Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

Chlo0opek

Trošku horší příběh než v 1. dílu, ale i tak kvalitní humor a sympatičtí hrdinové tento film drží nad průměrem. Opět sem se bavil a zasmál se a to je důležité. ()

Mc.Flurry

Rika se ze dvojka nenavaze uspesnosti na jednicku ale myslim si ze tady se to s klidem jeste povedlo. Pribeh byl podle me jeste zajimavejsi a opet bylo na co koukat. ()

P@\/EL

Vydařený animovaný film, který navazuje na přece jen o něco lepší první film. Co se týče vizualizace a hlavních postav vychází druhý film o naších přátelích z doby ledové z flimu prvního. Film nabídne zajímavý příběh a několik vyborně promyšlených situacích a vtipných hlášek, kterým se s chutí zamějete. ()

Antonymi

Oproti předchozímu dílu slabší pokračování. Osobně mě rozčilovala postava Mannyho ženského protějšku, humoru ubylo a zápletka příliš okatě parazituje na konceptu jedničky. Na druhou stranu jsem nechtěla dávat 2 hvězdičky, protože film má své světlejší momenty, třebaže je jich oproti prvnímu filmu poskrovnu. Je to zhruba na 50%, plus mínus 10% podle toho v jakém jste zrovna rozpoložení. ()

uprchlice

Druhé dobrodružství, sice o něco horší, ale pořád si užijee spoustu zábavy a vtipných hlášek na které se nezapomíná. ()

Unrealik

Technické stránce není co vytknout. Ale humoru mohlo být více. Nicméně se film bude líbit, hlavně dětem. Takže proto 4 hvězdičky, byť sám jej znovu vidět nepotřebuji. ()

chlievik

Neviem prečo také slabé hodnotenia od ostatných. Samozrejme, je to skopírovaná jednotka, ale nesúhlasím, že úplne skopčená, lebo.. je tam veľa tých jemných životných múdrostí v scénach, psychológia múdrostí, ako napríklad to, jak korytnačiak s židovským frňákom by predal svoju matku za strapec hrozna, a predáva strach z topenia sa ľadovcov, alebo ako posledný sa tomu leňochodovi pokloní modrý, ktorý je potom ich vodcom, ale aj on sa pokloní, potom ako mamutka odíde za stádom, lebo nezostane kvôli "hlavnému hrdinovi", ktorý chce zostať s priateľmi, a keď ho oni pustia, tak sa nakoniec vrátia obaja, lebo chcú byť s priateľmi. Detailov je strašne veľa, veľa našepkáva podobnosti s dnešnou dobodu, klasickými a večnými rozpormi v ľudskosti a láske, priateľstve a súdržnosti partie, všetko je to tak pekne nakopené v kreslenej rozprávke, s krásnou dynamikou kresieb a obrazu, emocionalitou mimiky v tvárach, očiach, proste som si to vychutnal. A ten malý čo naháňa ten orech lol, ako vždy, super, podobá sa na moju čivavu. :D Sorry, mená si nepamätám, na mená nemám pamäť. Vcelku výborný film aj pre dospelých. ()

Jard

Pokračovanie úspešnej rozprávky Doba ľadová. V porovnaní s prvým filmom to bolo o trochu slabšie, ale napriek tomu dobré. Dej sa výrazne posunul a našlo sa tu zopár vtipných situácii. 75% ()

soukyd33

Příběh kravina, ale nechybí zde humor. Zpěv by si mohli odpustit. Horší než 1. díl. Animace mi přišli jiné a horší. Hlavně pak voda. Poznámka: Veverka je pořád TOP! 😁 Hvězdiček 3*** ()

Sa.sa

chudák veverka co chce jen oříšek :P jinak ostatní nemají chybu ;) a na tu supí píseň se nedá zapomenout ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)