Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

Martin741

Del Toro ako reziser uz nezopakoval originalitu jednicky a tym padom aj kvalita Hellboy 2 kriva. Pribudlo priser, ale ubudlo, ako som napisal, originality. ASpon ze ta akcnost tam je. 75 % ()

Figu

Je málo malinko "dvojek", které překonají první díl! Ano, je to velká vyjímka a ta se u Hellboye stala skutečnou. Druhý díl, daleko bohatší, daleko víc akčnější, svižnější a napínavější něž jednička. "Červenej" má daleko drsnější hlášky, Selma Blair je rozpálená (a to doslova) mnohem vášnivěji, než v předchozím díle. Začátek mi hodně připomínal Muže v černém, úžasný úsek Hellboye versus obří fazole, který na konci krásně rozkvetl celé město. Skvěle propracovaný závěrečný souboj "Červenýho" s Nuadou, při kterém nahlíželi neméně propracovaní ochránci prince. Suprová a velice úsměvná pasáž, kdy si čertík a žabák lehce omámeni alkoholem společně pozpívali zamilovanou pecku! Prostě jsem se bavil a Hellboy zapadá mezi moje oblíbené komiksové hrdiny!... 80% ()

rakovnik

Hellboy rulez. Triky poněkud nedokonalé, o to více vyniká hláškující "čertík". Sympatické postavy a zajímavé téma nahrazují nedostatek známých hereckých tváří. ()

Rocky88

Je to sice lepší než jeho předchůdce, i tak mě ale "dvojka" místy dost nudila, příběh se nikam neubíral a celkově mi to připadalo jako mix Bladea 2 a Faunova labyrintu. Na druhou stranu je zde povedená akce, hezká hudba a dvě perfektní oddychové scény (nadhoz s dítětem a opilí Rudý a Modrý)....Pro fanoušky Hellboye povinnost a jistě perfektní zážitek, pro ostatní dobrá oddychovka, která neurazí, ale ani moc nepotěší. Jsem z té druhé skupiny. ()

MrPierc

Po cca 30 min jsem měl chuť to už vypnout, ale pak mě zpět do víru filmu vrátila scéna se zpěvem Hellboye a Vodňáka u krbu ( moc mě to pobavilo ). Triky jsou moc pěkné a neporazitelná armáda je opravdu hrozivá. Anna Walton ( princezna ) mě strašně okouzlila, byla taková jemná, milá a moc dobře zahraná !!! Jinak je to film u kterého můžete vypnout i půl mozku. Triky za 5*. ()

dezorz

Mozno keby mal Guillermo del Toro nejakeho sikovneho kamarata, tak ako mal Spielberg Lucasa, dokazal by z hellboya natocit komiksovy film v style a kvalite indiana jonesa. Takto je to len dalsi zo superhridnskych filmov, co je skoda, ked clovek vidi, ako to Guillermo del Toro vie s fantaziou a rozpravkami. ()

marcek

Každý ví, že jeden z nejlepších fantasy režisérů je Tim Burton a po dlouhé době je tu Guillermo del Toro, který má stejně dobrou fantasii jako Tim. Trochu mě zarazilo, že se některé postavy podobaly stylu Faunův labyrint, což v jedničce vůbec nebylo. Takže se jenom modlim, aby to neodnesl i Hobit. ()

shyster

Jdu stranou většinového názoru a musím jen kritizovat. Del Toro není dobrý scénarista a dojel na to stejně jako Sam Raimi ve Spidermanovi 3. Největší chybou byla snaha procpat do děje co nejvíc příšer. Naladěn vynikajícími recenzemi na Faunův labyrint si myslel, že ze stejným pořídí i v Hellboyovi. Ale to se hrubě zmýlil. Ta kupa příšer v komiksu vůbec nefunguje, naopak je to jako kdyby v půlce někdo pustil jiný film. Kvůli němu šli stranou i pověstný hlášky Hellboye a namísto toho se musí hrabat v trapných a špatně napsaných vztahových dialozích. ()

Petoss1

Tešil som sa a konečne som to mohol vidieť. Dvojka má presne to čo nemala jednotka, viac akcie, viac netvorov, viac vtipu, ale zamýšľam sa nad tým či to nieje skôr na škodu. Prvá časť mala také čaro, obsahovala tajomnú atmosféru ale dvojka ju ako keby stratila. Je pekné že režisér keď nemusel tak nepoužíval na všetky postavy vizuálne efekty pretože s kostýmami vyzerajú skutočnejšie. Ron Perlman (trošku stratil kvalitnej svalovej hmoty z prvého dielu) hláškuje o stošesť a je radosť sa dívať ako má všetko na saláme. Del Toro pojal Červeného svojským štýlom a sám sa netají že je jeho fanúšikom, dúfam že trojka príde čoskoro pretože Perlmanovi pribúdajú roky tak nech nám nebude v trojke (ak vznikne) pobehovať s paličkou. Ako som spomínal atmosféra sa vytratila na úkor bombastickej akcie a nie všetci to ocenia a budú spokojný (pre mňa tam akcia nebola až taká podstatná), ale ako celok je to dôstojné pokračovanie a Hellboy sa stal pre mňa jedným z mála komiksových hrdinov na ktorých filmy sa budem vždy tešiť. Nedá mi to a musím si Zlatú armádu v blízkom čase ešte pozrieť. PS: Po druhom zhliadnutí lamentujem medzi štyrmi a piatimi, ale musím si to ešte nechať uložiť v hlave. 84% ()

MCZ

Vizuálně je to hezké velmi, to nepochybně. Po dějové stránce však těžký kvalitativní propad dolů, mimo jiné díky nemalému množství nepasujících fantasy prvků (zejména postav), kdy jsem měl místy i pocit, že koukám na nový díl Harryho Pottera. A co víc, samotný Hellboy, ač stále hlavní hrdina, tu v podstatě není o nic důležitější než jiné charaktery; ačkoli téma jeho původu a osudu má tolik potenciálu, že by se na něm klidně dala postavit celá trilogie, dvojka se jím zaobírá jen velmi okrajově a je tak spíše pouze mostem k dalšímu dílu, který snad půjde ve šlépějích mnohem lepší jedničky. 4/10 ()

Sandstorm

Druhý Hellboy se mě líbí více než první, ale i tak mu dávám shodné hodnocení. Nepůsobí na mě tolik béčkově jako jednička a celkově jeho fantasy atmosféra se mě velmi líbila, ale jako celek působí trochu nevyrovnaně a chvílemi jsem se bavil, chvílemi zase trochu nudil. Jinak Perlman opět skvěle hláškuje a Selma Blair je sexy, na příjemně strávené odpoledne mohu tento film vřele doporučit. ()

Caym

Ne že bych po zhlédnutí chtěla, aby Hobita natáčel Toro, ale kouzlo to mělo. Lehké, hravé, barevné, akční, místy parodické a klišovité, prostě správná komiksovka. Kousek Pána Prstenů, kousek Star Wars a Star Treku. Kdo chce, najde si spoustu jiných paralel. Elfí podzemí jako vystřižené z Lórienu, u bitvy na začátku už chybělo jen "jedna za druhou podléhaly svobodné země Středozemě..." a u koruny pro změnu "jeden pro krále elfů, druhý pro - moment, to nejsou prsteny?". Není to v originalitě snímku, ale v tom, jak si dokáže pro sebe ukrást jiné náměty a přeladit je do své barevné kombinace. A nejspíš je to i tím, jak "roztříštěně" se film tváří - žádné únavné sledování hellboye a jeho pohnutek mysli, ale správně rozložená dějovost mezi všechny postavy. ()

cariada

na několikrát jsem to zkouknul, ale žádný extra dojem to na mě neudělalo, další rádoby rozvětvený komiks, nemůžu si pomoct, ale některé masky mě přijdou až příliš umělé a laciné. Jako podivaná to jde, ale je to docela moc dlouhé a když vás to nechytne tak se to dost táhne. ()

Streeper

Hellboy je prostě skvělá postava. Líbí se mi jak je vtipný a sarkastický. Konečná bojová scéna byla trochu moc rychle ukončená a nechápu proč to tu holku nenapadlo dříve, když věděla, že by ho to mohlo zabít, ale to je jen detail. ()

Darth Revan

Druhý Hellboy je velkou akční jízdou napříč lidským i čarodějným světem. Mně osobně se nejvíce líbila scéna s obrovským lesním bohem, která asi patřila k nejnáročnějším i nejdražším. Ovšem oproti prvnímu dílu jde o mírné zhoršení, neb princ Nuada není natolik dobrým záporákem jako Rasputin. I další postavy se od jedničky trošičku zhoršili, světlým momentem budiž jen příchod vtipálka Krause v podání Setha MacFarlanea. Rovněž bitvy s příšerami na mne působili trochu přeplácaně (moc monster). Taky mě zklamal přesun Institutu pro výzkum paranormálních jevů z Prahy do Budapešti. Ovšem natáčení v Irsku vítám, navíc scény, které se zde odehrávají jsou vtipné. Celkově vzato je Zlatá armáda vcelku dobrým sequelem, ale za prvním dílem přeci jen zaostává. 4* ()

ad

Hellboy je prostě bezva. I když příběh, děj a dialogy jsou tentokrát opravdu stupidní a na úrovni libovolné epizody ze čtyřlístku a jemu podobných periodik, ale kruci, o děj tu tentokrát ale opravdu nejde !!!! Jde tu o atmosféru (ta je úchvatná, celý film působí jako jeden z těch filmů, u kterých jsem jako škvrně uslintával blahem) a jde o fantazii. Del Torova imaginace tentokrát tryská z každého záběru filmu neuvěřitelným proudem (člověka tu potkáte maximálně tak na pět minut) a navíc není del Toro zatížen nemístnou a křečovitou snahou o "umění" (které mu stejně nejde) a může se plně soustředit na to, co umí a co mu jde nejlépe: tvorbu úchvatných nových světů, ve kterých se lze lehce zabydlet a postav, se kterými by nebyl problém zajít na pivo a případně se opít a mudrovat o životě (nebo třeba zazpívat "Can´t smile without you")... ()

Crawler-D

Hvězdičkové hodnocení možná až moc subjektivní, ale mě prostě tenhle rudý ďábel dostal a ještě silněji než poprvé. Guillermo ještě pilněji staví nadsázkovou pyramidu do niž oproti Mayersovi perfektně zapadne plynárenská plechovka Krauss a ještě urputněji se vzdaluje ladění komiksové předlohy. Víc staví na prvním dílu a pohádkově mytologické motivy bere jako hlavní devizu, při níž se z Hellboye stává normální fantasy. Spousta hlášek, spousta akce a spousta grandiózních příšer, které jste ještě nikdy a nikde neviděli. Nevím, jestli by takové plýtvání hláškami a fantazií nemělo být trestné. Snad je Guillermova studnice opravdu bezedná. ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)