Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

Gore

Nebyl jsem moc fanouškem jedničky a taky mnou prosvištěla a na dvojku jsem se mrk čistě jen ze zvědavosti a vůbec jsem se nezklamal. Je to sice pohádka s akčníma scénama, ale přišlo mi to zábavnější než jednička, o pár víc vtípků a narážek se tu objevuje, zajímavější stvůry a stvůrky a celkově líp zvládnutý než jednička. Plnohodnotný pokračování. ()

Phillo

Del Toro sa vybláznil. Škoda, že pri tom bláznení zabudol na divákov, ktorým sa na jednotke páčil hlavne „Mr. Red“. Pár slušných hlášok a jedna primitívna zápletka okolo neho (neuveriteľne odhaliteľná) nestačí. Samotný film je tak podopieraný tou najprimitívnejšou komiksovou zápletkou a na nej sa snaží Del Toro rozohrať partiu množstva charakterov a príšer a samozrejme to výjsť nemôže. V mojich očiach rovnako ako jednotka, mínus začiatočnícky šarm, plus lepší záporák a jedna geniálna scéna (Hellboy a Abe pijú pivo). 60 ()

masiko

Del Toro je silenec. Co ten člověk dokáže vytvořit, když popustí uzdu své fantazii a nenechá si nikým šlapat na paty, je naprosto úžasné! Nebere si servítky, jeho fantasy není spoutané "světem Středozemě", což prospívá každé scéně, a krásně nám ukazuje, že nic není černobílé. Hellboy je sice na pozadí, necedí už jednu hlášku za druhou a příběh se nikam nežene, ale vadí to? I kdyby del Toro natočil 2-hodinový film úplně bez děje, stejně bych zíral s otevřenou pusou. Nebudu se rozplývat nad nádhernou výpravou, originalitou nebo vkusně podanými klasickými prvky, ale když přede mnou jeden ze záporáků rozkvete... Pocta žánru, takto má vypadat dobré fantasy. ()

Emzet

Příběh je snad ještě o něco patetičtejší než minule, ale jinak si Hellboy na nic nehraje, akce je skvělá a Red stále úžasný a místy vážně solidně hláškující. Je pravda, že "love story" i "(částečně) rodičovskou story" bych si odpustil, ale jinak jde rozhodně o jeden z těch lepších blockbusterů. A jestli bude trojka, rozhodně půjdu. ()

Brejlil

Vizuálně vytříbená nuda. Kam zmizel ten sarkastický Hellboy? Kam zmizel ten černý humor? Jediné, co je připomíná, je nálet zubniček, pak se vše propadá do ušlechtilosti a předvídatelnosti. Zlatá armáda je rozebrána na šroubečky, ale zase se složí, princezna se zabije, aby zabila prince etc. etc. Jediné, co zbylo, jsou masky všech těch podivných zrůdek. Hezky se na to kouká, na film to nestačí. ()

waits

Ty tri hvezdy se mi dava tezko, protoze del Toro ten film delal viditelne rad, krasne si s nim vyhral a konecne, nabidnul podivanou, ktera v mnoha smerech nemuze nepotesit. Presto jsem z druheho Hellboye rozpacity - je tohle ten chlapek, co ho znam z komiksu a co svuj cynismus tak dobre prodal v prvnim dilu? Hellboy zdaleka neni jednoznacnym Supermanem, naopak ma daleko bliz k temnemu Batmanovi, je z neho casto citit smutek, ma zvlastni druh sympatii ke svym nepratelum a co zejmena, pohybuje se v pomerne pochmurnem, zdaleka ne privetive fantasknim svete. To co se povedlo Nolanovi v Temnem rytiri jsem tak trochu cekal i od del Tora, ten dal ovsem prednost mirne infantilni atmosfere snimku a la Muzi v cernem. Velka skoda, postava Hellboye mu pritom davala uzasny prostor k zachyceni jeho temnejsi stranky.... Musim navic pridat par dalsich rusivych momentu: hudba Dannyo Elfmana mi tentokrat prisla vylozene rusiva, romanticke sceny se smyccy nepripadne, Liz az legracne cool. Presto je to hezka podivana, jen az se budu chtit s Rudochem zase potkat, sahnu po jednnicce.. ()

hell_boy

Největší filmové zklamání roku...možná i nového tísíciletí...nějak momentálně nemám sílu ani chuť napsat víc ()

VencaS

Ani presne nevim kde zacit... chvalit se daji jen vizualni efekty a kostymy. Naopak dej mi prijde hrozne preplacanej, predvidatelnej, v podstate jedna akcni scena strida, bez jakekoli pauzi, druhou, a kdyz uz je chvili oddech je to zazdeny opilym Hellboyem a jeho pritelem Zabrem. Leckere pasaze jsou spis parodiemi na komiksove filmy... ()

Murphy722

Velebte Quillerma!!! Jsem jásal při odchodu z kina. Jeho úžasná výtvarná vize v níž jsem se nehorázně kochal pohledem na každou nestvůru, či potvůrku mě dostalo opět do kolen. Vynikající hlášky při kterých smích na mých rtech se nikdy neztratil. A hlavně Johann Krauss moje oblíbená postava z comicsů! Dost dobře nadabovaný! Jeho krásná anglo-germánština hladila uši. A i úkol jak se postavy zhostili byl vynikající. Hellboy v tomto směru mi už přišel krásně civilní po všech stránkách. Moudra která ve filmu zazněla byla až moc pravdivá. Plus unášení na velkých vlnách hudby od Dannyho Elfmana tvoří pro mě konečný verdikt filmu : 90%. Po tomto už jenřku : "Chvalte Quillerma"!! ()

Deywid

Pre mňa filmové prekvapenie roka....oproti z mojho pohľadu veľmi priemernej jednotke je Zlatá armáda proste jazda od začiatku do konca....áno, príbeh je pomerne jednoduchý...NO A ČO ???!!!!...hodiť na to bobek :-)).....Perlman hláškuje kadiaľ chodí, Selma Blair je neskutočná kočka, Doug Jones (Abe) sa nám dokonca zamiloval...no a Herr Krauss - o mein Got, ten chlap proste nemá chybu :-))...Del Toro dokázal za smiešnych 85 milónov natočiť skvelú akčnú fantasy komédiu...presne tak - komédiu...občas mám dokonca pocit, že si del Toro z nás všetkých úmyselne strieľa (napr. scéna: Hellboy a Abe si spievajú lovesong)....Možno je toto všetko málo pre fandov komixu, resp. pre istých "hnidopichov", ktorí všade hľadajú nejakú tú "hlbšiu" myšlienku - ale mne to BOHATO stačí....jo a ešte - Dany Elfman a jeho hudba opať nesklamali.... ()

husokachna

Vyčítali byste dítěti, které rádo kreslí, že jeho obrázky nemají správnou perspektivu a že nejsou proporcionálně správně? Já ne. Stejně tak nemohu vyčítat del Torovi tu spoustu chyb, které jeho film bezpochyby má. Někdo může říct, že jeho svět je prvoplánový a postrádá jakýkoliv pevný základ. No a co? Tomuto člověku snad můžeme věřit, že to, co dělá, dělá z láskou a ne pro lacinou efektivitu. Proto a proto, že mi film ukázal, že nejsem ještě úplný cynik a že se stále dá dívat na svět dětskýma očima a také proto, že je to prostě lepší film než jednička, musím dát Zlaté armádě pět hvězdiček. Mimochodem - s precizním Temným rytířem se nedá srovnávat. Je to úplně něco jiného. ()

Jendus

O kapku lepsi nez prvni dil. Jako komiksak pekne a vtipne natoceno. Vcelku zabavne vyplnenej cas, ale od filmu vic nez jen pouhou 2 hodinovou zabavu a oddych necekejte. Milovniky techto zanru asi potesi takovyhle film mnohem vic. Klobouk ovsem dolu pred zdarile ztvarnenou fantazii. ()

Illy

Výborné. Del Toro dělá své filmy s láskou a je to vidět. V jeho světě se znovu cítím jako dítě které kouká s otevřenou pusou. ()

Thomm

Jsou to skoro tři hvězdičky, ale rozhodně ne díky Hellboyovi nebo někomu jinému z týmu správňáků. Elfský princ Nuada a jeho sestra jsou pro mě hlavní hrdinové a pasáže s nimi se mi na filmu líbily zdaleka nejvíc. Jako jediní mají totiž charisma, osobní kouzlo a zkrátka předčí ve všech směrech Hellboye a jeho crew. Jinak je film jen přehlídkou různých potvor a magických bytostí. Uznávám, že del Toro má hodně velkou představivost, ale já od filmu očekávám mnohem, mnohem víc. ()

Eristt

Akční film, který mohl být daleko více než jenom tím. Myslím, že hlavní záporák měl velký potenciál, který nebyl zcela využit. Takhle to je jenom skvělý akční film nesoucí nezaměnitelný rukopis del Tora. ()

chalp

Klasická mainstreamová dvojka, väčšia, drahšia, slabšia....úprimne dúfam, že trojka už nebude, je to plýtvanie del Torovým talentom. ()

hnkflknk

Mezi dvěma a třema. Nepřišlo mi to nic tak fantastickýho. Zdálo se mi to takové necelistvé. Tvůrci se vyžívali hlavně v takovejch těch fantastickejch serepetičkách, jako byl trolí trh a děj nikde. Občas jsem si během filmu říkala: bla bla bla bla.... , protože některý ty jejich řeči byly fakt nudný. Aspoň pro mě. ()

JM87

Jednička se mi líbila, vážně to nebylo špatný. Byla to realita, ale v rámci filmu to bylo furt uvěřitelný. Druhý díly musí vždycky nasadit něco novýho, většího. Posrat jedničku, ale tady se to bohužel nepovedlo, spousta mytologických tvorů mě spíš srala a už to nebylo "něco uvěřitelnýho co se klidně může stát", prostě je to přetažený za vlasy. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)