Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

damdamh

Asi jsem se někde špatně zaposluchal, protože jsem si myslel, že je to rodinný film pro menší dítka, ale o to víc mě překvapilo, když jsem snímek shlédl. Takhle dlouho mě nějaký film nepřekvapil. Maggie Smith je úžasná, zvlášť když se baví, jak malí kluci padají z kola... Bohužel většinu filmu skutečně zachraňuje pouze slušné obsazení a černý humor, o invenci režiséra přijít s něčím novým si nechte zdát. ()

kim lowe

Taková příjemná černá komédia. Samo obsazení již mluví za sebe. Příjemně mě překvapilo, jak se do to Meggie Smith alias Grace pěkně opřela.. ()

Úžasný černý anglický humor. Ten klid s jakým hospodyně zastává svá stanoviska a morálku a také ten klid a radost, co vnesla do života své rodině. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale za Rowana Atkinsona a brokolici dávám 4:) ()

david666

Slabší "trojka". Ale kvůli Atkinsona, skvělému Swayzemu v roli milovníka a dlouhonohé T. Egerton se film dá zkousnout. Pár slušných černých vtipů tady taky je, ale od Anglické černé komedie jsem čekal více. Film se nějak ne a ne rozjet, na konci se pak snaží vše dohnat. ()

vasek.raul

Tak tenhle film s Rowanem Atkinsonem nijak více nevybočuje z jeho klasiky. Holt není to Mr. Bean. Takže pro mě tak 55 a to vzhledem ke skvělému matčímu výkonu Maggie Smith, která je v tomto filmu ostatně jako vždy úžasná...až k ní někdo půjdete na návště, tak pozor na jezírko a hlavně neprudit... ()

E.T.Martin

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale nakonec jsem dal čtyři, protože dobrá komedie, u které se člověk zasměje a nemusí zároveň kroutit hlavou a v duchu si říkat, to je ale blbost, je poměrně vzácná. Maggie Smith mám hodně rád, je to úžasně stylová anglická herečka, a člověk jen čekal, s čím zase přijde. A slipy Patrika Schwayze - to se jen tak nevidí. ()

AdamK.

Hezká anglická komedie, která krásně vystihuje atmosféru malé vesničky. A scéna, kde Atkinson recituje Šalamounovu píseň je přímo magická. ()

blekekeke

Nebýt příjemné hudby, bláznivé Grace a jezírka, mohla to být odpadovka, takhle se mi to vešlo do průměru. A u čeho jsem se nejvíce zasmál? U punkera, když se na něj Grace otočí a vyřkne "on je Helloween? :o) ()

májovec13

Tenhle film mám moc rád, už pro tu nostalgickou atmosféru anglického maloměsta. Jednoznačnými hvězdami jsou Kristin Scott Thomas a Maggie Smith, potěší i role Swayzeho a Atkinsona. Černý humor je tak akorát a pěkně zapadá do anglické suchosti celého filmu. ()

rey17

Hlavní hrdinka tohoto filmu je velmi netradiční babka. +Skvělé herecké obsazení, -místy slabší scénář. Napoprvé okouzlí skvělým černým humorem, na podruhé je to jen lepší průměr... Za mě 3,5* ()

Callie

Velmi příjemná a zábavná černá komedie. Rowan Atkinson snadno překonal stín pana Fazole, po chvilce jsem přestala vnímat, že to je "ten" známý komik . Výborný výkon, měl by dostat takových příležitostí víc. Kristin Scott Thomas ale přehrála všechny a byla jednoznačně hvězdou tohoto dílka. Opět jsem si užila úžasnou anglickou komedii. trochu mi tam vadil přehrávající Patrick Swayze. Ale na to, že měl hrál amerického pitomce, to zas tak špatné nebylo. ()

miza

Anglický humor mě docela pobavil.Prostě spojení pastora a vražd je plné nečekaného humoru.Po dlouhé době to je Evropský film který mě pobavil. ()

Evbad

Tak trochu jiný Atkinson, bez gagů Mr.Beana, ale zato s neobyčejně lidským pojetím venkovského faráře. ()

Ivulla

Tento film mě příjemně překvapil. Dlouho jsem se mu vyhýbala, možná mě odrazoval ten název. O to víc jsem byla překvapená. Skvěle jsem se bavila a není to jen o humoru, film má více poloh. Navíc oceňuji výborné obsazení. ()

Meggie3

Díky hereckému obsazení a prostředí, ve kterém je film natočený je to kouzelná svěží komedie. S prvky morbidního drasťáku... Čekala jsem to o něco vtipnější, možná právě kvůli Rowanu Atkinsonovi, který pro mě bude navždy Mr. Beanem. Ale i tak pro mě ztvárnění pracovitého muže v rodinné krizi od Rowana A. není zklamáním. Naopak, je zajímavé ho vidět v jiné "vážné" roli. ()

Nixdorfie

Co se vyrovná britskému suchému (a černému) humoru? Maggie Smith je jako vraždící hospodyně k sežrání a Kristin Scott Thomas si mě získala hlavně od chvíle, kdy se dozvěděla, jak to s její hospodyní doopravdy je - ty její grimasy byly k nezaplacení. ()

Abalzo

Maggie Smith je prostě dobrá herečka, o tom není pochyb. Nicméně i Rowan a Kristin se zhostili rolí přesně tak, jak by měli, a přináší to filmu skvělou atmosféru. Ta je doplněná o přiměřený humor, super kostýmy a prostředí a tak působí film příjemně. ()

jopal

Slusna, ba poucna cierna komedia, s orginalnym nametom a dejom. Valat po zemi sa nebudete, ale cas ujde prijemne. ()