Iluzionista, který si dal umělecké jméno Eisenheim se narodil jako syn truhláře. V dětství se potkal s kouzelníkem, který ho naučil pár triků a ovlivnil tím jeho celý život. Jako mladý chlapec se seznámil s vévodkyní Sophií a zamilovali se do sebe. Vzhledem k rozdílnému původu obou mladých lidí, nebylo jejich lásce přáno a Eisenheim utekl z domova, aby si zachránil život. Asi po patnácti letech, kdy se živil jako velmi úspěšný iluzionista se vrací z cest po světě do Vídně. O jeho představení je velký zájem a jednoho večera se dostaví i korunní princ Leopold se svou snoubenkou Sophie von Teschen. Sophie se přihlásí jako dobrovolnice a vystoupí na pódium k Eisenheimovi. Později se dozvídá, že princ Leopold se ke svým přítelkyním nechová zrovna džentlmensky a je říká se, že jednu z nich dokonce zabil. Nicméně představení prince natolik zaujalo, že pozval Eisenheima, aby vystoupil na jeho soukromém večírku. Eisenheimovi se nelíbí princovo chování a tak ho veřejně poníží. Samozřejmě tak chytrým způsobem, že to není přímo napadnutelné. Princ se přesto urazí a podnikne vše pro to, aby Eisenheimovi byla další představení ve Vídni zakázána. Sophie a Eisenheim se setkají a Eisenheim ji žádá, aby s ním odešla. To se Sophie z obavy před Leopoldovou pomstou bojí udělat a prozradí, že Leopold plánuje puč proti svému otci císaři Franzi Josefovi I. Přestože má obavy, rozhodne se Sophie ukončit vztah s Leopoldem. Princ není zvyklý na odpor a hrozně reaguje velmi nepřiměřeně. Po pár dnech je vévodkyně nalezena mrtvá. Je očividné, že se jedná o vraždu. Princ je v podezření, ale chybí důkazy a navíc se k vraždě přizná jiný muž. Eisenheim je ze smrti Sophie zoufalý. Kupuje divadlo a zde vyvolá duchy zemřelých a také ducha Sophie. Na jedno z představení dorazí v přestrojení i Leopold a Sophiin duch řekne, že její vrah je mezi diváky a přitom ve vězení je muž, který se k její vraždě přiznal. Představení Leopolda velmi rozruší a tlačí na policejního inspektora Uhla, aby Eisenheima zatkl za podvod, ale Eisenheim se z obvinění dostane protože  se veřejně přizná k tomu, že se jednalo pouze o iluzi, nešlo o skutečné duše zemřelých. Je propuštěn, ale Uhl ho varuje, pokud bude s tímto představením pokračovat, vězení už neujde. Eisenheim však znovu vyvolá ducha Sophie a pak k úžasu všech přítomných zmizí. Jako by se rozplynul... (TV Prima)

Balu...

Překrásná hudba, tajemná atmosféra a charisma Eisenheima. Někdy atmosféra dokáže zaujmout tak, že není čas hledat chyby ve scénáři, někdy se lze bavit i u pohádky. Někdy není důvod koukat se po hodinkách, kdy že film skončí.. ()

cab

Natahovanemu deji o kouzelnikovi Eisenheimovi (prekvapive nevyrazny Edward Norton), jez od detstvi ma oci jen pro jedinou a tou je Sofie (unyla Jessica Biel) stoji v ceste k jejich spolecnemu zivotu jeho prosty puvod. On je vsak ochoten bojovat proti neprizni osudu vsemi dostupnymi prostredky, i kdyz ma vzdy za prdeli inspektora Uhla (charizmaticky Paul Giamatti), ktery je pravou rukou samotneho snoubence jeho mile prince Leopolda (cim dale zajimavejsi kreace pana Rufus Sewell). Bohuzel se nam z toho vymnouknul nemastny a neslany film, predpokladany za konkurenta Dokonalemu triku, ktery je na podobne tema, coz je opravdu jedine, vcem jsou si tyhle dva vytvory podobne. Prumer, i za prispeni ceskych lokaci. 50% ()

Tery16

Kdybych srovnávala s Dokonalým trikem, tak bych Iluzionistovi musela ještě hvězdičku strhnout. Jenže na druhou stranu, kdybych Dokonalý trik neviděla, přišel by mi tenhle film úžasný. Ty triky byly skvělé. Na celém filmu mě ale stejně nejvíce zaujal Rufus Sewell v roli Leopolda. ()

Theraphosa

Vynikající snímek s vynikajícím hereckým obsazením. Zhruba do 3/4 filmu jsem byl sice potěšen, ale nadšen zrovna ne. Závěrečná půlhodinka ale byla prostě perfektní a docela mě zvedla ze židle. Možná by se dalo mluvit o poněkud delším rozjezdu, závěr to ovšem mnohonásobně vynahradí. Příště si dám na Burgera pozor. 91% ()

wosho

Stejně jako u Dokonalého triku, mě kazí dojem z filmu onen závěr- pointa. Místo lidské kopírky, je zde dokonalý plán (který by i záviděli borci z M:I) a dokonalý holografstroj. Kladem je krásná výprava (dokonalé využití našich památek) a atmosféra konce 19. století. Herci nezáří, odvádí svůj kvalitní standart a Giamatti se Sewellem nadstandart. Celkově to je nadprůměrná podívaná, ale Dokonaký trik je přeci jen o něco lepší. ()

MareT.

Nevím, co se mnou bylo, když jsem si myslel, že to bude bez závěrečné pointy! Pak se není co divit, že mě tak mile překvapila a z dvouhvězdičkových vod to rázem vyšvihlo na 3*! ()

xmozek

Tenhle film má smůlu, že byl natočen ve stejný rok jako Dokonalý trik. A taky, že jsem ho viděl ne dlouho po jeho silnějším bratříčkovi. Bohužel k této smůle se přičítá také ještě nudnější druhá část filmu, avšak strhující konec člověka donutí zapřemýšlet a přehodnostit svůj postoj. Jestli za nic jiného, tak za ten konec. ()

Pussycat18

Vzít tak 20 minut z půlky filmu, spojit s cca 15 minutami na konci filmu a vzniknul by velice zajímavý a efektní příběh. Ovšem já chci znát sakra důvod, proč 110 minut? Na co, proboha? Ano, pomerančovník byl kouzelný...ale to byl mám pocit asi jediný zapamatovatelný efekt. Taky jsem nepochopila, proč se ten policajt tak strašně na kouzelníka upnul...už od začátku...nechutně rozplizlý děj ani toto nedokázal objasnit. Dialogy beze smyslu, prázdné plkání (myslím, že jsem tak na 10 minut dokonce usnula!) a kdyby nebylo konce, zasloužilo si to jasný a neodvratitelný odpad! Konec si vyškemral 1* a druhou dávám za Edwarda Nortona, kterej se tak neodolatelně vrhnul na Jessicu Biel, až by mu to člověk zbaštil. ()

Sten-li

Iluzionista předvedl to co má v popisu práce. Spolu s korunním princem a spol. oklamal i diváka tím, že mu vštípil myšlenku smrti Sofie. To ovšem k dokonalosti nestačí. Zejména zpočátku se film vleče bez výraznějšího spádu událostí a to bych řekl, že byl kámen úrazu...60% ()

Honzick

Skvělé. Výborný Norton který opět nezklamal, vynikající soundtrack který perfektně podtrhuje onu tajemnou atmosféru a dechberoucí záběr dělají s Iluzionisty dílko které určitě stojí za shlédnutí...:) ()

showxman

Tak sem někde vyštrachal tento film a jen čekal co příjde. Přišla historická tvář Prahy a opravdu vychytaná výprava, která mě vtáhla do děje, který nenudil. Vyvážená délka je rozhodně předností a Norton lákadlem na zhlédnutí Iluzionisty. Co ovšem musím podotknout, a sice jako velký fanoušek E. Nortona, je zcela zastinující výkon, který předvedl Paul Giamatti a úplně tak vymazal všechny na place. Třešničkou na dortu je potom finálové rozuzlení, jenž příjemně ovlivnilo můj dojem z celého filmu. A i po skončení jsem nestačil zašnout. Tolik českých jmen rozhodně nešlo přehlédnout! Netušil jsem totiž, že se natáčelo z velké části u nás, a když se teď na to dívám s odstupem, musím říct, že jsem rád, že se česká produkce taky podílela na tomto snímku. ()

DocBrown

Nechci se vytahovat, ale ten konec jsem vytusil, takze zadne prekvapeni. Je to prece jen americky film a tam takovy rostenky neumiraji. A navic, kdyby ten konec nebyl takovy, tak by to byl film uz uplne o nicem. No, namet pomerne dobry, ale zpracovani velmi pokulhava. Tim tedy nemyslim paradni prostredi (Viden ani nahodou !), ale prekombinovanost deje a nerealnost nekterych triku. No instepektor mi silne pripominal Trachtu a zly Leopold, ktery planoval svrhnout naseho milovaneho cisare Frantiska Josefa, dostal co si zaslouzil, ackoli v tomhle byl chudak nevinne. 45% ()

Junglista

Tohle se moc nepovedlo, Norton umí zahrát mnohem líp, tady to vypadalo, jak když ho ta role nebaví... pointa nic moc a průměrně inteligentní opičák jí pochopí dávno před tim, než se uráčí na nás vybafnout. Kdybych to neviděl, nic by se nestalo. ()

rostlinka

Pěkný film, plný zvratů a (ne)čekaného závěru... Bohužel mě to chvílemi nudilo a hlavní hrdina ve mě nevzbuzoval moc emocí. Ale triky byly moc pěkné :). ()

F.W.Colqhoun

Dokonalý trik i Sólokapr se mi líbily víc. Jestli něco fakt překvapí, tak je to evidentně nevalný rozpočet, s nímž si musel film s Edwardem Nortonem vystačit. Prachy po zaplacení hvězdy daly jen na snímek vyhlížející jako televizní produkce, kterou nezachrání ani nadbytečné využívání čehosi znějícího strašně fancy, ale co ve výsledku vypadá jako syté barevné filtry se zatmělými periferními oblastmi záběru. Ve filmu o filmu se vás snaží shodou okolností čeští trikaři přesvědčit, že to levně a mechanicky vypadat mělo, a jelikož dává jejich vysvětlení smysl a člověk je skoro patriot, žerete to. Překousnout nutno tužší houžve - vypráskáný příběh vydojený z několikastránkové literární hříčky, vousaté zvraty, polo-autentické historické postavy, o pointě nemluvě. Jediné, co zbude, je šance závodit s ostatními diváky v identifikaci českých ex- a interiérů, Edward Norton a Paul Giamatti, jež se arci-démonickým projevem křečovitě pokouší trumfnout Rufus Sewell. Dokonalý trik vše povyšuje už jen účast Davida Bowieho, o scénáři a výkonech nemluvě (režií nikoliv - ukamenujte mě, ale jsem přesvědčen, že není daleko doba, kdy se bude o Christopheru Nolanovi hovořit jako o nejpřeceněnějším režisérovi po roce 2000; a že má ten pán konkurenci!) a Sólokaprovi přebíjí oba chatrnou figurou splendidního mága Woodyho. Vím, že srovnávat snímky, které nemají společného nic kromě data vzniku a přítomnosti iluzionistů v zápletce není fér, ale za to děkujte producentům. Na druhou stranu bych nechtěl být nefér a přiznávám, že meloun se mi u toho baštil docela dobře. ()

danielosbourne

Čekal jsem něco o malinko víc, ale nebylo to zas tak špatné. Co mi nejvíce vadilo byla chemie mezi všemi hlavními herci. Všichni byli hrozně chladní a nefungovalo to mezi nimi. Edward norton je asi to nejlepší na celém filmu. Společně s námětem a občasně hutnou atmosférou. ()

Paity

Co dodat, Edward Norton můj veliký oblíbenec, navíc sekunduje neméně kvalitní Paul Giamatti. Scénář skvělý, napětí střídá napětí a do poslední chvíle nevíte jako by nic. Paráda. ()

PF 2014

PF 2014