Epizody(24)

Bibi (Marika Šoposká) a Patrik (Patrik Děrgel) se rozvádějí. Patrika však začne odmítat i jeho nová láska Johanka (Sabina Rojková), neboť situace, v níž se ocitla, je jí lidsky nepříjemná. Zda ho stále miluje, či ne, neví ani ona sama. Vše se zkomplikuje, když se Bibi rozhodne, že o Patrika s pomocí kamarádů, zejména policistky Sandry (Sarah Haváčová), ještě zabojuje. Z ní a Johanky, na jejíž straně přirozeně stojí její sestra Eva (Patricie Pagáčová), se rázem stávají nesmiřitelné soupeřky. Postupem času a po několika divácky vděčných intrikách obě překvapivě zjišťují, že vůbec nic nemusí být tak, jak se na počátku zdálo… Příjemně ironická romantická komedie ovšem otevírá i vážnější témata – například manželskou zodpovědnost nebo sílu přátelství, zejména mezi ženami... Klidný život v Kamenici rozproudí příchod krásné, ambiciózní lékařky Valerie Vlčkové (Veronika Lapková), která je specialistkou úzkoprofilového, prestižního oboru – prenatální chirurgie. Tím nevědomky ohrozí pozici primáře Leoše Máry (Robert Jašków), čímž aktivuje jeho ego, které potřebuje odbornost Valerie neustále zpochybňovat. Pracovně má Valerie nejblíže k chirurgovi Davidu Suchému (Jan Čenský). Rozumí si nejen profesně, ale i lidsky. Počáteční sympatie nekontrolovaně přerostou v něco jiného. Jak na to zareagují Suchého manželka Zdena (Dana Morávková) a syn Tonda (Tomas Sean Pšenička), který se navíc musí vyrovnávat s křehkostí dospívání? V melodramatickém příběhu Suchých a Valerie je rozehráno i drama o zodpovědnosti vůči rodině, schopnosti čelit nepřízni osudu a o přijetí dítěte, jehož budoucnost bude pravděpodobně jiná, než s jakou rodiče počítali.
Bobo Švarc (Martin Zounar) se konečně rozhoupe k tomu, aby požádal svou milou Darinu Márovou (Mahulena Bočanová) o ruku. Vše se však zkomplikuje, když se seznámí s Andym. Andy začne chodit s jejich přítelkyní, psycholožkou Jarmilou Kočkovou (Jana Paulová). Ta snad už ani nečekala, že ji tak intenzivní cit a gentlemanství ještě kdy potkají. Andy zdá se být dokonalým. Filantrop, ochránce ohrožených opic na Borneu, vegetarián ze soucitu s němými tvářemi. Jenže není všechno zlato, co se třpytí, a s Andym čekají Jarmilu, Boba a Darinu neuvěřitelné peripetie. Příběh se na první pohled tváří jako čistokrevná komedie, obohacená dokonce o crazy prvky, postupem však začne klást závažné otázky: Okouzlují naše přátele naše osobnosti nebo spíše finanční zázemí a společenský status? Co všechno jsme schopni z vlastního pohodlí nezištně obětovat, abychom zachránili druhého v nouzi? Je vůbec možné, aby vzdělaná a inteligentní žena uvěřila naprosté pohádce z úst hochštaplera? ... Čestmír Mázl (Petr Rychlý) se rozloučil s manželkou Alenou a díky veliké pomoci své kamarádky Ivety Pánkové (Kateřina Brožová) se konečně plnohodnotně vrátil do života. Karta se obrátila a ke dnu začíná démon alkohol stahovat Ivetu. Okolí o jejím problému ví, a tak je její svědectví v události, která s největší pravděpodobností souvisí s pácháním závažné trestné činnosti, nevěrohodné. Jediný, kdo ji věří, je Čestmír. Ví, že i když má psychické problémy, nemá zapotřebí lhát. Jenže postupem času si Iveta přestane být jistá tím, že skutečně viděla to, co si myslí, že viděla. Jisté je jen jedno – pokud se něco stalo, nebylo to legální a byli do toho zapleteni manželé Klára a Dan Zachovi (Agáta Kryštůfková a Robert Urban). Pátrání Ivety na vlastní pěst, navzdory všem a občas i za hranou zákona začíná. Thriller nepřekvapuje pouze diváka, ale i jeho samotné protagonisty. Hlavně díky Ivetě, neboť její tvrzení, vzhledem ke konstantní přítomnosti alkoholu v jejím současném životě, nezpochybňují jen druzí, ale v pozdějších fázích vyprávění je relativizuje i ona sama. Kromě toho se příběh věnuje i funkčnosti přátelství mezi mužem a ženou a problematice různých forem závislosti. (Voyo)