Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

WScully

Velká komedie, smál jsem se od začátku až do konce. Takováhle vtipně a akčně natočená superhrdinovka mi tu chyběla. Líbilo se mi to stejně jako jednička, i když jsem se obával, že tahle libůstka ztratí s druhým dílem na úrovni. Celé to obludárium je pojato opravdu vtipně, každá postava, byť sebezápornější nebo sebevážnější, má ve filmu nějakou směšně trapnou chvilku, nějaký ten pohled, že je tzv. v koncích a divák si řekne - tak a máš to!!!. Ovšem, občas se ve filmu vyskytne vážnější nota, ale ta do celku tak zapadne, že ten mumraj postaviček a všech těch vztahů vám přijde přirozený jako kdysi Star Wars. Pohodová oddechovka s fakt drsným Andělem k tomu... Honem, honem, pokračování, jak to bude s osudy našich hrdinů dál?... ()

Faruco

Skutečné fantasy s fantastickým světem uvnitř reality. Neuvěřitelné množství do detailů vymakaných a promakaných potvor a potvůrek všech barev a velikostí v množství, které nenajdete snad nikde, výborné vizuální efekty (např. lesní element), skvělé nepřekombinované akce a spousta sarkasticky vtipných hlášek od rudé tváře. Co dalšího se mi na filmu líbilo, bylo pojetí elfů, Guillermo del Toro má vskutku víc fantazie než rozumu. A toto dámy a pánové je film podle komiksové předlohy, ne jako nějakej Temnej rytíř. ()

Izz

Ve všech ohledech lepší a věrnější adaptace,než byla jednička.Del Torovi zjevně pomohla práce na Faunově labyrintu,kde se naučil točit umírněněji,ale pořád se stejným nadšením a citem pro vizuál.Navíc přihodil famózního záporáka,výrazně zlepšené triky a posílenou fantasy atmosféru.Věčná škoda,že třetí díl je v nedohlednu,protože právě v něm by mohl režisér konečně vytvořit ultimátní adaptaci,která by Hellboye definitivně zařadila i do filmové síně slávy. ()

departed

Jednička se ještě dala, i přestože to zábavností taky nebylo nic extra, ale tohle je zbytečnost, která bude bavit nejspíš jen komiksový nadšence nebo fanoušky tvorby mexického cvalíka. Mě rozhodně ne. ()

Knor

První díl byla komiksová pecka, tohle jsou vyloženě Del Torovské orgie. Všechno co ten člověk umí ukázal naplno ()

Lilien

Helloboy pokračuje vo svojej spanilej jazde spolu so svojim čudesným teamom v boji proti temným silám. Opäť jemu vlastným spôsobom ktorým si nás získal v prvej časti. Guillermo del Toro to zvládol režisérsky i scenáristicky a vytvoril jedno krásne fantasy s množstvom rozprávkových a bájnych postav. Jedno s naj fantasy čo som kedy videl. ()

Don82

RETRO KOMENTÁŘ: Na Hellboye 2 jsem se opravdu těšil, jednička pro mně byla příjemným překvapením. První ohlasy na HB2 byli velmi pozitivní takže jsem se těšil snad ještě víc. ALE, musím říci že dvojka pekelného muže mně zklamala. Začátek byl výborný, prostě takový ten začátek s povinnými kecy, jenže ty kecy se protáhly snad do celého filmu. A v tom je ten problém...Hellboy pořád něco řeší a už se moc nevěnuje střílení ze svého kanonu a jeho vtipy už taky nejsou co v jedničce. jeho kolegové mají stejnou úlohu jako v jedničce, takže zde je to ok. A nepřátel. Ten je pojat jinak a celkem naivně...vlastně takový dobrák, kterého nikdo nemá rád a já se musím přiznat že jsem mu později začal fandit. Zlatá armáda, to je kapitola sama o sobě. Když už je v názvu filmu, tak by měla hl. hrdinovy pořádně zatopit a ne se objevit až skoro na konci kde se jen tak mihne...prostě naprosto nevyužitý potenciál. Ale abych nekritizoval: efekty a "monstra" jsou vytvořeny fakt dobře a ta opilecká scéna s pivy je také dobrá. ()

J.e.r.e.c

O klepeta víly Zuběnky lepší prvního dílu. Příběh sice nedrží tolik pohromadě a chybí mu ten původní nazi náboj, ale výtvarné pojetí je ještě vymazlenější, než minule! Jen místo lovecraftovských kreatůr na nás Del Toro tentokrát vybafl doslova s hordou bytostí z říše fantasy. A udělal to tak parádně, až se opět vtírá otázka, jak by si býval byl poradil s Hobitem, kterého měl původně točit místo Jacksona. Fakt bych jeho verzi chtěl vidět! Je to asi spíš fantasmagorická exhibice, než redvíjaký film, ale koukat se na ty kouzelné potvory a potvůrky v čele s úžasným Angel of Death bych mohl od večera do večera. A asi úplně nejvíc mě dostalo zjištění, že Del Toro je možná jediným koncepčně pracujícím hollywoodským režisérem, protože jeho filmy (ač každý úplně jiný!) do sebe krásně zapadají a vlastně se i navzájem prolínají. Golden Army má mnoho z Faunova labyrintu, svou fixací na všelijak rotující mechanické části končetin připomene dokonce Pacific Rim, ale úplně nejvíc styčných bodů vidím s Tváří vody (neodehrává se to náhodou na stejné základně?). Je vidět, že téma mezidruhové romance je pro režiséra zajímavé i po deseti letech, jen ten náhled na ni je trochu jiný. 76% ()

Comida

Vyjma všemožných fantasy potvůrek můžete ve filmu Hellboy 2 najít trapný, skoro až dětinský humor, který určitě každý divák vyhledává. Hellboy snažící se být cool za každou cenu, za chvíli začne lézt na nervy. Příběhově žádný zázrak: Princ Nuada (jméno které až nápadně připomíná slovo nuda) chce získat tři části koruny aby oživil Zlatou armádu. Podobné téma tohoto typu (najít nějaké k věci k zrození něčeho aby bylo něco zničeno) můžeme vidět jinde. Když příběh není originální tak bychom se měli zaměřit na akční stránku filmu. Nicméně akce je utahaná a je jí tu strašně málo, a když už tak jen chvíli. Ta mne dostala do nesnesitelné nudy ke které nepřispívaly ani nezajímavé dialogy. Jediný souboj mezi princem a strážemi byl svižný, a samotný by si zasloužil 5*. Miluji komiksy a filmy jimi inspirované, ale tohle, štěstí že jsem to vůbec dokoukal. 4/10. ()

papadoce

Zlatá armáda ma vždy bavila viac. Bola proste taká komiksovejšia, možno uvoľnenejšia a hlavne bojové scény vzhľadom na talent princa Nuada sú ozdobou celej akcie. Táto mini séria Hellbojov vôbec nebola na zahodenie, tak som v očakávaniach čo prinesie nový chlapec z pekla. Ron to dal na výbornú. ()

himor

Stále môžem povedať že podarené. Perlman sa na Hellboya hodí, príbeh je fajn, je to sranda. ALE, nie taká ako jednotka. Takže za mňa 80% ()

L3G1ON4R

Velice vydařený kousek od režiséra Guillerma del Tora s bohatým obsazením a poněkud zavádějícím příběhem. Pokračování Hell Boye je fantastická podívaná, avšak jsem spíše příznivec prvního filmu, na který bych v případě výběru díval radši. ()

MrMir

Del Toro je prostě suprman, s takovým rozpočtem natočit film, který vypadá minimálně na 200 mega.... Výborná zábava, která překvapivě dojíždí právě na tu spoustu nadpřirozena (ve srovnání s prvním dílem). 4+ ()

zly.dvojce

ALE NO TAK!! Samotný film za čtyři hvězdičky, už jen kvůli onomu přerostlému strážci lesa, jenž po smrti "rozkvete" a také kvůli tomu, že Hellboye prostě můžu, ALE! Hellboy zraněn?? Hellboy může umřít?? Navíc po píchnutí oštěpem nějakého elfského amatéra?? Tohle rejža trošku přepísk. Meritem komiksu samotného je fakt, že Hellboy je nesmrtelný a jednička měla u mne velké plus v tom, že tuto situaci dokázala umně maskovat, zde ale del Toro absolutně popírá jeden ze základních pilířů Hellboye a tím mne NASRAL!. Takže za 3 * ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)