Za humny je drak

• slovenský

Za humny je drak

Pohádka / Komedie

Československo, 1982, 89 min

Super pohádka s kouzelným drakem. Mám to na DVD a když jsem si to nedávno pustil, tak z toho draka mě málem kleplo:-) I tak ale za čtyři.(6.7.2008)

Dráček Mráček a Ivana Andrlová v krásné filmové pohádce u které opravdu nechápu její nízké hodnocení! Jiří Císler a jeho královské rozčilování, jsou stejně jako celá pohádka zábavné od úvodních titulků, až po ty závěrečné. Celé to je i rozumě trikově zvládnuté, protože pokud vezme divák v úvahu rok vzniku a dobu ve které pohádka vznikla, tak nemůže mít námitek.(5.12.2014)

• IllIlIlIIl

Jedna z méně povedených českých pohádek.(24.11.2008)

• flanker.27

Dvě pozitiva. Hezká princezna a hlavně Jiří Cízler. Přítelkyně říká, že Jan a Marian jsou strašný cucáci nehodní ženského zájmu.(25.12.2009)

60%(14.4.2009)

• - V pohádce skutečně zpívá ivana Andrlová. (M.B)

• - Draka namluvil Josef Kemr, který zároveň hrál postavu dědy Kovandy. (funhouse)

• - V pohádce namluvil Gustav Bubník Jana Šťastného, Miroslav Moravec Štefana Kvietika a Petr Svoboda Maroše Kramára. (pávek)