Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

Ravi

Musím říct, že autoři propásli výtečný nápad příběhu a snížili ho na úroveň rodinné komedie. Škoda, představuji si, jaký by to mohl být skvělý horror nebo triller - s trochou píle a beze snahy prodat se a zavděčit co nejvíce lidem to mohlo být opravdu skvělé. Jinak se mi to i tak líbilo, je to film, který vám zpříjemní den a můžete ho vidět i vícekrát. R. Williams dobrý jako vždy a trochu mě překvapila K. Dunst. Dávám 65% = 3/5 ()

Roseinka

Film mého dětství si zaslouží plný počet. Napínavý, dobrodružný film, při kterém jsem se vždy bála. Ráda se k němu budu vracet. :o) ()

Puyi

Pár let zpátky jsem tento snímek neměl zrovna moc v lásce.... Vždycky jsem z něj měl tak trochu strach no. :D S odstupem času hodnotím film velice kladně a spoustu oblíbených scén si dost často vybavuji. Skvělý byl opět Robin Williams a určitě bych ocenil i nápad a provedení. Dobrý odpočinkový film. ()

prasacimor

Jeden z filmov môjho mládí. Na tú dobu výborné efekty, ktoré spolu inteligentným a zábavným scenárom majú čo ponúknuť aj teraz. A nielen tým najmenším. Modrú farbu si Jumanji určite nezaslúži. ()

Philoun1

No jako kluka mě tohle dílko uplně fascinovalo, pouštěl sem si ho celkem často. A i dnes mě dokáže nadchnout. Robin Williams perfektně sedí. ()

Styxos

"Zuby ostré, tak i dráp. Tvoji chuť má hrozně rád, měl bys raději utíkat." Jumanji je nezapomenutelný snímek, který jsem viděl již několikrát a jistě se k němu ještě několikrát vrátím... ()

jefff

Na tu dobu skvělé triky a téměř hororové napětí (zejména pak pro dětského diváka). Napínavé až běda a skvělý Williams. ()

iantomasik

Pro dětské publikum velmi vděčné, děsivé a působivé, jinak spíš za tři, ale mám pro to slabost a navíc za tím cítím jistou nostalgii.. ()

VooDoom

Jako malý jsem to přímo žral.Dobrodružství každým coulem.Klasický rodinný film pro dlouhé zimní večery :-) ()

jenik71

Typický dobrodružný a zábavný film pro celou rodinu. Jde tu o šikovně propojený reálný svět se světem neobyčejné a tajemné stolní hry, kde každé hození dvojicí kostek přináší nové a nové nečekané dobrodružství. Triky a efekty jsou na rok vzniku velice kvalitní a naprosto dostačující. Na Jumanji se rád podívám, ale zahrát bych si to nejspíš nechtěl. To si raději na stůl rozložím pexeso a nemusím se bát, že mě sežere krokodýl nebo že budu muset vyhánět z pokoje všehoschopné opice. ()

tommy187

Úchvatný film. Od rodinno dobrodružno thrillerovo rodinnom filme by som také namakané spracovanie fakt nečakal. Myslím si, že prívlastok thriller ani tak nie je na mieste, skôr by som doplnil komédia. Hlavne kvôli komediálnemu spracovaniu som sa výborne bavil a oddýchol som si. Robin Williams tradične vo svojej roli úžasný a efekty boli tiež na vysokej úrovni, aj keď to pôsobilo až príliš počítačové (ako vyzdvihol Radyo). 70% ****. ()

P1tr

Dobrodružná klasika, která nestárne a jejíž kvality umocňují pocity nostalgie, na kterých ale tato "desková hra" není závislá a fungovala by skvěle i bez příjemných vzpomínek na dětství. ()

solskjaer

Roztomilá pohádka s nezapomenutelným Robinem Williamsem. Triky a masky jsou hlavní doménou tohoto filmu, který si vždu s chutí rád připomenu,protože takovýchto filmů je hodně málo. Velice zábavné ale hlavně film pro celou rodinu! Proto nechápu ty negativní poznámky, tento film je fakt super , má nápad, atmosféru i dobré herce . Nechybělo mi v něm nic a ještě jsem se neskutečně bavil! ()

sedm.1

Druhé shlédnutí 11.4.2018: Pro mě osobně naprostá klasika a jeden z filmu, na kterém "zub času" zatím nedokázal vůbec zapracovat. Samozřejmě úroveň efektů se nedá srovnávat s těmi dnešními, na druhou stranu ve své době byli opravdu špičkové, nejvíc mě ale každopádně na tomto filmu baví celá ta zápletka, respektive velmi originální nápad, točící se právě kolem oné deskové hry, kdy se potvrdilo, že v jednoduchosti je síla, a tvůrci se díky tomu mohli vážně odvázat a hýřit fantazií a myslím, že toho využili na maximum, neboť celý film má fakt koule, neuvěřitelný spád, neskutečně tu funguje humor a překvapili mě i velmi působivé emoce, po herecké stránce pak sice nejde o nic výrazného, ale zároveň film ani nijak vyloženě neshazují, prostě Jumanji je po mě 100% zábava, bez slabšího místečka a já tento snímek musím zkrátka doporučit opravdu každému.///////////Absolutní pohodovka ,na kterou se často a rád podívám znovu. Rodinný film, u kterého by se neměl nudit nikdo. Výborné efekty, rychlí spád, neustálé napětí (ovšem takové, aby ho skousli i děti), velmi záživný děj, spousta vtipných scén, já mám Jumanji prostě moc rád. Doporučuji!!! ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Rock chystá další díl Jumanji

Rock chystá další díl Jumanji

26.04.2018

Jak možná víte, loňský hit Jumanji: Vítejte v džungli! byl přiznaným pokračováním původního Jumanji. Studio Sony tak v podstatě začíná pracovat na trojce, v níž se vrátí na scénu Dwayne "The Rock"… (více)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall