• Rocky62

Jedna z nejslabších českých pohádek, kterou nezachrání ani ten trapnej dráček(3.6.2009)

Jedna z klasických pohádek... a mladá Ivana Andrlová byla fakt pěkná!(28.10.2008)

• NinadeL

Velice podivná pohádka / aktualita. Císler si v roli krále hraje své obvyklé sólo, doprovázen je nejtopornější princeznou Janou Beránkovou, která se kdy v československém prostředí objevila. Při pohledu na výkony všech ostatních je až žalostně smutné, že jediný, kdo je na svém místě a hraje a vypadá přesně tak, jak si pohádka žádá, je Ivana Andrlová. Všichni ti exaltovaní Maděričové, Vykypělové a Velenové nadití v nejlacinějších kostýmech s nulovým make-upem dávají zapomenout i na absurdní kombinaci loutkové hlavy draka s jeho animovanou postavou (!)... Kde nic není, ani dětský divák nebere. A pokud, tak jen úvodní titulky doplněné o krátkou dračí story.(17.10.2011)

Tak tato pohádka mě moc nezaujala. Ten drak mě vždycky štval (za prvé jsem se ho vůbec nebál a za druhé se mi jeho animace nelíbila). Z herců stojí za zmínku pouze pan Kemr a Císler. Jinak je to prostě průměrná pohádka, nic víc, nic míň.(18.12.2007)

Drak byl sympatickej a svou povahou každopádně originální , Andrlová, jako i ve svých jiných rolích, byla naprosto k sežrání (já za to nemůžu, že jsem ji jako jinoch tajně miloval :-) a když se k tomu přidá král jako fík v podání komika s nadáním od Boha - pana Císlera, a mraky vtipných hlášek, dávám velice rád čtyři hvězdy. A uhlíř Patočka vystřihl sympatickou postavu hrdého poddaného, ze kterého si rád beru příklad ve svém jednání s „vrchností“ – Ty pán, já pán ... "Hej, králi! Mezi námi je konec!"..."Patočko, od kdy tykáš králi?"... "Od té doby, co jsem sám král!" ... a to na něj byl "pasován dvě minuty před tím :-) Nemám sebemenší problém se na tuto pohodovou a zábavnou pohádku s chutí podívat, kdykoli ten drak proletí televizním vysíláním.(10.1.2013)

• - Draka namluvil Josef Kemr, který zároveň hrál postavu dědy Kovandy. (funhouse)

• - Natáčeno na zámku Milotice a skanzenu ve Strážnici. Lom se nachází u obce Drysice, louka se natáčela u Trnavy. (M.B)

• - V pohádce namluvil Gustav Bubník Jana Šťastného, Miroslav Moravec Štefana Kvietika a Petr Svoboda Maroše Kramára. (pávek)