Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

dawe04

Del Toro, oblíbenec, které ho jsem začal pozorně sledovat poté, co mne uvěznil ve svém Faunově Labyrintu (pozitivně samozřejmě), se vizuálně parádně rozjel. Stvořil opravdové panoptikum příšerek a pohádkových bytostí = to vše samozřejmě po svém. Disneyho zoubková víla v podobě hodné víly se může jít klouzat před piraňoidními Zubničkami a Anděl smrti, který mi připomněl Požírače dětí z Labyrintu, vypadá dostatečně děsivě. Ale kromě vynikajících triků a roztodivných nápadů příběh nezůstává o nic pozadu. Objevují se nové postavy, prohlubují a vznikají nové vztahy a všechno to příjemně ubíhá bez špetky nudy. Sem s trojkou! ()

JohnMiller

Guillermo del Toro ma veľmi prekvapil. Natočil slušnú dvojku pre mňa najlepšieho marveláka Hellboya. Opäť skvelé príšery hlavne zlatá armáda to bolo pekne spracované....Ron Perlman vo svojej životnej a vlastne jedinej vážnej a normálnej role. ()

mae-geri

Musím říct, že na druhý díl Hellboye jsem se hodně těšil. Ale po shlédnutí přišlo zklamání. Sice je pokračování o dost svižnější než první díl, ale taky se tam člověk lehčeji ztratí a ubírá to na kvalitě děje, který je strašně přeplácaný a se všema těma příšerama jsem si připadal jak v cirkuse.. Efekty pěkné, ale Hellboy už není drsňák jako dřív se super hláškami a padá do průměru. ()

Dexter1

Po vynikajúcom úspechu Faunovho labyrintu sa Guillermo opäť pustil do svojho obľúbeného komiksového hrdinu Hellboya. Producentom povedal, že buď bude mať voľnú ruku nad konečným strihom, alebo nebude nič točiť. Producenti cúvli a Guillermo rozohral neuveriteľnú, dejovo i vizuálne skvelú rozprávku v skutočnom svete len tak, ako to iba on vie. U mňa o mnoho lepšie ako jednička. ()

Trevor

Škoda trochu slabšieho príbehu, pretože masky sú zvládnuté veľmi dobre, ale aj záverečný boj Hellboya by si zaslúžil trochu lepšie spracovanie. Svojho času by som film pravdepodobne hodnotil lepšie, teraz s odstupom času už ak tak neočaril. ()

Aleee89

Doháním resty, takže přišla řada na starého Hellboye. Nenáročná komiksová adaptace, spíše tedy fantasy, u níž jde cítit, že jí zatím schází propracovanost a sofistikovanost příběhu, na jaké jsme zvyklí třeba z dnešních Avengerů. ()

Dubro

Úvod je strašný, až ma napadlo, či del Toro nevysadil svoje tabletky, no skvelé hlášky ( "ja nie som dieťa, ja som nádor" ) a vynikajúci vizuál dal na ten začiatok rýchlo zabudnúť. V druhom polčase sa síce humor začal vytrácať, no 5 * si Guillermo určite zaslúži.. ()

Kopik

Jednička byla lepší - to musím říct pro začátek. Jak jsem četl některé komentáře tak musím souhlasit že hlavní postava Hellboye se mi ve filmu ztrácela. Humor z jedničky také víceméně zůstal, ale chyběla mi tu více akce. Nicméně Del Toro to opět zvládl - díky tomu u mě 4 hvězdičky. ()

Frenegonda

No tak když už máte přítelkyní, která se při hádce dokáže tak rozžhavit, že tlaková vlna s váma vyhodí dveře... tak jí nedávejte věci tam, kde není zvyklá je hledat.:-) Hellboy je prostě RUDOCH jak má být - je to zábava, je to krásná podívaná a hlavně ta místy sebedestruktivní ironie není vynucená. Všechno je tu tak nějak přirozený. Del Toro je člověk s fantazií jehož démony bych chtěl vždycky vidět - ALE jen na plátně!!! ()

Fanucci

Parádní a nápadité efekty. Hlavně strážce lesů je výborný. Zápletka s elfy je zajímavá, Hellboy drsňácky hláškuje...mně u tohoto komixu nic nechybělo:-) ()

fmash

Hellboy v sobě původně míchá prvky žánrů noir, americké drsné školy a lovecraftovsky-poeovskou Cthulhu mytologii s hustou dávkou spiritismu a podobné paranormální veteše viktoriánského střihu. V kombinaci s Mignolovou záměrně přehnaně stylizovanou kresbou a černým humorem je to výborný koktejl, který si získal hromadu obdivovatelů. V souvislosti s filmem Hellboy 2: Zlatá armáda však může předchozí odstavec fungovat jako nekrolog.          Na tuhle recenzi jsem se dlouho chystal, protože Hellboy je můj oblíbenec a protože druhý film s ním je pořádné zklamání. Tak dlouho, až mě to přešlo. Chtěl jsem původně obsáhle popsat, jak nechápu, proč se ponurý B.P.R.D. změnil ve veselou základnu M.I.B. s kupou podivných stvoření, proč se z tvrdého Manninga stal legrační kňourající vlezdíra, proč je z Liz pitomá nána, z Abea čtrnáctiletý milovník a v neposlední řadě z Hellboye hlupák (mezi s nadsázkou jednajícím a mluvícím pravým H., který je mj. sympatický tím, že jako správný chlap nikdy pořádně nedospěl, a tím současným falešným del Torovým H. s mozkem hrdiny televizní inscenace o partě puberťáků je totiž nepřeklenutelný rozdíl) a vrah. Nebudu vypočítávat WTF momenty (už jen v původně slibné scéně se zubničkami jich bylo několik - stačí si vybavit, jak H. střelí svým kanónem zubničku letící směrem od něj k novinářce), protože je jich moc. Hodně mi vadilo, že jsem nemohl fandit Hellboyovi víc než panu Winkovi nebo Nuadovi (mimochodem, pravý Hellboy je drsňák, ale nevím nic o tom, že by surově a bezdůvodně vraždil na potkání). Tohle když se režisérovi povede, totiž abych neměl rád svého oblíbeného hrdinu, tak to už je na pováženou.         Oproti prvnímu dílu, kde jsem vůbec nezaregistroval nedostatek peněz v rozpočtu, protože divácký zážitek stál na atmosféře, již se i tak povedlo vybudovat, jsem ve druhém dílu naopak nezaregistroval kladný efekt navýšení rozpočtu. Odmyslím-li si ovšem balast v podobě přeplácaných kulis a masek, o něž (takřka) nikdo nestál. To měli raději přidat hrst dolarů na scénáristu. A vzdát se absurdní myšlenky, že snad točí nějaký komediální příběh z High School.         A tak dále a tak podobně, mohl bych pokračovat dlouho, ale proč vlastně. Hellboy je vizuálně hezká podívaná o něčem, co jsem vůbec nechtěl vidět. Je plná trapných klišé. I to se stává, ale divím se tomu u materiálu, který to ani trochu neměl zapotřebí. Nechápu, že do tohohle Mignola šel, když už se del Toro nechal zblbnout plnou peněženkou. ()

GILLWANDER

Áno, je to lepšie ako predchádzajúci (nízkorozpočtový) diel. Áno, potešila ma vizuálna stránka filmu. Áno, som spokojný s hereckým zastúpením a nemám mu čo vytknúť. Áno, bavil som sa. Áno, mne to stačí na plnohodnotný nadpriemer. 70% ()

maverick10

Guillermo ma talent a velkou fantasii, ale utapi to v popcornovych komercnich filmech, kde to producenti a studio upravi tak, ze z toho vznikne klasicka americka brecka. Nastesti je Del Toro machr tak to povysi o stupinek vys, ale to je porad na houby. Porad tam figuruji klise, ktere jsou doterne jako kliste. Mel by se spise ubirat cestou Faunovo Labyrintu tudy vede cesta. ()

SonG

Nevím, jestli byla Zlatá armáda lepší než první Hellboy, ale i tak jsem se dobře bavil....Vzhled Hellboye s jeho cool hláškami a k tomu parádní akce..na takový film se rád podívam ještě jednou....někdy.. ()

iHyik

Po neskutečné jedničce přichází ještě neskutečnější dvojka. Dobře, jednička měla lepší příběh, ale rozhodně jí chybělo nadupané zpracování - řekněme "kostýmy". Perfektně jsem se bavil a navíc - i ta slza ukápla. Precizní Torův počin! ()

kombajn

Možná jsem ten film trochu nadhodnotil, já vím. A přiznávám, že za to může velmi kouzelná výprava (a přiznejme si, že podobně udělané filmy se zpravidla točí s dvojnásobným rozpočtem), kouzelný Sepien i Dr. Krauss. I tady bohužel je největší slabinou filmu scénář, přesto je 58letý Perlman stále tím stejným Hellboyem jako v jedničce. S trochou nadsázky lze říct, že kdyby se povedla poprava úhlavního padoucha v ůvodu, mohl si Sepien i diváci ušetřit spoustu zklamání a Hellboy mohl jen tak blbnout, což by bylo zábavnější než se pachtit za záchranou světa. Těším se na další pokračování, nicméně bude nějaké, když byl film nasazen týden po premiéře Batmana, která Hellboyovi 2 zlomila svojí spanilou jízdou vaz? ()

Morloth

Tak jako mne velmi a velmi mile překvapil Temný rytíř svou temností, tak mne velmi, ale velmi potěšil Hellboy svou barevností, fantazií a dějem, který nenudí. Hellboy je čistokrevným filmem jen a jen pro zábavu. Moc se toho nesnaží předat, zato je nadupaný vynikajícími vyzuálními efekty, epesní hudbou (Dany Elfman frčí, mám ho fakt rád), skvělými hláškami a dějem, který nenudí. Navíc je tu trocha lásky, špetka patosu, kopec emocí, souboje s meči, pěstmi i střelnými zbraněmi a milion bytostí, které jsou vskutku krásné. je faktem, že del Toro vykrádá sám sebe, Pána prstenů, Harryho Pottera, Muže v černém a kdo ví co ještě, ale daří se mu to na výbornou. Tohle jsem prostě mohl. A Ron Perlman mi opět dokázal, proč ho mám rád. ()

Chen

Po vizuální stránce naprosto bezchybné, ale po té příběhové mě Hellboy až tolik neoslnil. Hellboy je pořád velký sympaťák, hláškuje každou minoutou a chrání malé kočičky, jak si pamatujeme z prvního dílu, ale z mého pohledu film postrádá jiskru prvního dílu a je tu až moc romantiky, na můj vkus. ()

HappySmile

Hellboy měl úspěch, tak natočíme pokračování a nebudem troškařit, přidáme tam fůru dalších "monster", ať je na co se dívat, to že budou docela škaredý (no však taky trol se má asi víc podobat Paroubkovi než Pittovi) a že příběh bude nulovej, to vůbec nevadí - řekli si asi filmaři... Tím, že přidali víc bytostí, aby to bylo trochu víc ve stylu X-Mena, to dost přeplácali. Příběh skoro žádnej a když už tak uměle a dost okatě nadstavovanej. Povedených vtipů tam bylo jenom pár. Sice se na to dá dívat, ale oproti jedničce velké zklamání. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)