Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

doriana.g

Příznivkyně BDSM: - Prostě ze života. Krása. Dva "divní" se sešli. Oba se trochu báli, ona míň, protože teprve objevovala, on byl po předchozích nevydařených zkušenostech vyděšený. Cesta to byla trnitá. Ale ona vytrvala.... Bože, dnes chci dostat na prdel!!!!! ()

kokofek

Konečně mě něco pobavilo.Nechápu,že jsem snímek ještě neviděla.Vtipné a zárověň velmi vzrušující pro ty,kteří chápou,že sex je také hra,která může mít různá pravidla. ()

buchannon

Tak první polovinu, kdy ještě vztah hlavních protagonistů nebyl na bázi S/M, jsem pociťoval trochu mrazení kvůli náznakům buzerování, ale ne zase tolik jako u filmu Strach a chvění (2003), který je o stupeň výše. ()

Soupalka

Vůbec nevadí, že původně se jedná o povídku od Mary Gaitskill a na ní postavený krátkometrážní snímek, které byly po letech použity na plnohodnotný celovečerák. Film je podle mne velmi působivý a představuje vítané osvěžení mezi standardními romantickými filmy a komediemi. Osobně nechápu, proč tento filmařský počin nemá více pozornosti. Nejen úžasný scénář, casting a herecké výkony, ale za mne je to především i dokonalá výprava a neuvěřitelná pečlivost při zpracování prostředí právní kanceláře, která se na výsledné atmosféře a vyznění filmu musí podílet aspoň z 20% ()

507

První minuty berou divákovi naději, že by film mohl být něčím vyjímečný. Když si divák konečně zdánlivě dokončí mozaiku děje, tak se mu začne rozpadat pod rukama. Maličkosti, které zpočátku jen zlehka tuto mozaiku narušují začnou později skládat poněkud jiný dějový útvar. Film neobsahuje "hloupé náhody", všechno do sebe logicky zapadá a to včetně závěru. Ten je sice happy-endový, ale překvapivě také nevykročí z atmosféry celého filmu a zdá se tak být přirozeným. Velmi pěkné! Výkon obou hlavních herců je opravdu přesvědčivý a hudba moc pěkně dokresluje prostředí filmu. Slupka filmu je někdy na první dojem téměř komediální, film však stále nutí k domýšlení toho, co bude. Téměř každý si tedy vybere. Secretary zaručuje zajimavý emocionální prožitek. ()

MasterFil

Tento film je ujety.Kontroverznost z něj přímo srší.Jako drama mi to nepřišlo,komedie-nic směšného,romantický-možná,ale jestli je tohle romantika tak nevim.Film je zajímavý,ale místy nudný,.podle mého trochu přeceňovaný,obyčejný film s docela originálním nápadem,ale nic víc,nic míň..Navic jako erotický,jsem ho zvláště kvůli pár spíše antierotickým scénam rozhodne nebral.Horší průměr ()

llollita

Vtipný, lechtivý, sadomasochistický a láskyplný film. Nechytá se trapných klišé, citlivě a vkusně dráždí divákovu pozornost a přináší neotřelý humor. Maggie Gyllenhaal je v roli Lee naprosto brilantní, a James Spader si s ní v ničem nezadá (a k tomu ten jeho hlas...:). ()

Unrealik

Další film s obecně dobrým hodnocením, který mě zklamal. Vizuálně, dle mě, divné - v negativním smyslu - příliš uzavřené prostory, ponuré. Vtipných mi přišlo jen pár momentů, zbytek toho, co mělo být vtipné, jako blbost. A jako problém vidím i to, že o hlavním hrdinovi jsme se toho zrovna moc nedozvěděli. ()

svist10

On sadista, ona masochista. Námět na romantickou komedii jak vyšitý. V Sekretářce, není ŽÁDNÁ postava normální, přesto jsou všechny hrané věrohodně a s grácií. Jamese Spadera jsem si všiml poprvé od filmové Hvězdné brány a Maggie Gyllenhaal mě po Temném rytíři překvapila. Na začátku ošklivé káčátko a na konci vamp. Navíc, nemůžu si pomoci, ale Peter jako by z oka vypadl jedné postavě z Rodinných pout, respektivě VKV. Sekretářka není film pro úchyly, jak by se mohlo zdát ze synopse, v celé stopáži není moc sexuálně explicitních scén, scénář se věnuje spíše myšlenkovému pozadí, kamera je sugestivní a režie komorní. Celkově je to citlivý film, který můžu jen doporučit. Kdyby i konec byl stejně nestandardní jako zbytek, je to za 5, ale klišovitý závěr tomu odebírá onu patinu novátorství. ()

Incogn1to

Jak je Maggie Gyllenhaal v Temném Rytíři odpudivá, tady je zatraceně sexy. Doufám, že nejsem ve skrytu duše na S/M... ()

P@\/EL

Ucházázející drama o prapodivném vztahu šéfa a jeho sekretářky. I když jsem se u filmu někdy docela nudil, tak mi příběh přišel hodně poutavý. První polovina nestála za nic, protože se nic významného nestalo, kdežto druhá půlka už nějakou tu akci přinesla. Některé scény mi dokonce přišly vtipné. ale i tak byl na mě film až moc úchylný. Tento druh zábavy prostě nevyhledávám. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti