Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

nash.

Téměř dvě hodiny úžasných obrazů, které posunují hranice pojmu "stylizovaný" do zcela nového rozměru. Spousta úžasných, dech beroucích momentů. Bohužel se v tom všem nějak trochu utopil příběh i všechno ostatní, herecké výkony (možná s výjimkou Butlera), emoce, napětí, člověčina. Ale ta výtvarná stránka, ta je prostě lahůdková. ()

Ratemus

vizuální nálož gigantických rozměrů, Butler jako Leonidas naprosto perfektní, akce nadupaná, souboje výborné a propracované, já zde nemám co vytknout. Sparta byla prostě národ pěkných řízků. Tohle je prostě výborné dílo ve všech ohledech. ()

PetrPan

Filmové leporelo s pečlivě a na efekt stylizovanými obrázky. Sledovat 300 je to samé jako číst komiks, chyběly jen bubliny s textem. O znásilňování historie nemůže být řeč, protože historicky věrné je to stejně jako třeba Asterix. Tyhle Thermopyly mají diváka jen a pouze pobavit a záleží na tom, jestli vám tento způsob zábavy přijde poněkud nešťastným či naopak. ()

Arsenal83

Orientácia na vypracované hrude nie je dosť na to, aby sa pokryla aspoň nejaká historická realita a vlastne okrem hrdinskosti tu neostal kameň na kameni. Najviac do očí bijúci je vzhľad Xerxesa, ktorému akosi zmizli vlasy aj porast a stalo sa z neho holohlavé, bezbradé a hysterické monštrum, nie veľký staroveký kráľ. A určite nemal tri metre a pózy striptéra. ()

Tomco

velmi prijemna jednorazovka. efektne na vysokej urovni..dokonca aj zabavne..cista popcornova zabava do kina..zial v celkovom vyzneni suchopadne. to co som ocakaval som dostal..70% za to, ze som sa bavil prakticky na nicom. ()

Slarque

Komiksově přehnaná akční řežba v exkluzivním audiovizuálním obalu. 300 si ani na okamžik nehraje na historický film a na realitu z vysoka kašle. Stejně tak na logiku a fyzikální zákony. Hlavně když to dobře vypadá. A řeknu vám, že po pseudohistorických ptákovinách typu Troja mi to přišlo náramně osvěžující. Obrovským překvapením pro mne byl Gerard Butler. Už jsem ho viděl v řadě filmů, ale zatím nebyl důvod si ho pamatovat. Role Leonidase mu ale sedla jako ulitá. ()

Vitason

Od doby co jsem viděl první trailer jsem si myslel, že 300 bude naprosto uvědomělý film, ale ve skutečnosti to tak moc není. Čekal jsem čistou akci, ale film se v některých momentech snaží tvářit, že je chytřejší, než ve skutečnosti je. Scénář je velice plochý, ale koho to zajímá. Historickou nepřesnost taky vynechám. Jde hlavně o audiovizuální orgie. Každý záběr má neskutečnou obrazovost. Zoomování a zpomalení při kamerových jízdách je dokonalé. Herci byli zvoleni dobře. Butler je sympaťák. Jen mě štvaly testosteronové řeči, kterých jsem byl už přesycený z jiných filmů a digitální krev se s klasickým kečupem nemůže rovnat. Film je duchaprostá zábava, které ve vás po skončení nic nezanechá, ale užijete si ji. ()

klerik

Úchvatný film plný živočíšnosti. Jednoduchosť deja mi vyhovovala a politcká línia v Sparte príbeh tak akurát rozširovala. Akcie krásne, žiadna však nie je taká, že by ostala v pamäti. To čo si človek zapamätá je zásluhou hlavne režisérksych nápadov a drsného humoru. Film, ktorý nešokuje, len dáva dokopy to, čo sme videli vo fantastických ukážkach. Občas mi chýbali monumentálne zábery na valiace sa vojská, no blízke zábery boli nutné na zakrytie počítačového sveta, a takto to na druhú stranu pôsobilo zovrenejšie a lepšie to navodilo atmosféru priesmyku. Pri porovnaní s TRÓJOU či ALEXANDROM jednoznačný víťaz. Nedávne PREKLIATIE ZLATÉHO KVETU sa mi páčilo o trošku viac, lebo malo "umeleckejší" a citovejší charakter. Film nejde do hĺbky, ponúka to, čo sľúbil - poriadne veľkú a krvavú bitku... ()

Chrustyn

Skvěle natočená jatka. Rozhodně se nejedná o historický velkofilm ale o akční řež. Režisér (pro něhož to je teprve druhý film) přesně věděl co dělá a komiks Franka Millera převedl na plátno stejně dobře jako se to povedlo Rodriguezovi se Sin City. Film nemá tak hvězdné obsazení jako tomu bylo u Sin City a většina herců stejně spíše máchá mečem avšak Gerard Butler si rozhodně zaslouží pochvalu jelikož postavu velitele vzal pevně do svých rukou a tak mu rádi uvěříte, že skutečně vede tříset členné družstvo vojáků. Ale na filmu je rozhodně nejlepší vizuální provedení, které na velkém plátně vypadá neskutečně dobře a v neposlední řadě musím vyzdvihnout skvěle natočené bitevní scény, které zabírají většinu filmu a rozhodně se v nich nešetří krví (i když počítačovou) a useklými končetinami. Navíc jsou některé bojové scény natočeny bez jediného střihu a to jim dodává ještě větší šťávu. Rozhodně perfektní film. Jen nevím co mi chybělo k tomu abych dal pátou * ale něco to je. ()

korbitch22

Neskutečně nudný a povrchní blábol,který mě neuveřitelně sral jak dementnímy dialogy tak hnusným umělohmotným vizuálem.Nadhodnocená sračka,která se neprávem honosí titulem kultovní...fuj. ()

LaciLC

No, na úvod poviem, že 300 sa mi páčilo ešte viac ako "krásne" Sin City. Zack Snyder už pred tromi rokmi s remakom Úsvitu mŕtvych dokázal, že adrenalínové krváky ozaj točiť vie. V 300 prekonal sám seba a všetkého, čo treba k "prvotriednej zábave podobného typu" som si užil viac ako dosť. Snyder obsadil výborných, aj keď nie práve najznámejších hercov, no charizmatický Gerard Butler, alebo krásna Lena Headey do filmu dokonale zapadli. Osobitnou kategóriou je úžasná vizuálna stránka, od ktorej som nevedel odthnúť oči. Skutočne je to asi najšťavnatejšia tohtoročná "jazda", ktorú by mal každý vidieť. Zo začiatku som bol voči tomu dosť skeptický (dnes už ani netuším prečo), ale nechať sa dve hodinky unášať atmosférou krvavého Grécka je na nezaplatenie. Skúste, určite nebudete ľutovať. ()

Crocuta

Komentář se kterým souhlasím na 100% napsala Faidra, já dávám o hvězdičku víc jen díky opravdu povedeným bitkám, které hravě ukojí choutky diváka prahnoucího zas jednou po pořádné krvavé lázni. Buď jak buď, dějová linie ze spartského zázemí byla opravdu nuda sama, scény s královnou (nepříliš hezkou, zato nadmíru svalnatou a nesympatickou semetrikou) jsou dobré leda jako mizerná vycpávka sloužící k prodloužení stopáže a kecy o svobodě, které vede panovnice v senátu jsou přímo k zblití. 7.2.2012 - tak jsem dnes skouknul tu zatracovanou parodii na třístovku a musím konstatovat, že mne bavila o poznání víc než její předobraz. Historicky věrná byla zhruba stejně a alespoň nebyla zatížená nevěrohodnou a účelovou ideologií. Však ony ani ty bitky už z dnešního pohledu nejsou nic extra - hvězdu dolů a hotovo! ()

Scalpelexis

Nemůžu si pomoct, ale pro mě osobně je to neskutečný nářez. Pokud jste mužem, který potřebuje napumpovat pořádnou dávku testosteronu, jste na té pravé destinaci. Zvláštní bonus pro ty, kteří zrovna nejsou fandové Slavie. Vůbec nečekejte nějaký duchaplný příběh. Ani cokoliv poetického (i když některé Leonidasovi monology mají svojí určitou dávku poezie). Natož nějaké poselství anebo dechberoucí herecké výkony. Ne. Smysl Snyderovy 300vky je rozsekat vše, co stojí Sparťanům v cestě, noirovskými zpomalovačkami, poklábit mezi sebou suchými forky a nazvat to dnem, kdy byla dosažena nirvana. Čert vem poměrně přihlouplé filosofické jednání ohledně demokracie ve Spartě, čert vem litry krve rozplesklých po celé kameře..tady jde o vizuál a čistě chlapskou podívanou. Butlerův Leonidas je ztělesnění charismatu a já bych kdykoliv šel za ním na smrt. ()

Šandík

Nuda! Sice povětšinou dobře zvládnuté reálie ale naprosto ahistorická psychologie. Vizuálně zajímavé tak pět minut, ale pak už jen totální nuda. Hrdinství z oceli a boj proti silám zla a chaosu. Hmmm... Neříká se tomu "propagandistický film"? Na čí objednávku? ()

Yardak

Efekty a bojové scény famózní. Čekejte akční nářez a pořádnou řežbu perských vojáků:). Trochu mi vadilo vykrádání Gladiátora, ale i tak 4 a půl hvězdy. Přepis komixu je dosti přesný! ()

packa

Vizuální rádobyhody se snaží zakrýt béčkovej scénář, jak to jen jde. Marně. Pokud toužíte znát historickou pravdu, raději si trochu zagooglite, po deseti minutách jste absolutně v obraze a ušetříte si 107 minut života na nějakou užitečnější věc ()

mat.ilda

Snímek je ušitý na míru dnešnímu divákovi, uvyklému velkolepým efektům a módním komiksovým adaptacím. Oku opravdu lahodí, ale záhy otupíte a čekáte, že se bude něco dít. Tedy ono se děje, boje a křiku je tu dost - jenže mně nestačil jen pohled na dokonalá těla bojovníků v akci, postrádala jsem příběh, emocionální napětí, herci se zdáli být nevýrazní a dost jsem se nudila. 40 % dávám za nevšední zpracování zpomalených bojových scén a dvourozměrné kapky krve :-) ()

heyda

5 hvězdiček ani náhodou, 4 hvězdičky ano, ale s odřenýma ušima. Jasný fakt je to, že Blue-ray na mě jenom zářilo - úžasný. Hudba byla též velkolepá. Historicky to bylo jakštakš v mezích únosnosti, ale největší problém jsem měl se samotným dějem. Někomu stačí, když se víc jak hodinu kouká na jednu a tu samou válku, mě to ale nestačí. Ta část, kdy vychovávají nové Sparťany mohla mít klidně o 15 minut navíc na úkor samotné Bitvy u Thermopyl. Když už se tam řešily i věci mimo válku, tak by bylo mnohem lepší nám ukázat, jak to třeba chodilo ve Spartě i z jiného pohledu než vojenského. Nicméně za výrazný nedostatek lze brát snad jen scénář, všechno ostatní zasahuje do nadprůměrných vod, a proto budu hodný a ty 4 hvězdičky dám. Ale jestli budu mít někdy chuť si tuhle třístovku zopakovat, to teda nevím. 69% ()

giblma

Stylizace hrozně otravná (když to točili jenom před green screeny, tak to snad mohly exteriéry nevypadat furt stejně, ne?), Gerard moc zarostlý, nic se tam neděje. Asi si pustím nějakou Jane Austin. ()

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod