Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

SatchS

To, že si James Wan mieša víkendové kombinácie toluénu s meskalínom po vzore Nuda a hnus v Malajzii, nie je žiadna zarážajúca novinka, a to aj napriek všeobecnej nespokojnosti mentálne vyvinutých jedincov, ktorí mu po každej trápnej a nudnej ducharine dávajú jasne najavo svoju nespokojnosť. Nebudem sa pozastavovať nad tým, že to bolo po hororovej stránke úplne na hovno, to je predsa vec jasná aj jednobunkovej meňavke. Tam, kde to malo mať atmosféru, to atmosféru nemalo. Tam, kde mala byť ľakačka, tam ľakačka nebola. Tam, kde to nemal byť len plagiát, zlepený z niekoľkých iných filmov... Celé to bolo také. Pripičené. Nezvyknem sa radiť k tým drsným rebelom, ktorí pridávajú svojej osobnosti nový rozmer tým, že sa chvália, ako sa pri horore nebáli. Chcel som sa báť. Zhasol som svetlo a zažal aspoň kúsok sviece. Nech sa svetlo zatrbliece. Nepodarilo sa. Hoďte mu už niekto do hlavy dlažobnú kocku. James Wan, ty hlúpy debil! ()

sykos77

Wan, Whannell, Leonetti, parádní souznění všech hororových prvků. Plus herecké obsazení Judith Roberts, která vás naprosto zbaví iluzí a nebojácném chlapečkovi. Byla zde taky přítomnost béčkových triků, které ale ve finálním výsledku, byly naprosto zanedbatelné. Za mě velice povedené. ()

Angus250 odpad!

Totalne zbytocny blikajuci film typu oko (o kokote). Same rmutove sceny. Wahlberg je asi taky dobry herec ako Jennifer Lopez. ()

C.A.T.

Až na ty "umělý" jazyky to bylo dobré a ráda se k Mary Shaw vracím. Takhle krásně vytvořit dokonalou loutku! ()

Kaylar

S filmem jsem byla spokojená už od úvodních titulků, které navozují tu správnou atmosféru. U některých hororů to děsuplnými titulky zároveň i končí, ve Zlověstném tichu je však atmosféra strachu (naštěstí) přítomna po celou stopáž filmu. Z nepříjemně velkých loutek s podivnými, násilně veselými výrazy a hýbajícíma se očima jde opravdu strach a ve scénách, kde se jich naakumulovalo kolem stovky, už tuplem. Odpouštím herci v hlavní roli jeho leckdy nelogické jednání. Nadprůměrné hodnocení dávám především za výtečně vymyšlenou závěrečnou pointu, kterou jsem opravdu nečekala a za ponuré, působivé prostředí - ať už se jednalo o pohřební ústav, odlehlý hřbitov či zničené zchátralé divadlo. ()

Sylviiik

Sice je to trošku taková fantasmagorie, ale horor je to parádní. Patří k těm filmům, na které se můžu dívat několikrát do roka. ()

Berecz

Hádam jediný film, u ktorého som sa bál po celú dobu pozerania. Ďaľšie dielo Jamesa Wana mal vynikajúco desivú atmosféru. To akési cliché starého mestečka úplne vyplnilo pocit tajomnosti. Príbeh a tá povera o bábkarke Mary Shaw sa mi zaryla do pamäte. Začína to jednoducho, je pár, ktorý dostane poštou bábku ,,Billyho,,. Nevedia, o čo ide, no spomenú si na riekanku z detstva, čo sa hovorí deťom, no potom, sa po pár udalostiach ukáže, že to nie je len riekanka, a hlavný hrdina to ide skoncovať. Tento film som videl niekoľkokrát a vždy, aj keď som vedel, čo sa bude diať, vždy som mal strach. Výborný film ()

majorzeman13

Pan režisér má přecejenom lepší kousky jako tento,ale i ten byl dobrý.Dát lepší,kvalitnější scénář, herce a i hodnocení by bylo vyšší ! ()

Dr.Hybernus

Konečně nějaký pořádný horor, který umí nastavit tu pravou napínavou atmosféru. Loutka Billy vás bude celý film znepokojovat a její "pohyby" jsou zvládnuty naprosto perfektně například jeho čočky, ó můj bože. Oceňuji, že tento horo, jako každý druhý, není o zabíjení, ale je o záhadné vraždě. Musím se přiznat, že konec jsem vůbec nečekal, dost mě překvapil.  Celkově tento film hodnotím 85 %. Jednoduchý děj, skvělá atmosféra, ne až tak dobré výkony herců, ale za to aspoň trochu strašidelné. ()

TylerD.

Loutky a klauni není nic pro mě ale přesto oceňuju, že jde skutečně o horor, nikoliv o krvák. To se dneska tak rádo zaměňuje i když to nemá nic společného. ()

Dakota1978

Takový fajn předchůdce Annabellky, kterou mám moc rád. V globále asi povedený horor, jsou tam velmi vydařené chvilky, ale i horší, tedy především z pohledu kvality scénáře, ale kamera, herci, hudba a lekačky povedené. Rozhodně stojí za shlédnutí fanoušky duchařského subžánru hororu. ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům