čom to bude, čo môžem očakávať. No aj napriek všetkým týmto faktorom som pri nabehnutí záverečných titulkov ostal pomerne zaskočený a hneď som začal hladať vo svojom filmovom archíve druhé pokračovanie. Aj keď dej nebol nijak moc prepracovaný uplynulo mi tých 112 minút v skutku rýchlo. Masky opíc boli na rok 1968 dokonalé, čo sa týka hereckej stránky Charlton Heston sa vedel kvalitne predať, ale aj taká nemá otrokyňa mala svoje čaro. Škoda len, že tvorcovia neostali pri svojom pôvodnom pláne, aby všetky ľudské otrokyne chodili vo filme hore bez, to by som udelil planéte opíc ěšte jednu extra imaginárnu hviezdičku naviac. :))) ()

see_sawandrew

Po většinu metráže dobré sci-fi, jehož profláklý a tak strašně oblíbený konec je tak neskutečně AMERICKÝM zabitím knižní předlohy (a to i přesto, že mrška soška je původně z Francie), že to snad ani není možné. Tato scéna nejen že nemá nic co dočinění s Boulleovou fantazií, ale škodí samotné Planetě opic i díky slaboduchým distributorům, kteří spoilerový snímek z této scény strčili dokonce na cover filmu, čímž okamžitě oddělali celý film; a co je ještě horší - tento snímek se honosí dokonce i na novém přebalu KNIHY Planeta opic, což jako čtenář původní povídky nejsem schopen (a ani ochoten) překousnout! 45% ()

Seti

Brilantní a kousavá reflexe společnosti odrážející nejen hrozby studené války v čele se zničením samotného lidstva, ale také otázku lidských práv nebo věčný střet vědy s vírou, potažmo pravdy s dogmatem. Proslavená závěrečná scéna výtečně relativizuje celkový dojem, jenž si divák o jednotlivých stranách v průběhu filmu vytvořil a staví celý snímek do zcela nového světla. Planeta opic je skvělé sociální drama, které je v dnešní době stejně aktuální jako před 40ti lety a zcela zaslouženě se stalo filmovou klasikou. ()

Wicky

Nejstarší americký film co jsem zatím viděl. Film se rozjíždí překvapivě rychle a laciné masky opic se mi prostě moc líbily:) Myslel jsem že takhle starý film pro mě bude nudný a nezáživný ale tuhle planetu opic si budu pamatovat hodně dlouhou dobu. Sice jsem viděl jako první ten nejnovější opičí film a to Zrození planety opic, ale když je to zrození tak to vlastně ani neuškodí. Film má také pro mě hodně nezapomenutelných scén např. Hon na lidi, opičí soud, vězení, opičák kouřící doutník a samožřejmě také překvapivý konec atd atd...Vyjmečný a nezapomenutelný ()

xaver

Jeden z nejlepších sci-fi snímků, které jsem viděl. Skvělá myšlenka, dotažena až do mrazivého konce, kdy hlavní hrdina zjistí, že se po cestě časoprostorem vrátil na zemi spustošenou jadernou válkou, kterou ovládli lidoopi. Drsné varování, které si však nikdo nebere k srdci, zejména politikové a draví, všecho schopní podnikatelé. ()

666Carnage

Je to klasické sci-fi to ano a je to dobrá myšlenka, že by to tak mohlo být ale filmy co přišli potom už tak dobré nebyly. Až na ten 2011 :) ()

HiddenDragon

Jedna z klasickych a uz legendarnich sci-fi. Hodne exterieru, zahadna planeta, nemi lide a nadrazene opice. A Ch. Heston jako nedobrovolny ulovek v boji za poznanim tajemne pravdy. Co se tyce pribehu, neni mu moc co vytknout - i kdyz je to jeden z filmu, ktere nadchnou hlavne poprve, protoze ma vyraznou pointu. Hudba neni Goldsmithovo "best", ale spravne navozuje to napeti a "neznamo". Trikove je to uz hodne passe v dnesni dobe - efektu v pravem slova smyslu tu ani moc neni, hlavne malovana pozadi apod. Masky jsou uz jina trida, a i ze soucasneho pohledu velmi kvalitni prace. Moderni restart "opici" serie s pocitacovymi triky haze formalne tyto stare kousky do druhe ligy, ale zase nemuzu uprit, ze tato klasika ma specificke kouzlo, dobre herce, a hlavne nadcasove poselstvi. Aneb jak by rekl opici prorok: "Beware the beast Man, for he is the Devil's pawn. Alone among God's primates, he kills for sport or lust or greed. Yea, he will murder his brother to possess his brother's land. Let him not breed in great numbers, for he will make a desert of his home and yours. Shun him; drive him back into his jungle lair, for he is the harbinger of death." ()

Zagros

Starší sci-fi klasika, kterou mám velmi rád. Kromě skvělé atmosféry, výborného scénáře a kvalitních hereckých výkonů má film na tehdejší dobu úchvatné masky. A ten závěr! Málokterý film mě tak dostal. A málokterý mě dostane i po letech a dalším podívání. Je to právě díky atmosféře a velkému přesahu. Vždy si ho rád prožiji společně s hrdiny znovu, i když jsou zde scény, které mně v mládí naháněly hrůzu. ()

iXtr3m3

Hodnotím s nostalgiou v oku. V dnešnej dobe sú kulisy smiešne, ale na tú dobu revolučné masky by stále mali čo povedať aj dnes. Obrovský blockbuster svojej doby, ktorý kvôli neúprosnému času samozrejme neskutočne zostarol, ale myšlienka žije ďalej roky po jeho premiére. ()

Sten-li

Na Planetu opic se podívám vždycky rád. Perfektní scénář, masky na tu dobu parádní a ten krutej konec donutí člověka se zamyslet... ()

khue

Naprosto struhjící film, který jsem poprvé viděl jako malý kluk a tak sem si ho teď zopakoval. Ta bezmoc která z filmu vyloženě čiší je obrovská. Klenot. ()

enyama

Tento jediný film ze všech opičích planet mi přišel zdařilý a musím uznat, že společnost vystihl. Je to však dost krutá a surová vzpomínka, která mě na tyhle filmy váže a dnes nejsem schopná a ani je nechci vidět znovu. Je v tom něco děsivého:-(( ()

dopita

Začátek filmu působí trošku úsměvným dojmem (pár scénáristických lapsů), navíc je celý úvod trochu zdlouhavý, tudíž nudný. Ale od scény kdy opičáci loví lidi se film stává zajímavějším a zajímavějším. Poprávu klasika tenhle film. ()

Michalechal

Přestože se jedná o film z roku 1968, musím za sebe říct, že za masky a provedení by se nemusel stydět leckterý snímek ze současnosti. Napínavý děj od začátku do konce, který zřejmě bohužel dějově vyčerpal toto téma, což je vidět na následujících, již ne tolik zdařilých dílech. Dalším velkým pozitivem je, že film je protkán typickou filmovou hudbou z 50.a 60 let, který mu dodává na dramatičnosti. ()

Ilhan

Škoda, že jsem od začátku věděl, že Spoiler Alert!!!, se to odehrává na Zemi, End, takže mě ten konec zas tolik nedostal, ale i přesto ten konec je tak skvěle natočený a dává světu tak ohromné varování, že to se mnou stejně výrazně hnulo. Je to klasika, to se musí uznat, přesto se tam občas najde nějaký ten zádrhel. U mě to budou tak akorát čtyři hvězdy. ()

Paity

Naprostá opičí klasika, která se navždy zapsala do filmové historie. Vše v tomhle filmu klape a výsledkem je napětí, které vás vmáčkne do pohovky i po skoro 45 letech. ()

Třetí Planeta opic má režiséra

Třetí Planeta opic má režiséra

16.01.2014

Anebo vlastně devátá, záleží, jestli je chcete počítat od Planety opic z roku 1968 nebo od Zrození planety opic z roku 2011. Úspěšně zrebootovaná série bude letos pokračovat Úsvitem planety opic, v… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem