Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Karla Homolka a Paul Bernardo, mladí manželé, které spojovala velká láska a perverzní sexuální praktiky, prosluli v Kanadě jako nejbrutálnější zabijáci moderní historie. Krátce po svatbě „naservírovala“ Karla novomanželovi svou třináctiletou sestru Tammy. Dívku omámenou léky jeden po druhém zneužili. Jejich hrátky se zvrhly a sestra zemřela. Následovala série únosů, sexuálních zneužití a bestiálních vražd nezletilých dívek. Policie neměla proti podezřelé dvojici žádné hmatatelné důkazy. Karla se nakonec rozhodla pro spolupráci s kanadskou justicí. Svědčila proti manželovi výměnou za mírnější trest. Pomohla tak vyšetření nejbestiálnějšího případu v severoamerické historii. Kontroverznost a brutalita snímku byla důvodem k pozastavení distribuce filmu a nejen v Kanadě se vedly obšírné diskuze o jeho vzniku. Karla Homolka, po otci Češka, opustila vězení loni v létě. Odborníci ji označili jako osobu s nesmírnou inteligencí a vysokou schopností manipulovat s lidmi. Za mřížemi se jí právě díky těmto vlastnostem podařilo vystudovat psychologii. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (123)

Han22 

všechny recenze uživatele

Zaprvé: Nevím proč to je jak Karla prezentována ve filmu naprosto neodpovídá jejímu psychologickému profilu na konci. A zadruhé: Proč je film o brutálním násilí a příběh který by mohl být absolutně skvělý naprosto zadupán do země televizním zpracováním a totální připosraností cokoliv ukázat? Amíci by to neunesli? ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Co je to vlastně lidskost? Tak přesně tento pojem rozhodně neznala manželská dvojice Karla Homolka a Paul Bernardo, která se stala nechvalně proslulou po celém světě. Tento film se nám pokusil vykreslit a hlavně přibližně popsat cože to vlastně tihle dva měli na svědomí a proč se při vyslovení jejich jmen celé Kanadě zvedá žaludek ještě dnes. Celý film je vlastně zpověď Karly, která se svěřuje psychiatrovi, jenž má udělat konečný posudek na jehož základě se rozhodne zda bude puštěna z vězení ještě před uplynutím trestu, nebo bude dál hnít za mřížemi. Díky vzpomínkám vtáhne děj diváka na úplný začátek jejího morbidního vztahu, plného zvrácených sexuálních praktik, domácího násilí, velké lásky, ale především plný bolesti a utrpení jenž si musely prožít jejich oběti. Rozhodně zde nečekejte žádný happyend plný radostí a smíchu, ale krutou realitu, že i psychopati se můžou časem dostat na svobodu za dobré chování a ještě přitom vystudovat psychologii. Herecké výkony Laury Prepon, Mishi Collinse byli na velice průměrné úrovni a zrovna dvakrát se mi jejich vystupování nelíbilo. V některých scénách mi přišli doslova prkenní, ale to samé se dá říci i o zbytku hereckého obsazení. Asi nejvíc mě zklamal fakt, že film který nám měl ukázat brutalitu a sexuální násilí se tedy zrovna dvakrát neodvázal, jenže to by ho asi opravdu zakázali. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Nápad točit tenhle film podle výpovědí Karly Homolky je neuvěřitelně pitomý. Samozřejmě, že se bude líčit jako oběť (a třeba se najde i hrstka diváků, kteří jí na to skočí). A snaha tvůrců vyhnout se záběrům jakékoli nahoty vypadala vzhledem k tématu vyloženě směšně. Celé to na mne působilo jako návštěva v obludáriu, kde předváděná monstra nejsou hnusná po fyzické stránce, o to horší věci ovšem jsou v jejich hlavách. ()

mustafa 

všechny recenze uživatele

Karla. Ten film nechce jen šokovat, nýbrž si hraje i na skutečné umělecké dílo. Až přílišná snaha o psychologii vyznívá nakonec až příliš nesourodě a amatérsky. Základ nefunkčnosti celého filmu vidím v naprosto nesourodé dvojici hlavních postav. Nemám nic proti násilí ve filmu, ovšem v tomto filmu působí právě násilné scény až příliš samoúčelně. Režisér se snaží z každé zachytit to nejbrutálněi. Klidně se přiznám, že některé scény ve mně vyvolávaly opravdu velké znepokojení a přišly mi zavrženíhodně a nechutné. Skryté násilí na mě působí stejně znepojkojivě, jako kdyby tam ty scény mučení a znásilňování byly (výsledek je stejný). Ovšem ty scény absolutně nepodpořily příběh, vůbec nezapadaly do celkového schématu. Ještě bych chtěl podotknout, že jiné násilné scény mi přivodili na rtech spíše úsměv (především když Paul Bernardo podvádí svou manželku v obývacím pokoji s jejich společnou kamarádkou). Proč? Dialogy, herecké výkony, celkové načasování a vyvrcholení scény byly zkrátka zoufalé a hodně trapné. Dále mi vadilo, že film je líčen především z Karlina pohledu a není absolutně objektivní. To je zřejmě čistě moje záležitost, ale ta neobjektivnost mě prostě hodně rozčílila. Z toho pramenila ta umělost celkového dojmu. Zřejmě každý divák bude mít po skončení pocit, že se to takhle stejně nemohlo udát a to je u autobiografického filmu celkem velký neodstatek. Bestie Karla je pro mě v každém směru hodně špatným filmem a doufám, že už ho nikdy neuvidím. ()

Cruise 

všechny recenze uživatele

Rozvrácen a rozsypán, na malé kousíčky rozkrájen jsem se vracel z kina. Vlastně se jen šoural a nevšímal si mých kamarádu, kteří vypadali docela v pohodě. Zaposlouchal se srdcem i duší do příběhu, zamotal se do vlastních myšlenek a své minulosti. Emoce mnou cloumaly a mrazivé brnění se zastavovalo až v konečcích prstů. Kam až sahá láska a kde je jí konec? Co všechno je člověk schopný obětovat? Dokáže někdo milovat, když neumí nenávidět? Nebo má znít ta otázka obráceně? Tohle každý musí vědět sám, tenhle film Vám dá prostor, aby jste přemýšleli o těchto zásadních věcech. Možná to bylo přemrštěné a zdálo se být úplně brutální a jasně odpudivé, ale když odeberete všechno to násilí, uvidíte film, který mluvil o každém z nás, o každém koho láska zasáhla. O tom, co s člověkem "nádherné prokletí" jménem láska dokáže dělat! Ale možná jsem to tam viděl jenom já, a ve skutečnosti je to jenom zavrženíhodný přiběh perverzních vrahů. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (10)

  • Sám Misha Collins nemá tento film rád a dokonce nabádal své fanoušky, aby se na něj nedívali. (TeraBum)
  • V čase 0:58:27 je vedle auta vidět mikrofon. (Pepy)
  • Před uvedením v Kanadě se dožadoval právník rodičů dvou zesnulých dívek, přednostního promítnutí filmu, aby se rozhodli, zda nebudou žalovat tvůrce. Po shlédnutí se rozhodli nijak nezasahovat. (don corleone)

Reklama

Reklama