Babel je již třetím snímkem vzešlým z úspěšné spolupráce režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita a scenáristy Guillerma Arriagy (Amores Perros, 21 gramů). Stejně jako v jejich předchozích společných projektech se i nyní náhodně proplete několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů. Dvojice Američanů, Richard a Susan, je na zájezdě v Maroku. Kvůli Susanině zdraví však musí svůj pobyt zde narychlo prodloužit... Chůva Amelia se bojí, že nestihne svatbu příbuzných v Mexiku. Spolu se synovcem se rozhodne, že tam tajně odjede i s opatrovanými dětmi... V Japonsku řeší mladá hluchoněmá dívka své psychické problémy. Ty jsou způsobené jednak sebevraždou matky, jednak neschopností komunikace s otcem... Synové marockého pastýře dostali kvůli hlídání ovcí od otce loveckou pušku. Samozřejmě ji chtějí vyzkoušet. Kulka letí dál, než mysleli... (oficiální text distributora)

Rami

Velmi povedený film. Občas mě mrzelo rozdělení na jednotlivé příhody (hlavně při odchodu z Japonska :-) ). Hodnotit film jako celek je velmi obtížné, protože je kvality jednotlivých příběhů diametrálně rozdílná. Nejslabší se mi zdá ta mexická linie, která je co k čemu až na konci (tato část měla dostat větší prostor) - 6/10. Marocká linie byla o poznání lepší - 8,5/10. Ale až japonská mě nadchla a připoutala k televizi. Do postavy hluchoněmé hrdinky jsem se maximálně vžil a to je, myslím, cílem snad každého filmu, jestli si chce najít své publikum. A hlavně díky této části dávám filmu, jako celku, 5 hvězdiček (92 %). ()

MickeyStuma

Mozaiková struktura příběhů napříč kontinenty, které mají mnoho společného. Obrazově i hudebně dokonalý zážitek, který vede k zamyšlení nad tragickou částí života lidí všude po světě. Stačí opravdu málo, aby bylo spjato s problémem mnoho lidí, aniž by o tom vůbec mělo tušení. Režisérsky zvládnutý děj, který si přísně udržuje dramatickou linku. Šokující části vedou k otázce, jestli je to vůbec možné. Dlouhá stopáž snímku dává šanci příběhům se pořádně rozvinout, a tak je předloženo vše do nejmenšího detailu. Je to zkrátka tak dobrý film, že už snad ani lepší být nemůže. ()

BeranSon

Grandiózní spleť událostí vytvořil režisér Alejandro González Iñárritu, který sázel na jistotu v podání špičkových hvězd. Velmi podmanivá atmosféra takřka nepustí a tím pádem prožijete těch 143 minut plní neskutečné zábavy. Čím dál tím lepší Cate Blanchett předvedla uctyhodný výkon, Brad Pitt>/em> to je špica, hraje na 100% a tímto snímkem dokázal, že dokáže velmi precizně ztvárnit i postavu jenž je postavena na činech, né na vzhledu. - 9/10 - ()

Yomega

Kino bylo narvané k prasknutí, nikde ani jedno volné místečko. Za celou dobu filmu nikdo nežvejkal popcorn, nemluvil, nekašlal, nešustil a snad ani nedejchal….tak intenzivní zážitek tento film vyvolává. Přesto se nemohu ubránit menší výtce, konec hlavně japonské epizody mě s celým filmem moc neladil. Tento příběh neberu nějak rušivě, je pravda, že působil trošku jako pěst na oko, ale bral jsem to jako příjemné zpestření…jen ten konec se mě moc nezamlouval. Jinak nemám nejmenších připomínek. ()

Dimo

Dobrý příběh a dobré herecké výkony v zajímavém prostředí, ale nadevše se mi líbila hudba Gustavo Santaolally - mého velkého hudebního oblíbence. Přistihl jsem se, že v průběhu fimu porovnávám Babel s řežisérovými předchozími filmy, což se díky stejnému schématu vyprávění jasně nabízí... Obávám se, že pokud nepřijde časem s nějakou inovací, mohl by tento styl trochu vyčpět. Takže slabší 4 hvězdy, neb 21 gramů mělo mnohem větší sílu. ()

dokktor

silné jak ranní kafe, leč až okatě umělé. ponechám stranou hodnocení autorových názorů na roli USA ve světové politice, i když to vyznívá jako litemotiv celého snímku. znovu se osvědčilo, že iňárittu umí rozezvučet ve správnou chvíli ty správné struny a poskládat tak jedinečný filmový příběh, ale jak sem už řekl, umělý konstrukt z toho vyčuhuje až moc na to, aby průměrného diváka nerušilo. školácky přehrávající brad pitt je už jenom třešničkou na dortu výtek, které k tomuto snímku mám. i přes to je to velmi podařený film, který vzhledem ke své stopáži, ani chvilku nenudí. ()

Miki68

Jak můžeme rozumět druhým, když nerozumíme tomu, co se odehrává v nás samotných? Film plný emocí, nádherných obrazů, emotivní hudby a výtečných hereckých výkonů. Barevná mozaika, která se na konci složí v nemilosrdný obraz zmatenosti současného světa. ()

asentra

Čekala jsem dost, po shlédnutí amores perros a 21 gramů, jsem čekala další strhující zážitek. Toho se mi však nedostalo, hned na začátku mě napadlo, jak dlouho může Ińárritu ještě těžit z retrospektivy, aby to už nezačalo být nudné nebo jednotvárné. Jednotlivé příběhy do sebe moc nezapadaly, rozhodně netvořili tu úžasnou mozaiku, při jejímž pochopení vás zamrazí pro její dokonalost. jednotlivé sekvence byly příliš dlouhé a nakonec to působilo hodně rozbitě a nesourodě. Pak mi ještě neni moc jasné o čem to vlastně bylo. O aroganci? lásce a zodpovědnosti? hledání sebe sama? Nevim, takže tentokrát to bude za tři hvězdičky a jsem zvědavá na další film. ()

igirazor

Pekne posplietaný príbeh o neúspechoch, hladanie lásky, nájdenie samého seba, a vyrovnaní sa z nespravodlivým osudom. V celku fajn - ani to nebolelo:D ()

Filmárik

Iñárritu vo mne vyvolal s 21 gramami pocit plný nezodpovedaných otázok nie však zo strany deja ale hlavne tempa a celkovej štruktúry filmu. S Babelom sa moc zo šablóny nevyklonil ale toto je naozaj iná káva. Tri línie, každá iná a pritom majú niečo spoločné pričom suverénne najzaujímavejšia je tá z Japonska. Rinko Kikuchi tu podáva jeden z najlepších ženských výkonov ktoré som za poslednú dobu (snáď to nieje hype keď poviem : a možno vôbec) videl. Strhujúco podaný svet očami hluchonemého človeka ktorý sa nedokáže zaradiť bol pre mňa nezabudnuteľný zážitok. ()

Kaučuk03

Lepší než 21 gramů, ale ne lepší než amores perros. Velmi zajímavé prolínaní osudů na různých kontinentech, ale hloubky pocitů u mě nevyvolávaly takové zamyšlení jak v amores perros. Klobouk dolů před tím, že režisér natočil v podstatě 3 "totožné" snímky a každý je velmi zajímavý a neztrácí na originalitě. ()

Dárius

Mě dostali spíš na ukázky z filmu-a to scéna jak byla postřelena žena v autobusu.Ani kvůli Pittovi nemůžu dát víc hvězd.Prostě to nesplnilo moje očekávání,mě se psychologické fily nelíbí. ()

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Shia LaBeouf na odstřel?