Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

Zirael

Výborná černá komedie se super obsazením. Mám moc ráda Maggie Smith a v tomto filmu je coby originální vražedkyně naprosto neodolatelná. Kristin Scott Thomas byla v roli uštvané matky/manželky taky skvělá a Rowan Atkinson konečně ukázal širokému publiku, že je plnohodnotný herec. ()

Brenda.Ch

Málokterý film vás pohladí po duši i když se tam vraždí. :-D Velmi vtipně, vkusně a laskavě podaný příběh jedné siroty-doroty, která by asi nejraději sirotou zůstala, bohužel se to nepovedlo a matinka se objevila, seriózní a distingvovaná dáma s grácií a vkusem, která miluje svojí rodinu až k smrti. :-D Dobře vykreslené charaktery postav, neodolatelný Atkinson, zoufalá Scott Thomas a Swayze si tu střihnul tak šťavnatou roličku ! Výborná černá komedie ! :-) ()

B3njamin

Od Atkinsona bych čekal více vtipných scén. Já ho pořád vidím jako Mr. Beana a tak nějaká ta jeho pitomost kde pobaví mi tu chyběla. Kdyby tam nehrál tak bych asi neměl od toho takové očekávání a hodnocení bych dal větší. Ale jinak nebylo co vytknout. . . * * * ()

Aidina

..."Postavím na čaj..." Grace (báječná Maggy Smith) je naprosto dokonalá hospodyně, která se drží hesla: "Dokonalý domov pro dokonalou rodinu". Dokáže velmi efektivně a bez zbytečného odkladu vyřešit jakýkoliv problém a třeba i lopatou:-)) Díky svému vřelému a milému úsměvu si dokáže získat úplně všechny. Hm, taky jsem dostala chuť na čaj... ()

kelet

No tak toto bolo dosť zlé. Snaha urobiť čiernu komédiu zlyhala na plnej čiare. Príbeh o šialenej vrahyni Grace, ktorá z úsmevom na tvári a bez svedomia zabíja každého, kto sa jej len trošku nepáči, je dosť nevýrazný a plný chýb. Len si to zoberme, že Grace pustia z väzenia, ona príde do nejakej rodiny ako hospodyňa, kde nakoniec pravá pani domáca Glória zistí, že je to jej šialená vraždiaca matka (jediné prekvapenie celého filmu). Samozrejme, že každý kto ohrozí nejakým spôsobom túto rodinu zomrie a nikto tomu nevenuje pozornosť, čo je nadmieru absurdné. A keď už aj Glóriazistí, že jej matka je vrahyňa, gény sa nezaprú a začne vraždiť tiež. Rowan Atkinson samozrejme hrá len vedľajšiu rolu nevýrazného, prostého farára. Sem tam, veľmi výnimočne, Glória trepne nejakú srandu, inak je sekcia smiechu a srandy na bode mrazu. Patrick Swayze figuruje vo filme len aby prilákal divákov, ktorý si pozrú každý film, v ktorom hrá bez ohľadu na to, aký ten film alebo jeho postava je. Celkovo je film bez náboja, napätia a srandy, takže nesplnil ani len jednu snahu režiséra a scénaristov. Určite neodporúčam pozrieť viac ako raz a to aj len preto, aby ste videli, že to naozaj nie je dobrý film. Jednu hviezdičku som dal jedine za akú takú snahu postavy Glórie o kúsok srandy a irónie, a to len z milosti. Hodnotenie: 5% ()

Ghely

Černá komedie s nadsázkou, kde si hlavní roli nenápadně převzala Maggie Smith, oproti ní je R. Atkinson hodně v pozadí. Její nevinný výraz "při uklízení" nemá chybu! ()

Devilskitten

Naprosto senzační Magie Smith jako vražedná babča! Mám moc ráda britské filmy a tento je skvělá černá komedie, kde konečně nechali Rowena Atkinsona ztvárnit postavu, která oplývá inteligencí... ()

LencaN

Britská černá komedie přesně taková, jakou si ji vždy představuju, jaká by měla být. Žánrově úžasně čisté. Možná to není humor pro každého, ale dá se na to zvyknout a přijít tomu na chuť. Překvapil mě Rowen Atkinson, že sice pořád byl vtipnou personou, ale dokázal zahrát i vážnější polohy. Ostatní herci sedli, jak se říká, "jako pr*el na hrnec". Někomu může vadit, že to mělo trochu pomalejší tempo, ale mně naprosto vyhovovalo. Taková lehká oddechovka. K tomu jako třešnička na dortu i trochu romantiky v koupelně. Nevím, zda je vše co si četl reverend Goodfellow v posteli opravdu napsáno v bibli a jestli ano, jaký skutečný význam ta slova mají mít, ale tak jak to bylo nadabováno a předneseno, tak to znělo jako krásné vyznání lásky, kdy jsem dokonce i měla husí kůži. :P Trochu jsem se obávala konce, aby nevyšel naprázdno, ale podařilo se jim to zakončit přesně v duchu zbytku celého filmu. ()