Hrozná zpráva se šíří světem! Na Zemi nastala obleva. Led taje, a jestli zvířata nepřejdou na konec údolí, kde je prý velká loď, všechna se utopí. Za záchranou jdou společně mamut Many, lenochod Sid a tygr Diego. Každého sužuje nějaké trápení. Many má obavu, že je poslední svého druhu, Sida trápí, že k němu nikdo nechová respekt, a Diego, i když je to tygr, který se nikdy ničeho nebojí, se bojí vody, protože neumí plavat. To se ale snaží před ostatními utajit... Cestou potkají dva vačičáky s jejich sestrou Ellie. Many se začne radovat, protože jejich sestra je mamutice. Má to ale jeden malý háček, ona si myslí, že je vačice, a jen tak si to nechce nechat vymluvit. Když už Ellie konečně pochopí, že asi vážně není vačice, nechce zase s Manym nic mít. Jenže to by nebylo to nejhorší: zdá se, že putovníci už nedojdou cíle, uvízli na plujícím ostrůvku... (TV Prima)

balba

Super,super,super.Veverka opět nezklamala.Hlavně bylo dobré jak bojovala s piraňami.Mamutka ,která tvrdí ,že je vačice bylo dost ujeté. ()

Nuala

Roztomilé, hezká grafika, vtipné nápady.. Prostě a jednoduše příjemný a milý film. P.S. chudák veverka, tak snad příště :) ()

Martin741

Podstatne slabsiu Ice Age 2 uz nedokaze veverica sama utiahnut. Scenar je slabucky : ide len o putovanie kamsi. Pokusy o vtipy boli miestami az trapne, k tomu odznelo dost malo hlasok. Jo a sceny s odlamujucimi sa kusmi ladu mohli byt aj lepsie. Aspon ze finale bolo super. 73 % ()

vydumnica

Obľúbené postavičky z Ice Age 2: Manny & Ellie. Najlepšie na celom filme: hudba. Príjemná zábava pre celú rodinu. 3,5*. ()

marcek

Koukat se na to dá, ale jedničku to neprekona. Jediny co me na tom filmu mile prekvapilo, bylo vic scének se Scratem (ale nejlepsi byla jak vymlatil ty piraně) :D ()

Streeper

Díky scénáristům a veverka opět legrační a originální scénky, které nikdy neomrzí, jenže to je všechno. Film už není tak vtipný jako jednička a i příběh je celkově slabší. ()

Crawler-D

Budiž mamutům zem lehká. Film doplatil na velkou popularitu veverky, která není hlavní hvězdou filmu, i když se jí snaží být. Celkové hodnocení se zaměřuje na dabovanou verzi, pro originál si přičtěte aspoň 10%. Je –li vám méně než osm let, + dalších 10%. ()

C0r0ner

Dost slušný úpadek vůči perfektnímu prvnímu dílu. Pryč jsou motivace hrdinů. Pryč je geniální příběh. Pryč jsou emoce. Zbyla akorát prázdná slupka, na kterou se sice dá velmi dobře koukat, ale kromě samotného dobrého pocitu ze sledování nenabízí vůbec nic jiného. Vždy mě mrzí, když se tvůrci nechají zaslepit penězi a zruinují špičkovou frančízu. 50% ()

tomtomtoma

Doba ledová 2: Obleva je příkladnou ukázkou úspěšného komerčního zhodnocení obchodní značky. Animace umožňuje podat rozpoznatelně jasnou a známou tvář. Svět pravěkých zvířat je uzpůsoben současnému pohledu na život člověka. Lze vtipkovat o nejasnosti vlastní identity, či nesmělé osamělosti. Pro děti je zde uličnictví v pohybu. Mamut Manny je terčem kousavých posměšků a výzev, upovídaný lenochod Sid touží po uznání, šavlozubý tygr Diego musí překonávat svoji přirozenost. Mamutka Ellie přidává roztěkanost, bratři vačičáci Crash a Eddie hyperaktivní katastrofu. Nejpříjemnější osvěžení jsou okamžiky slávy veverky Scrat. Celek je dostatečně schopen plnit svou funkci rodinného filmu a to mu stačí. ()

BUD-SFIS

Pul filmu veverka, pul filmu zbytek. Pribeh plny lasky a dobrodruzstvi na ceste za zachranou lodi. Ze by Noemova archa. Ne opravdu ne. Zadny poradny gag, kteremu bych se zasmal. Pribeh osekany na nejvyssi moznou uroven a pulka filmu veverka, to je uz moc. Pritom mne to uz neprislo ftipne, jak se chudak honi za tim oriskem. Skoda. ()

Wormboy

Doba ladova je na konci a traja znami hrdinovia sa oproti jednotke a po milionoch rokoch zmenili len o kusok lepsiu digitalizaciu.Logiku,ale radsej necham stranou,ved ide o film pre deti.Opat ide o road movie tentokrat obohatenu o Mannyho depresiu zo svojej situacie posledneho svojho druhu, nasledne o vysvetlovanie,ze Ellie nie je vacica, ale mamut!Hm...parada.Znie to teda riadne blbo,ale sleduje sa to napodiv dobre, vobec som sa nenudil a obcas som sa hlasno zasmial (predovsetkym na vevericke samozrejme). ()

lakikaki

Po nie veľmi dobrých recenziách som síce čakal, že dvojka nebude až tak dobrá, ale nečakal som, že to bude až tak zlé. Humor tejto snímke chýba úplne, mamutica Ellie mi pripadal ÚPLNE infantilne trápna, počas filmu som sa zasmial možno raz. Možno to pobaví malé deti, ale producentom je to asi jedno, im ide len o to, zarobiť. K nelogickostiam, ktorých sú tu tony sa už radšej nevyjadrujem. Jediné svetlé okamihy filmu sú scény s veveričkou, inak je to o ničom. Je to tak za 2,5x*, ale za veveričku pridám ešte tú polhviezdičku. ()

Fallen_One

Jediným světlým momentem filmu, kde jsem se jedinkrát opakuji jen jedinkrát zasmál byla scéna s veverkou a tyčí. Jinak nuda, nuda, nuda...a spoustu trapných vtipů. Nové postavy se nepovedly, možná potěší nenáročné dětské diváky ale nikoho jiného. ()

Morzael

Ach jo, za vsim hledej zenu... I zde to zkazila romanticka zapletka s retardovanou mamutici Ellie, bohuzel to nezachrani ani hastereni dvou bratru-vacic. Nemuzu si pomoct ale i grafika mi prisla dost odflaknuta... S originalni jednickou nesrovnatelne. Skoda :-( ()

pufina

Díl trochu zklamal, ale veverka ne (a ta mě baví ze všeho nejvíc). Jmenuje se to Doba ledová, takže... pochopili jste? ()

Juto

Za mňa po slabšie. Po technickej stránke je to výborné ale scenár aj vtipy nie sú už tak dobré. Ale dá sa to. 6/10 ()

emo

Celkom milá rozprávka, ktorá sa oveľa viac ako predchodca snaží osloviť najmä najmladšie publikum... Veľa vtípkov je strašne infantilných, spevavo-tanečné vložky pôsobia trošku silene, ale neurotická veverička Scrat opäť zachraňuje situáciu a pohroma je zažehnaná. Nemajte veľké oči a slušne sa pobavíte... ()

Maty85

Vůbec bych neřekl, že to bylo špatný, ale zkrátka v porovnání s jedničkou to je o hvězdu či dvě horší no ...... ()

Hollywoodští skladatelé v Praze

Hollywoodští skladatelé v Praze

18.04.2015

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (více)