Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

Lobotomas

SpoilerStará loutka se sama vykopala z hrobu(v té rakvi by se mi taky nelíbylo). Poté prodala pravou ledvinu, aby měla na zaplacení poštovného. Pošta loutku doručila. Doručená loutka nebyla se službou spokojena a podala žádost na reklamaci. Reklamace neuznána. Loutka naštvána. Loutka zabíjet... Věřili by jste tomu?? Ne? Já taky ne, ale brilantně natočeno. ()

Kolssteyn

Jsou věci, které člověk pamatuje a věci na které nezapomene... nebo jak to bylo? V každém případě, nebo spíše v tomto případě :) šlo o další visuální lahůdku u které nelze zapomenout, že při výrobě 101 loutek bylo opomenuto dějové napětí, které by horroru rozhodně chybět nemělo. I bonusové přídavky ledasco k filmu dovysvětlují a je škodou, že nebyly použity; takže i když to není úplný favorit odřené uši čtyř hvězdiček to získalo... ()

mala_kea

James Wan si ty loutky a postavičky prostě nějak zamiloval. Jenže opakovaný vtip není vtipem a jedna postavička v povedeném saw mi bohatě stačila. Pěkná atmosféra, pěkné střihy a pěkně loutky, bez kterých by film nebyl filmem. Bohužel, většina otázek zůstáva stále neodpovězena, při čemž přibývají další a ještě troufalejší. Donnie jako drsnák, kterému by spíše seděla postava loutky, než ničemného detektiva. Jedno zhlédnutí určitě neurazí.Průměr se vším všudy. ()

SkyCaptain

Mě se to teda líbilo hodně. Jestli se mi v hororech něco líbí tak to jsou dávná tajemství, strašidelné domy a loutky či panenky. Tady je všechno pěkně pohromadě. Krvavý začátek mě moc nenavnadil (vypadalo to jako nějaká variace na Chuckyho), ale potom se to pěkně rozjelo v pořádném old schoolovém stylu a navíc s perfektní kamerou a nabušeným vizuálem. Některé scény byly fakt strašidelné jako např. ta na hřbitově. Celkově jde určitě o jeden z nejlepších hororů co byl za posledních x-let natočen, nesází na násilí, ale jde na to postaru a to se cení. ()

Hapretor

Jeden z řady hororů, které neděsí, jen zabijí čas a svým dějem nijak nezaujmou. Pane Wan, jsem moc zvědavý, jak se Vám vyvede "Castlevanie"! Zatím mám pocit, že jediné opravdu dobré dílko od Vás je "Saw: Hra o přežití"! ()

Elbarto08

Panenky jsou pro mě zlo, a to když jich je tak sto. Líbilo se mi, že si Wan udělal reklamu na Saw panenkou v pozadí a miluju to, že udělal panenku PENNYWISE!! tu bych si vzal i domů a posadil na židli a měl z ní noční můry ()

kkarx

Řemeslně natočené na jedničku a krásně se na to kouká, i přesto, že se hraje s téměř vyloženými kartami. Wan objevil Donnieho Wahlberga a já se nemůžu dočkat, v čem bude příště hrát. Ty role poldů mu sednou dokonale. Efektní závěr byl pro mě tak šokující, až mi to skoro vyrazilo dech. ()

Sarrow

Dead Silence mě překvapil svým originálním příběhem, a nádherným soundtrackem ,což se dnes už jen tak nevidí. Rozhodně se bylo na co koukat,a stálo to za to. Doporučuji :) ()

Heroine

I když byl tenhle horor přímo naplněný jedním klišé za druhým, pořád patří k těm lepším. Ale místy už to bylo trochu vtipné. Mlha, tma, strašidelný dům, strašidelné auto, strašidelná hudba, a všechno tam bylo tak strašně rozvrzané, až jsem se musela chvilkama usmívat. Přitom to nebyl špatný děj. A na konci dokonce bylo i překvápko, který jsem nečekala. ()

Rockerman

Režisér prvního a nejlepšího Saw měl v tomto filmu k dispozici vše, co je pro dobrý horor potřeba. Tajuplný příběh, záhadné vraždy i výborné hororové interiéry. Přesto nelze říci, že jsem viděl horor, na který se nezapomíná. Ano, jsou tu scény a momenty krásných "zimomraviek" a lekaček. Je tu však i balast, který výsledný dojem kazí. Je to asi ve slabším scénáři. Chtěl jsem dát tři, ale za velmi pěkný závěr jednu hvězdu přihazuji. ()

owwidius

Pre mna taka strasidelna jednohubka, nieco v zmysle pribehov zo zahrobia. Vela penazi to Wana nemohlo stat, az sa divim ze toto natocil po Saw, lebo miestami to fakt vyzera akoby to malo cez 20 rokov. Mozno je to tak naschval, zeby taka daka pocta 80s/90s hororom a chcel si urobit radost alebo si len vyskusat horory.. Okrem teda kamery a zaberov, je to aj dost sablonotive a kliseovite, a uz v polke som vedel co pride na zaver. Ale treba to brat ako zimomriavkovinu, na zaciatku je zopar fakt dobrych scen a mrte som si uzival husiu kozu :) U mna ale len 3 brmbolce. Je to take prijemne banie sa, aj ked trochu malo (dokopy asi 10 scen) ale hlavne nic naviac. Ku koncu som sa uz na tom viac zabaval a tesil sa len z tych zimomraviek. Trochu skoda lebo ten napad s bruchomluvectvom je fakt cool. Uz len cakam na film ako sity pre mna, zle babiky a male deti spolu, kludne moze byt od Wana:) [#19/2013] ()

MikeeTheory

V rámci Wanovo tvorby je Dead Silence jasný podprůměr. Když ne v nápadu, tak určitě ve scénáři. Příběh je uspěchaný, postavy se chovají dost nelogicky a upřímně řečeno, ani konec (ve kterém je Wan mistr) za nic moc nestojí. Určité náznaky kvalitní hororové podívané tady ale sem tam jsou. Ty ale James Wan rozvinul až o pár let později. Komentář k hudbě: Charlieho Clousera bych v dalších Wanovo filmech uvítal. Jeho hudba má totiž daleko originálnější (a zábavnější) podobu než ta Bisharovo (jenž se podílel třeba na Insidious a The Conjuring) a ještě k tomu umí diváka vtáhnout a dokonale pohltit. K dobru pak připočtěme skladateli i ono "zlověstné ticho". Clouser v tomhle ohledu věděl, kdy použít noty a kdy naopak vyčkávat. A i tohle dělá pořádnou atmosféru! ()

Rathalos

James Wan ma opat potesil,jeho horory su fakt dobre a aj Zlovestne ticho ma pobavilo,nebolo to az take dobre ako napriklad V zajati demonov,ale aj tak je to nadpriemer v tomto zanri...:-) ()

Olík

Nevím, ale za mne NE. A to nápad obsadit do hlavní zlorole břichomluveckou loutku považuji za hodný Řádu zlaté vařečky. Ale jinak nulová atmosféra, nulová akce. Charaktery postav jak od scénáristy nekonečného seriálu, ještě k tomu telenovelácky zahrané. Navíc to má celé patinu osmdesátkové VHSky. Což samozřejmě nemusí být vždy na škodu (ba naopak). V tomto případě však pouze záporné body. Ne vážně, viděl jsem a úplně v klidu chodím v noci na záchod. ()

domirovec

Upřímně, trochu se to táhlo a párkrát jsem si to musel trošku přetočit, ale jinak fajn. Wan to zase dokázal. Atmosféra by se dala krájet, masky jsou velmi fajnové a i ti břichomluvečtí panáci vypadali hodně pěkně. Lekačky sice bohužel moc nefungují, ale pěkná atmoška to zachránila. Mně se to upřímně líbilo. Je to taková slabší Wanovka. 4/5 ()

GOREGASM

James Wan umí a nemá v oblasti strašení zvukem a obrazem v současnosti moc konkurence. Skoro se nabízí laciná parafráze rčení, že dokáže uplést ze scénáristického lejna kurňa strašidelný bič. Práce s atmosférou je jeho masterskill a v decentní hodině a půl několikrát vykostí divákovu dušičku. Dvacetimiliónový budget sice neumožnil lepší casting, který sice neruší, nicméně s lepšími herci to mohl být hororový granát. Závěrečný twist je pro Whanella naprosto typický, pro diváka naprosto zbytečný, ale celkový dojem intenzivní bubařiny naštěstí nekazí. Naopak velmi doporučuji, protože takhle se má strašit. 85% ()

Filmárik

Skvelý horor, nemôžem inak než za 5*. James Wan už pri debute dokázal, že on je ten kto má potenciál a má v pláne ho využiť. To aj spravil a podarilo sa mu to excelentne. Na Dead Silence som sa tešil ako malé dieťa už pri skvelom traileri. Výborný príbeh je dostatočne temný a spolu so skvelou atmosférou tvorí tie správne ingrediencie na hororový film, o záverečnom zvrate nehovoriac. Design bábok, zrúcanina divadla a Mary Shaw sú doslova na pos*atie a ja sa budem odteraz na bábiky vo výkladoch hračkárstiev pozerať s väčším rešpektom. No aj tak mám pocit že by filmu viac prospelo keby sa celý odohrával v polovici 20. storočia ako niekoľko skvelo natočených flashbackov ( obzvlášť scéna pri predstavení v divadle nemala chybu ). O to viac ma mrzí komerčný neúspech filmu a z toho vyplývajúce zrušenie pokračovania. ()

dainio

Po Vánočních svátcích jsem měl chuť na nějaký dobrý horor -- podíval jsem se do filmů v mém počítači a nalezl jsem snímek Dead silence. Zjistil jsem, že je to od režiséra Jamese Wana, který vytvořil skvělou prvotinu Saw. Řekl jsem si, že tohleto dílko bude neméně kvalitní...a musím uznat, že James Wan opravdu umí...napětí od samého začátku, skvělé "horrors" zvuky a hrůzostrašná atmosféra Vás nenechá vydechnout..film můžu vřele doporučit a v této době je to světlá vyjímka na poli hororů. ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům