Bezva finta

• Československo Bezva finta (více)
TV spot

Rozjimatel

[3,5*]     "Tam vnútri je idiot prezlečený za klauna a rukojemníci. Rukojemníkov oslobodíme a idiota zatkneme."     Krimi-komédia, ktorú som ako mladý veľmi obľuboval, preto pri mojom hodnotení zapracovala aj istá dávka nostalgie. Ja sa ale nostalgiou príliš zmagoriť nenechávam a na "Bezva finte" oceňujem hlavne to, že si aj po toľkých rokoch a aj po mnohonásobných reprízach zachováva svoje kvality. Sú to predovšetkým výborný, originálny scenár Francisa Vebera, výborné dialógy plné vtipných hlášok ("Myslíš, že už sú kľudní?" "Šarmantný človek. Dokonca aj muchy mali strach si sadnúť." "Originál nemá chuť brať ženu svojej kópii."), samozrejme ako vždy skvelý Jean-Paul Belmondo a ako bonus aj pôvabná Kim Cattrall. A ani po toľkých zhliadnutiach si zážitok nenechám pokaziť miestami príšernou 80-kovou hudbou.     "Mám rád, klaune." ()

M.I.K.E.

Kdyby se druhá polovina filmu držela kvality poloviny prvního byla by to jedna s nejlepších komedii jako jsem kdy viděl,takhle jen to jen za 4* ale i tak se jedná o hodně dobrou komedii ()

Zombi

Stejně jako většina ostatních musím vychválit první půlku filmu, která se odehrává v bance, druhá půlka už je slabší, škoda. ()

Mikino00

Ale jo, je to vtipné, ani na minutu se to nezastaví a dohromady to funguje, takže spokojenost. Belmondo jako klaun je parádní. ()

ekomo

Takhle si představuji ideál pohodové, nespoutané a zároveň chytré komedie. Belmondo ve vrcholné formě, spolu s jednou z nejlegračnějších záporných postav v osobě Tex Koniga. À propos, narozdíl od většiny kritiků oceňuji stejnoměrně obě poloviny filmu, mimo jiné i díky originálnímu závěru. ()

mira007

Kanadské dobrodružství francouzského Bebela, za účasti Kim Cattrall, která se tu mihne nahá ( ikdyž to byla asi doublerka) - je to vtipné, nápadité, fajn muzika, dějově originální a svižně akční. Jeden z nejlepších Belmondových filmů osmdesátých let. ()

laepus

Takhle vypadá Belmondo, kterého můžete vidět stokrát a pořád pobaví. Jsou filmy (jeho), které stačí vidět jednou nebo dvakrát a člověk si říká, že to stačí, prostě něco tomu chybělo, už to znám... - ale tohle není tento případ. Tolik joků, hlášek, situací, to se jen tak nevidí - Jdu se projít... Sůl konzervuje... Ne, já jsem otužilý... Musím zavolat manželce... Opatruj naše úspory... Seberte aspoň tohohle, ať jsem sem nejeli zbytečně... Je to šús... ()

Yardie

Příjemná komedie s velmi jemným a inteligentním humorem. Spousta skvělých hlášek, sympatický Belmondo, uvolněná atmosféra, vše klape a šlape. Prostě pohodová oddychová komedie, kterou může člověk vidět vícekrát. Howgh! ()

RomanHyde

Velmi slušná komendie, nadprůměrná inteligentní taškařice, kvalitní odpočinková podívaná. Takhle nějak bych ohodnotil film na který se kdykoliv znovu a rád podívám. Belmondo ve vynikající formě, neúřaduje ve Francii, nýbrž v Kanadě. Film bych nedělil na první a druhou polovinu, prostě celé je to prča. ()

Haniczka

Francie vyvezla svůj artikl do zámoří. Jépé Belmondo je v Kanadě sice stejný rošťák jako doma, ale tak nějak tomu celému filmu chybí ten evropský šmrnc. ()

Skarface

Suprová francouzká komedie v obsazení Belmonda ale v polovině filmu začíná být film poněkud nudnější Arcady si mohl lépe pohrát ()

Gastovski

Bohužel nejhorší Belmondvka, co jsem viděl. Děj sice nebyl špatný, ale Belmondo v roli klauna byl neskutečně trapný a spousta fórků (jestli to měly být fórky) bylo spíše k pláči. Hned po tomto otřesném shlídntí jsem si zpravil chuť na jedné ze starých dobrých Belmondovek. Dle mého názoru - čím starší tím lepší! ()

Luqi

Na toto, (ako na väčšinu filmov s Belmondom) sa dá pozerať viac krát............. Ale začnem hercami - Belmoda netreba komentovať, ako vždy skvelý. Aj taký šéf komisár, ale i ostatné malé roličky boli zahrané dobre. Naopak, to Marchandove divadlo v banke mi liezlo riadne na nervy............. Čo sa týka scenára, ja som rád, že sa do neodohráva celé v banke. To by bola nuda. Scenáristi sa celkom vyhrali s dejom a nezabudli ani na skvelé hlášky a dialógy............ Osobitne oceňujem poctivo natočenú naháňačku kamióna s autobusom.............. A najzábavnejší moment? U mňa vyhráva scéna, kedy to autom napálili do banky........... ()

char_t

První půlka v bance, ta je bezchybná. Druhá už je zbytečně natahovaná, všechno mezi bankou a Paříží by se dalo zkrátit na třetinu... ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo