Příběh začíná v roce 1969, kdy dvanáctiletý Alan Parrish objeví starou deskovou hru s podivným názvem Jumanji. Odpoledne, když jeho rodiče odjedou na slavnost, Alan společně s kamarádkou Sárou podivnou hru otevřou a pustí se do hraní. Po několika hodech kostkou se vyděšená Sára stane svědkem toho, jak vtáhne hra Alana dovnitř. O šestadvacet let později se do opuštěného domu Parrishových nastěhuje teta Nora s neteří Judy a synovcem Peterem, jejichž rodiče nedávno zahynuli při nehodě. Děti slyší podivné dunění a na půdě objeví zaprášenou rozehranou hru. Začnou ji hrát a hned po prvním hodu kostkami se začnou dít podivné věci. Objeví se obrovští moskyti, kterým se děti ubrání jen s velkými obtížemi, a za nimi následuje tlupa malých rezatých opic, které začnou likvidovat zařízení domu. A nakonec se objeví obrovský lev a podivný divoch. Je to dospělý Alan Parrish, který prožil šestadvacet let uvnitř hry. Začne se shánět po rodičích, ale s pomocí Petera a Judy zjistí, že zemřeli. Alan se po dlouhém přemlouvání nechá přesvědčit, aby pokračoval ve hře. Ta se totiž musí podle pravidel dohrát až do konce. Musí s nimi hrát také Sára, ta však odmítne. Začne hrát, až když jí Alan nepřímo vyčte, že ho nechala samotného ve hře. Čtveřice si přísahá, že tentokrát hru dohraje do konce. Při každém dalším hodu se totiž vynořuje větší nebezpečí, které hráče ohrožuje. Všichni jsou však odhodláni hrát dál, protože jedině tak lze situaci zachránit. (TV Nova)

Teg

Tenhle film jsem si zamiloval už jako malý, a pokaždé pro mě představuje téměř dvě hodiny skvělé zábavy. Nebýt Jumanji, neměl bych tolik rád Williamse. ()

Burdock

Už jako dítě jsem se nechával strhnout tímle originálním dobrodružstvím, a i dnes, s trochou nostalgie, patří mezi mé oblíbené filmy. ()

AngiS

áá ty opičký, ty opičký, ty opičkýýýý :D Pro mě strašná nostalgie.. Robin Williams je jako vždy výborný :) ()

MTHRFCKR

Nepochopím hodnocení Jumanji na csfd. Moje neoblíbenější scifi z dětství, který si zaslouží všech pět a to bez debat. Skvělý scénář a skvělé zpracování nechalo na mém filmovém srdci velké stopy. ()

Free_player

Příjemná rodiná komedie o hraní originální hry, která občas někoho vcucne do sebe. Ale dřív jsem s tý hry měl docela schýzu :D ()

Yangus

Parádní podívaná, když jsem to vyděl poprvé řáchal jsem se smíchy skoro celí film plný počet hvězd si film zaslouží. ()

Stružák

Ani jako oddychovka Jumanji nezapůsobilo. Film by zkrátka potřeboval víc vtipu a hlavně víc nápadů. Začátek, kdy divák poznává hru, je zajímavý, ale s postupem času se jednotlivé úkoly víc a víc opakují. Nedožene to ani tradičně sympatický Robin Williams, ani Kirsten Dunst v začátcích své kariéry. ()

FiliPP

Rodiče mi vždycky říkali, že když mám vlastní názor, ať si za ním stojím a ať kašlu na názory ostatních. Vždycky jsem se toho držel, měl jsem vlastní názor a pochopil jsem názory ostatních. Ale tento film je tedy výjimkou. Bohužel nechápu, jak se tahle sračka někomu může líbit. FUJ HNUS. Hodnocení 1%. ()

Hanys_

Klasika z mládí, která v porovnání se současným pokračováním moc neztrácí. Akce je sice slabší, efekty ale zestárly minimálně a hlavně je tady naplno využitý koncept deskové hry. Navíc Williams v další skvělé roli. ()

_ksilt

Vcear sem si na kabelu pripomel tuhle vytecnou komedii, ktera nepostrada vtip, napaditost a vytecne herecke obsazeni. ()

Andree8

Povedené, svižné, legrační i napínavé. Hodnotil bych normálně asi za 3*, ale jelikož jsem snímek shlédl poprvé ještě jako dítě a zanechal ve mě skutečně krásný zážitek, nemohu si pomoci a jednu hvězdu ještě přidávám. ()

Prochy38

Naprosto originální záležitost se skvělým R. Williamsem. Efekty na svou dobu hodně dobré a rozsah využití až troufalý. Film má hloubku a svou originalitou a v podstatě neomezeným rozsahem šokuje dalším a dalším hodem kostkou. Hodně dobrá podívaná a skoro si myslím, že pro mladé diváky by to měla být povinnost. Kde jsou podobné dobrodružné filmy dnes?! Hezké kouknout, jaká byla K. Dunst, když jí bylo 12-13 let. ()

Itar

Nostalgie a vše co s tím souvisí. Spousta fantazie, mladičká Kirsten Dunst a opět neodolatelný Robin Williams. ()

Holubicqa

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů z mládí. Spousta akce, zábavy, občas jsem se až bála. Hrozně roztomilej prostě, viděla jsem ho už tolikrát a bavit mě nepřestal. V každém případě film pro celou rodinu, u kterého se nudit nebudete a možná si budete přát uslyšet vzdálené dunění bubnů... :)) ()

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

Fincher, Netflix a prequel Čínské čtvrti

19.11.2019

Kdybyste to ještě náhodou nevěděli, Hollywoodu už dávno není nic svaté. Pokračování Jumanji? Jasně. Reboot Sám doma? Proč ne! Nejnovější oznámení tak vlastně nemá koho překvapit. David Fincher a… (více)

Rock chystá další díl Jumanji

Rock chystá další díl Jumanji

26.04.2018

Jak možná víte, loňský hit Jumanji: Vítejte v džungli! byl přiznaným pokračováním původního Jumanji. Studio Sony tak v podstatě začíná pracovat na trojce, v níž se vrátí na scénu Dwayne "The Rock"… (více)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall