poster

Za humny je drak

 • anglický

  There is a Dragon in the Village Backyards

  (festivalový název)
 • slovenský

  Za humny je drak

Pohádka / Komedie

Československo, 1982, 89 min

 • tron
  ***

  „A nedupat!“ Pekná rozprávka o kráľovi, ktorý svojich podriadených ohadzuje papučami, chce „dobre“ vydať dospievajúcu dcéru a vrásky na čele mu spôsobuje fantastický plyšový/kreslený drak za humnami. Silné herecké obsadenie (majstri Císler, Kvietik a Kemr), nevtieravá atmosféra a podarené dialógy („A zpívaš taky o lásce?“ – „O lásce? To víš, že jo. O lásce nejraději.“) nám umožňujú zabudnúť na slabý rozpočet („davové scény“).(26.7.2009)

 • viperblade
  ****

  Jedna z klasických pohádek... a mladá Ivana Andrlová byla fakt pěkná!(28.10.2008)

 • mr.kliky
  ***

  Císler je klasik.(11.6.2007)

 • DinoRaptor
  ****

  Pěkná pohádka jen drak mohl být o něco lepší.(29.8.2009)

 • kingik
  ***

  Roztomilá pohádka, která vystihuje náladu z knižní předlohy Markéty Zinnerové včetně hezkých ilustrací. Obsazení je velice trefné a to jak tehdy píchatelné Ivany Andrlové v roli uhlířovy dcery Lidky, urostlého chlapáka Štefana Kvietika nebo vtipně pojatého krále Jiřího Císlera. Za humny byl hodný drak a žádný "princeznožravec", jak si vyděšení místní obyvatelé původně mysleli. Drak Mrak se tomu knižnímu a ilustrovanému podobal, to ano, a na trikových specialistech bylo ho oživit. Nečekejte špičkové digi triky od amerických trikařů z ILM, ale poctivou českou ruční prácičku respektive maketu v kombinaci se slabou animací. Vše odpovídá roku vzniku filmu a sice 1982. Má výtka směřuje také k režisérovi Radimu Cvrčkovi, který mohl být více důslednější v režijní výrazovosti. Ta téhle pohádce chybí. Diváci si z tohoto důvodu pohádku až tak neoblíbili a ona sama neokupuje televizní obrazovky příliš často. A možná je to dobře. Přes všechny své kvality se přesto pohybuje v sympatickém průměru. Mé hodnocení: 60%(3.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace