Zlověstné ticho

• USA Dead Silence (více)

Novomanželé Jamie a Lisa Ashenovi si vybudovali nový život daleko od svého rodného města Ravens Fair v ospalém, skoro zapomenutém místě, kde je pozdě v noci slyšet podivné šeptání a kde se vyprávějí strašidelné historky z minulosti. Jednoho večera dostanou podivný balíček. V něm je dřevěná loutka Billy, která je spojena s legendou o břichomluvkyni Mary Shawové, zavražděné před mnoha lety v jejich rodném městě. Ještě tentýž večer je Lisa brutálně zavražděna. Jamie ji najde na posteli s vytrženým jazykem. Stává se hlavním podezřelým, ale vyšetřující detektiv nemá dostatečné důkazy, tak ho musí propustit. Jamie je rozhodnut, že Lisino tělo pohřbí v rodném městečku, kde se po příjezdu usmíří s nemocným otcem a seznámí se s jeho novou mladou ženou. Jamie je stále zdrcen ztrátou své ženy a pořád nechápe, proč a kdo by ji mohl zabít. Všechno se mu zdá podivné a zahalené tajemstvím, a když mu hrobník připomene pověst o Mary Shaw a ukáže mu snímky mnoha zavražděných, kteří dopadli stejně jako Lisa, je odhodlaný záhadě přijít na kloub. (TV Nova)

Miloško

Pozor na pohľad Mary Shaw,nemala deti,len bábok sto.A keď ich uvidíš v svojich snoch,buď si istý,že už kričať nikdy nebudeš. ()

Weirdman

5/10... Nenávidím bruchomluveckých panákov a klaunov, takže vždy keď tu chceli niečo také zniesť zo sveta fandil som o 106 :D ... Ale k filmu. Scenár ja totálne vadný a to čo Wan pokafral na ňom, snažil sa vynahradiť divákovi réžijnými hrátkami a atmosférou ťažiacou najmä z fantastickej výpravy. Avšak malý rozpočet potom už zrejme stačil len na akési podradné ksichty, ktoré ani v seriáloch nedostávajú hlavné role a ďalší problém bol tak na svete. Navyše aj kamera vyzerala občas príliš lacno... Dať tak Wanovi poriadny rozpočet a hercov, už keď nemá tak sofistikovaný scenár ako k Saw, a hustý film by bol hneď na svete. Toto je len jednohubka s úplne ujetou pointou :) ... ()

pOne

Laciný pokus o horor bez špetky originality. Špatní herci, trapné dialogy, bídný příběh, kupa nelogičností. Ve filmu je tolik věcí, které se daly realizovat jinak (třeba odhalení, z čeho že jsou loutky složeny, je divákovi servírováno, jako by byl naprostý blbeček). Světlé stránky: realizace nápadu "kdo zařve, má po jazyku", vzhledem k tuposti celého filmu vcelku dobrá pointa a úvodní titulky. Ostatní je vata z modrým filtrem. ()

oliveros

Pekne odprezentovaná šablóna klasického hororu s menej tradičným záverom. Sympatický príbeh nemá vážnejšie trhliny. Potešenie z filmu u mňa plynie predovšetkým z „loutkových“ scén, servírujúcich dobrú dávku napätia. Remeselne zvládnutá kamera a dobrý strih utláčajú pocit amatérizmu do úzadia. Nebál by som sa dať Dead Silence á-čkový prívlastok. Príjemný zážitok. ()

honzic

Rozhodně kvalitnější horor, i když herecké výkony neoslní, občas nelogicky hloupé, ale jinak celkem dobrý scénář a zajímavý závěr. Nudit se člověk při tomto hororu nebude, což je fajn. Hodnocení: 65 % ()

Cechyno4

Dej si pozor na pohled Mary Shaw, neměla děti jen loutek sto a když ji uvidíš ve svých snech, věř že křičet už nikdy nebudeš. Pěkná říkanka a příjemný film. ()

vejfukCZ

Zase další thriller jako jsem psal u Klíče (05). Moc dobře zvládnutej film a konec naprosto nepředvídatelnej a hlavní hrdina docela padnul a příběh se odehrával skrze něj i když nic zásadního nepředstavoval. Ale zase mám pocit že z toho šlo vy třískat daleko víc, lekaček a strašidelnejch scén minimum, prostě jsem se koukal na thriller. Sakra, doporučte mi ňákej horor u kterýho se budu fakt bát.. ()

AdrianaLarman

Billy mě děsí ve spánku ještě teď. :-D...Na tenhle film jen tak nezapomenu. Úžasná atmosféra a námět se mi taky docela líbil. Plus ještě pro docela překvapivý konec. ()

klichem

Síce sa šialene bojím bábok, ale tento horor bol tak jednoducho natočený a tak predvídatelný, že sa v tom stratilo všetko strašidelné. Jediná scéna pri ktorej som si zakrývala oči bola vražda Lisy. Dalej to bol len slabý odvar toho čo som očakávala. ()

bobin

Skvostný horor při kterém nádherně mrazí , i když hrdinou je břichomluvecká loutka . Žádné ubohé digitální triky , jen syrová hrůza . Celá napínavá podívaná má navíc děsivě šokující finále. ()

toomm

V nekonečném čekání na zvukově kvalitní rip Wanova trháku Insidious, jsem si pustil tenhle jeho mnou dosud naprosto přehlížený snímek. A hle ono to není vůbec špatné. Film si drží jednoduchou a přímočarou dějovou linii. Dočkáme se i obstojně překvapivého závěru a párkrát u filmu zamrazí. Wan odvedl slušnou práci na průměrném scénáři. Na druhou stranu nic co by tu ještě nebylo. 60% ()

Ltblue

Maj got,ked som to pozeral s pritaletku cca 23:00 behal nám mráz po chrbte.Áno,bol som zbabelý :).Ale kto by vlastne nebol ? ked to toči James Wan ? Majster hororov.Ideálny horor na večer :) ()

davistercz

Celkem slušný horror.Děj by potřeboval trochu propracovat, ale jinak je vše v naprostém pořádku. Sice nic moc lekačka, ale to ostatní to stálo za to. ()

Crybaby odpad!

Nechce sa mi tu pisat komentare na dvadsat riadkov, ale keby sa mi chcelo, tak budu plne kritiky k tomuto filmu, ktory je prikladom toho lacneho televizneho hororu, ktory ma dostat divaka na nejaky ten pribeh z druhej ruky, okopirovany, nakrajany a neviem co vsetko este. Pomoct mu k tomu maju herci, ktorych kvality su mizive, ani jeden z nich nikdy nehral v ziadnom poriadnom filme (ani sa necudujem). Bola to lacna kopia vsetkych hororovych filmov v ktorych zabijaju hracky, babky a k hororu to malo tak daleko ako z Dubaja do Bratislavy. Strasne sa to vlieklo, ziadne ozivenie deja, nejake poriadne zvraty, proste nic. Pomalym tempom to z bodu A preslo za 90 minut do bodu B a bol koniec. Ani chvilu som sa nebal, lakacky ziadne, atmosfera strasna, z tej babky sa clovek mohol akurat tak zasmiat a urcite nie sa jej bat. Proste premna premarneny cas a ine hodnotenie si neviem ani predstavit. ()

CorvusBlek odpad!

Nebýt tam ty přiblblý loutky a šílená, mrtvá břichomluvkyně tak by atmosféra byla slušná, ale to už by byl jiný film ;) jednu* za prvních 25min. a 5x s odpadem ke kontejnerům za ten zbytek.Ani Donnie Wahlberg a jeho pár vtipných hlášek to nezachrání... ()

FREEWHEELER

Preveľká škola! A zároveň škoda. James Wan je talent od prírody, jeho prácu s kamerou by mali naozaj vyučovať. No, mrzí ma však, že sa chopil neprávneho námetu, pretože scenár je hrozne nezáživny. Klišé strieda spadnutá sánka, no šéfe, sánka dolu len na 3*. Naozaj, ten vizuál a efekty boli bohové. ()

elanista1

Mrazivy uvod urcite naladil, ale nalada postupne upada ked sa chlapec da na detektivnu put a len obcasne trefne hororove momenty celkovy dojem nezachrania. Tym nechcem povedat, ze to nebolo strasidelne, radsej taketo veci pozeram rano, a som celkom rad, ze doma nemame ziadnu babiku. Koniec bol tiez podareny. ()

Zoltar78

Tak tohle je velice příjemné překvapení. James Wan potvrzuje pověst hororového mága a servíruje nám další strašidelnou lahůdku. Dějově jednoduchý, přímočarý, ale účinný. Nevím čím to, ale loutky a vybledlé babizny na mě vždycky fungovaly spolehlivě :-). ()

maldoror16

Tento horor jsem dlouho odkládal a nějak mě to vůbec nelákalo, ale... Wow!! velká chyba!! Vynikající moderní "duchařský" a "strašidelný" horor (řekl bych i jeden z nejlepších svého žánru, neb napadá mě jen pár lepších kousků). Parádní atmosféra! Pro mě teda zatím rozhodně nejlepší Wanův počin/horor (ps. The Conjuring jsem zatím neviděl). Žel musím jen souhlasit s mnohými zde, že hlavní představitel Ryan Kwanten nebyla dobrá volba a je zdaleka největším minusem filmu, škoda toho... ()

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

Rychle a zběsile 7 v režii hororového krále?

12.04.2013

„Vroom Vroooom..." napsal na Twitteru James Wan, momentálně asi nejuznávanější hororový režisér. Vyděsil nás s prvním Saw i Zlověstným tichem, ale opravdu se proslavil až za pár babek natočeným, ale… (více)

James Wan – hororový král léta 2013?

James Wan – hororový král léta 2013?

21.11.2012

MacGyver míří na plátna kin

MacGyver míří na plátna kin

14.11.2012

A na rozdíl od neúspěšné a ne moc povedené parodie MacGruber se tentokrát ponese ve vážnějším duchu. Tedy, pokud jste schopni brát vážně příběh o chlápkovi, kterého vysadíte s ešusem a nožem… (více)

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům