Řím

Velká Británie / USA, (2005–2007), 19 h 45 min (Minutáž: 44–65 min)

Hudba:

Jeff Beal

Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker, Kerry Condon, James Purefoy, Ian McNeice, Coral Amiga, Lindsay Duncan, Lidia Biondi, Tobias Menzies (více)

Série(2) / Epizody(22)

HBO s hrdostí uvádí 22 epizod seriálu Řím. Epické drama z dob Julia Caesara, jeho nemilosrdného stoupence Marca Antonia, mazaného dědice Oktaviána, nerozhodného přítele Bruta, bezohledné neteře Atiy a kruté milenky Servilie. Příběh jednoho věku, viděný očima vojáků Lucia Vorena a Tita Pulla, dvou přátel, jejichž osudy jsou neoddělitelně spjaty s osudem samotného Říma. Láska, chtíč, věrnost a zrada zahalují nechvalně proslulé Římany jako závoj v jejich krutém boji o moc a zákon, pomstu i spásu. Staňte se svědky konce republiky a zrození impéria. (Magic Box)

Karbos

K tomuhle seroši jsem se po letech vrátil, protože jsem skounul Impérium Romanum od Netflixu. A nutno dodat, že za víc jak 15 let nebylo stále natočeno pro běžný plebs nic lepšího. Tento seriál udal směr nejen historickým seriálům. Je dostatečně poučný a má výborné ztvárněné role i charaktery. Kdyby BBC mělo ještě o pár melounu víc mohlo v něm bejt více boje a méně sexu. Přece jen čekat 6 dílů na jednu z nejdůležitějších bitev starověku a nedočkáte se ani náznakem ztvárnění one bitvy, je prostě poděl. Inu i tak platí že nic lepšího není a dnešní skoro 50 let starý seroš Claudius, už prostě patří do jiné doby. Druhá série je slabší a více se boří do klišé všeho druhu, ovšem postavy stále zůstávají sympatické a přirostou vám k srdci, takže druhé sérii prostě i něco sem tam odpustíte. ***** *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 2/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 1/10 viz profil ()

Kral.Prdlin

Seriál pojednávající o Římu v letech 42 až do roku 30 př. n. l. Absolutně luxusní zpracování. HBO prostě umí! První série je zasvěcena Juliu Caesarovi, druhá spíše Cleopatře a Antoniovi. Celý seriál je plný úžasných momentů, postav, intrik, zvratů i smutných částí. Nejgeniálnější na tomto všem je samozřejmě dokonalý Ray Stevenson jako Titus Pullo, dabovaný skvělým Jiřím Dvořákem, který zde sype jednu hlášku za druhou a snad každé jeho rozhodnutí je zde skvělé. Historicky přesný seriál (až na smrt Cleopatry) který nemá v seriálové tvorbě obdoby. 10/10 R.I.P. Ray Stevenson. ()

Kozlowski8

Seriál, který nás provádí událostmi starověkého Říma, předcházejícími zániku římské republiky. Tvůrci nám nenabízejí výpravné velkolepé bitvy, ale spíš realistické vyobrazení života v nejmocnějším městě tehdejšího světa - neustálý boj o moc, korupci, intriky, zhýralost bohatých římanů a také těžký život obyčejných lidí ve špinavých a zaplivaných římských uličkách plných vrahů a zlodějů, kde úcta k životu často chyběla. Vyprávění nestrhne hned od začátku, ale postupně si vás získá a všechny ty postavy a dobovou atmosféru si krásně užíváte. 80 %. ()

zekon

Skvělý seriál se skvělými herci. Žádné malování historie a žádné zbytečné protahování. Zaujme, pobaví, na nic si nehraje a díky za to autorům. Tak to má vypadat. ()

parabella

Fakt pútavý seriál! Bezpochyby sa pri ňom nudiť nebudete a vždy vás bude zaujímať ako bude pokračovať. Stačí sa do neho zapozerať a budete sa skutočne cítiť ako v starom Ríme. Krutom a neľútostnom. ()

CID7

Kdo má rád historii o Římu tak vřele doporučuji jak 1 i 2 sada dílů paráda. Intriky, krev, sex prostě vše jak to bylo. ()

pájap

super.nejradši jsem měl pullu a nejvíc mě točila ta stará zapšklá děvka,kterou caesar opustil a hned se dala na woodoo. ()

kacudzde

Skvěle natočený seriál z dob antiky. Celým dějem nás provází římští legionáři Lucius Voren a Titus Pullo, kteří se dostávají do víru událostí od zániku Republíky po vznik Impéria. Nechybí tu politika, válečné scény, intriky, sex, ale ani pevná přátelství a láska. Postavy jsou skoro věrné historii - zklamáním byla akorát Kleopatra, která je tu vykreslená jako zfetovaná děvka :-) . Herecké obsazení postav se opravdu povedlo : Ray Stevenson jako Titus Pullo - hrubián s dobrým srdcem, kterého si prostě musíte zamilovat; James Purefoy a jeho ženami ovlivnitelný Marcus Antonius a Polly Walker v roli vypočítavé mrchy Athie. A nesmím zapomenout na Ciarána Hindse, který dodal svému Caesarovi úžasné charisma. Děj mě strhl natolik, že jsem se pokaždé nemohla dočkat dalšího dílu. A při konci druhé řady mi bylo trochu smutno. Tak kvalitních seriálů je totiž jako šafránu... ()

veere

Nejhorší (a pravděpodobně nejošklivější) Kleopatra co jsem kdy viděl. Navíc až moc pseudohistorizující americký pohled - proč si ti volové nenajali nějakého antického historika jako konzultanta? Dobře, proč za pět - líbí se mi, ( a pokud se odprostíme od zmíněných chyb) je to silně nadprůměrná tvorba - špinavost města, otevřená sexualita, chování postav, násilí a hromada drobných i větších odkazů na antický mysticismus a náboženství. ()

pr.del

Seriál to opravdu není špatný,jenomže je tu to "ALE". Nesedící historická fakta , zbytečně zdlouhavé řešení milostných zápletek dvou hlavních postav Pulla a Vorena , atd. atd...... Seriál je to opravdu úchvatný , ale škodí tomu podle mě ten punc amerikanismu. ()

jakes

hmm...Rim...BRUTAAAAAL !!!! vdaka HBO za dalsi nenormalny serial !!! Pulo a Vorenus su drsnejsi ako smirglpapir, ostatny casting nezaostava, sexu a brutality v kazdej casti jemne akurat...vdaka HBO za utnutie po druhej serii !!! ale uz sme si zvykli :( ()

Nečák

Je mi 24 let, dokončuji vysokoškolské vzdělání zaměřené na dějiny a historii, ale přesto jsem se přistihl, jak si po každé epizodě tohoto brilantního seriálu hraji před zrcadlem na Lucia Vorena a hltám jednu knihu o krásách a hrůzách antiky za druhou. Je potřeba k tomu ještě něco více dodávat? ()

montel

1.SÉRIE - Po několika letech válčení se do starověkého Říma ovládaného senátem vrací slavný Julius Ceasar (Ciarán Hinds) se svou legií. Ke své rodině se konečně vrací voják Lucius Vorenus (Kevin McKidd), kterého měla rodina za mrtvého. Spolu se svým novým přítel legionářem Titem Pullo (Ray Stevenson) ale nadále stojí při Ceasarovi, kterého se chystá senát zavraždit. 12 dílů. 95% 2.SÉRIE - Po smrti Julia Ceasara se k moci dostává mladý Octavian (Max Pirkis), kterého Ceasar určil ve své závěti jako svého syna. Octavian se musí ale o vládu nad Římem dělit s Markem Antonyem (James Purefoy) se kterým se vzájemně nenávidí. Vše schyluje k závěrečné bitvě, která nastolí v Římě tolik očekávaný mír. U všeho nemůže chybět dvojice hrdinů Lucius a Pullo. 10 dílů 85%... Nečekaně vyníkající zpracování televize HBO o Římu plného morbidního násilí, lsti, intrik, vášně, lásky, krásný žen,udatných válečníků, mocných vládců a také otroků a jejich pánů. V seriálu, který má pouze 22 dílů se vystřídá velké množství postav, které si divák zamiluje. I já měl své favority, které jsem nespočet večerů miloval i nenáviděl. Ale takový už je starodávný Řím. 90% ()

e-pilot

Celý seriál jsem dal za tři dny a stálo to za to, hlavně první řada. Velkorysá kostýmní výprava a četné rekvizity podporují dojem z "krvavé cesty římskou historií". Ke druhé řadě mám doslova řadu výhrad, a to zejména k častému opakování motivů, přeháněné bezúčelné surovosti a pokusům o rádo by humor. ()

teseth

Tak tomuhle říkám seriál co má k..le. Zde se ukazuje skutečný život prostého i bohatého římského člověka, který nežil vždy jen v nádherném luxusu. Pletichy, intriky, vraždy, sex je tu na denním pořádku a život plyne. Mocenský souboj, který nemá hranic to je příběh Cesara a Pompeja. Co opravdu oceňuji na seriálu je senát, který se tu nezobrazuje jako něco posvátného a neposkvrněného. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

HBO dělá na dalších spin-offech Hry o trůny

HBO dělá na dalších spin-offech Hry o trůny

20.03.2021

Kabelová stanice HBO si zřejmě řekla, že příběhů ze světa Hry o trůny nemůžou mít diváci nikdy dost, a tak se kromě již rozpracovaných prequelů a spin-offů rozhodla rozpracovat ještě tři další nápady… (více)

Zemřel režisér Michael Apted

Zemřel režisér Michael Apted