Jednomu království se doslova za humny usadil drak. Na královském hradě vypukne zděšení, vždyť drak bude určitě chtít princeznu Violu. A tak král vymyslí plán – povýší do královského stavu uhlíře Patočku a drak tak může sežrat jeho dceru Lidku. Nikdo ale netuší, že se Lidka zatím s dobráckým drakem Mrakem spřátelila. (Magic Box)

pantokrator

Celý problém je v tom, že Drak Mrak od Zinnerové s Pilařovými ilustracemi byla moje velice oblíbená knížka. A víte jak dopadají vaše oblíbené knížky, když je někdo zfilmuje, že jo. Tahle stvůra je odporná. ()

Ctx

Tak trochu jiná pohádka, ale mě se líbí a dětem taky. Jiří Císler jako král je super a jeho šlechtici jsou taky skupinka k pohledání :-) ()

Mac._

Nejdříve jsem chtěl dát, u vědomí toho že jde o lepší průměr, tři hvězdičky. Pak jsem si ale vzpomněl na Troškovy upištěné paskvily a jednu jsem ještě přidal. ;) ()

milos.bradik

Spíše parodie pohádky než skutečná pohádka a i když parodie u nás umí filmaři docela dobře a i obsazení je docela zajímavé, tak tohle mne, až na pár vtipných momentů, nějak moc nechytilo. ()

Stefi_836

Jakmile se při pohádce směju, pohádka zaručuje kvalitu. Jiří Císler tomu fakt dodal šmrnc, nedovedu si představit za krále nikoho jiného. A Pepa Kemr? tak ten mu bravúrně sekundoval. Je to jedna z mála koukatelných pohádek, které se točily, když jsme to ještě uměli. Myslím, že tři hvězdy je sakra málo. A když někdo napíše, že je to pouze podprůměrná pohádka, ať se, prosím, zamyslí nad všemi těmi abstraktními chladnými, kolikrát hororovými počiny, co natočila za svou éru Česká televize, na které jsme se jako děti museli dívat a dodnes je pořád pouští. ()

topol999

Tuhle pohádku moc rád nemám, ale vlastně díky za ni, neboť zde dostal největší roli Jiří Císler, který byl naprosto skvělý. A hlas pana Kemra, to je prostě nejvybroušenější diamant na světě... ()

Rider@

Sympatická pohádka s milým Drakem Mrakem co znám už z mládí.  Výborný Jiří Císler. Příběh co udrží pozornost a neurazí. Řada kolegů kritizuje ztvárnění draka, ale uvědomme si rok vzniku filmu a že to nebyla velkorozpočtová produkce ... mě přišel adekvátní, je to takový milý "plyšáček". ()