Tři kamarádi na život a na smrt. Za jakým účelem se dnes novodobí tři mušketýři dávají dohromady? Aby společně chránili čest dámy z vyšších kruhů? Ale kdepak. Aby společně získali miliony? No samozřejmě. A jaké cesty k tomu volí ve společnosti kde o peníze jde především? V situaci kdy mají pocit, že společnost jim něco dluží? Ti tři se kdysi pokusili utéct před totalitou Československé socialistické republiky. Ale Velký Bratr je viděl. Pokus o emigraci skončil fiaskem. Poznamenal je navždy. Pro jednoho znamenal vězení, pro druhé dva celoživotní frustraci. Ti tři se znovu scházejí v kulisách současné Prahy, v překotně se rozvíjející společnosti, která se už nikdy s totalitou nevypořádá, protože se dnes žene především za penězi. Ani ti tři nebudou nakonec výjimkou.

Film je rekonstrukcí dvou největších českých loupeží uplynulých let. Při té první se lupičům podařilo ukrást z pražské pošty dvacet osm miliónů korun a vyhnout se potrestání. Druhá loupež ohromila tuto zemi ještě víc. Z obrněného vozu převážejícího peníze z Citybank do České národní banky bylo ukradeno stopadesát miliónů korun.

Zatímco při první loupeži se lupiči dopustili řady chyb, druhá už byla provedena absolutně profesionálně. Žádní svědci, žádné stopy, nic čeho by se policie mohla chytit. Lidé, kteří získali stopadesát miliónů zmizeli beze stopy. Jak si ale dnes užívají svých peněz? Jak je mají pustit do oběhu aniž by na sebe upozornili? Naši tři kamarádi zjišťují, že je to mnohem těžší než si původně mysleli. Sedí na balíku miliónů a nemohou je použít, aby nebyli odhaleni. To jsou teprve ta pravá muka. Jak si užívat a nebýt přistižen. Jak legalizovat tak obrovskou sumu a zůstat nenápadný.

Nic takového by se jim nemohlo podařit bez zázemí mezinárodního zločinu. Ostatně mezinárodní zločin byl pravděpodobně v pozadí přepadu obrněného vozu. K naprosto totožným přepadením obrněných vozů s totožnými výsledky došlo v celé západní Evropě. Kdo za nimi stojí? Zločinecká hvězda první velikosti s bohatými zkušenostmi? Velmi pravděpodobně ano.

V roce 1978 došlo k šokujícímu vykradení banky Paribas v Nice. Lupiči se do ní prokopali kanalizací v pátek večer vyřadili poplašné systémy a měli celý víkend na to, aby si ze sejfu banky vybrali to nejcennější. Přepady pancéřových vozů, které potom otřásly západní Evropou jsou dokonale organizované. Na bezchybnou organizaci takovéhle velkoakce je třeba spousta peněz. Nebyly použity peníze a zkušenosti z přepadení banky Paribas? A nestojí tedy za vším jeden a tentýž geniální zločinec? I v našem příběhu zjistíme, že je všechno trochu jinak než se zpočátku zdá. Že celou věc nevymysleli jen tři vychytralí češi. I technika provedení přepadu pancéřového vozu ukazuje k bance Paribas. Ke zločineckému géniovi stojícímu v pozadí. V jedné scéně našeho filmu ho dokonce uvidíme. To on ze zákulisí objednává a řídí celou věc. Nikým nepoznán, dodnes neobjeven zločinecký génius. (oficiální text distributora)

Buraking odpad!

Tak něco tak hrozného jsem už dlouho neviděl. Totálně vydřená hudba, vydření herci - vydřený všechno. Ztráta času....... ()

Logout

Pro mě velmi příjemné překvapení. Nemám rád Dannyho parťáky (ke kterým to tu často někdo přirovnává), nemám rád Tomáše Hanáka (nelíbí se mi jak hraje) a nemám rád Radka Johna (jako nováckého investigativce ani jako politika). Přesto vše se mi film velmi líbil a neměl bych problém se na něj podívat znovu, mezi českými filmy, které jsou buď retro, nebo teenage, nebo prostě blbé bez zařazení, příjemně svítí jako lehce napínavá akční komedie. Je mi v podstatě ukradené, jestli jsou to Johnovou bujnou fantazií násilně spojené nesouvisející reálné případy, pro mě to funguje, příběh má rozhodně spád a až na drobnosti mu nemám co vytknout. Kdyby John zůstal u scénáristiky, bylo by to asi lepší... Další příjemné překvapení - Suchánek. Nikdy jsem ho neviděl nikde hrát a tohle bylo dobré. Celkově hodnotím film 75%, z paměti bych vyjmenoval řadu českých i zahraničních filmů, které hodnotím hůř a přišly mi méně zábavné. ()

Igy007

Docela závažné téma zpracované do podoby bláznivé krimi komedie. Povedený projekt. Ze všeho nejvýše hodnotím casting; mám ráda, když jsou herci ve filmu nezvykle namíchaní, když vidím vedle sebe hrát lidi v takové kombinaci, jakou ještě neznám. Ústřední trojice skvěle rezonuje. K ostatním rolím nemám rovněž námitek. Vizuál je veselý stejně jako atmosféra a hudba. Nic nekulhá. Žánrově čistá letní krimi komedie. K veselému ději dobře pasuje i konec; myslím, že je fajn, když mě rozesměje i zakončení celé komedie. Opravdu vtipné, prozrazovat nic nebudu, sama to nesnáším od druhých. ()

Ocampa

Zajimavy a vtipne zpracovany namet o stolete loupezi, bavilo me to, nenudil jsem se, zasmal jsem se... Po delsi dobe prijemna zmena obsazena kvalitnimi herci! ()

R.Drson

Tak se mi zdá, že Radek John stejně jako spousta jiných scénáristů a režiséru, zapomněl po roce 1989 jak se dělá dobrý film. Největší slabinou je samotný příběh, na kterém jde až příliš moc vidět to, jak spolu jednotlivé případy nesouvisí, a poněkud rozpačité finále. ()

merten78

Jedině díky ústřední herecké trojici jsem tenhle pokus o české Dannyho parťáky dodíval do konce.Ze všeho nejvíc mi to připomínalo amatérismus českých porevolučních komedií typu Slunce seno erotika, jenom s větším rozpočtem. ()

wrzec

Českým filmářům vůbec nevychází pokusy o zfilmování atraktivnějších a modernějších žánrů, v tomto případě to měla být trochu akčnější krimi komedie. No jestli na tom něco bylo vtipného, tak asi tři toporní dacani Suchoš-Vetchý-Hanák v hlavních rolích. Krimi bohužel taky ne, atraktivita příběhu (námět podle pravdivé události) je ale hrubě nevyužita a celý film nemá jasno v tom čím chce být. Dalé bych nepochválil kameru, chaotický střih a celkový obraz filmu byl divně zabarvený, možná úmysl tvůrců, ale v tomto případě další bod dolů. Tak teda, až se natočí na české poměry nějaká slušná, svižná kriminálka, tak budu ten nejvděčnější divák. ()

bestik_63

Tento film není sice žádný zázrak, ale zase není tak špatný abych ho nemohl doporučit. Bylo to dobře strávených 90 minut u kterých jsem se místama dost zasmál. ()

shinlove

Slabá česká verze Dannyho parťáků...nicméně proč ne, je dobře, že takové filmy vznikají, jen by možná chtělo přijít s originálnejší zápletkou... Nápad dobrý, provedení špatné. 2* ()

cocaine

Zase tak špatný to není, myslím, že těch 60% je tak nějak objektivní. Ale nebejt tam Ondra Vetchej, tak jsem dal asi o hvězdu míň...Jinak příjemný lehký osvěžení v český filmový tvorbě. A určitě tomu pomůže lehká inspirace filmu ve skutečný události. Ovšem některý místa filmu jsou hluchý, některý trochu zmatený a některý o ničem... ()

krijka

Nezačíná to špatně, Suchánek je jako celoživotní otloukánek celkem uvěřitelný, Vetchy jako silný, ale ne zrovna bystrý ranař je roztomilý a Hanák je vcelku přijatelně tajemný. První loupež a vlastně i druhá je vcelku vtipně natočená a pokud člověk nečeká zázrak, pak si může říct-vcelku zábavný film, tak trochu připomínající francouzské kriminálky o správňáckých lupičích. Jenže… Jenže pak bohužel přijde druhá polovina filmu a ta se mění v něco příšerného. Zlotřilci prchají s lupem do tropického ráje a užívají si. To by taky šlo. Čím dál větší roli v ději dostává ovšem bohužel Suchánkova snoubenka Víznerová-Prokopová a je to průšvih. Těžko říct, zda umí hrát, scénář po ní chce jen promenovat se a sem tam ukázat prsa a na to velký talent mít nemusí. To by člověk ale snad ještě i skousl. Ale co děj? Kam se ztratila logika, no řekněte sami, vy byste si ponechali k devadesáti milionům a to přes kartu s čtyřmístným pinem, který může použít každý? Naši stateční přátelé ano. Víznerová-Prokopová, poté co jí Suchánek oznámí, jak k penězům přišli, prchá do vlasti i se zcizenou kartou. Suchánek, zmaten láskou (člověk by neměl v padesáti hrát zamilovaného puberťáka) se vrací a všichni se hrozně diví, že je zatčen. Konec prozrazovat nebudu, aby nebyl případný divák zklamán, ale je strašlivý. Člověk by řekl, že takové klišé by mělo být parodické, obávám se bohužel, že tvůrci ho mysleli vážně. Takže první půle průměr za tři hvězdičky, druhá půle odpad. Dám tedy dvě, za chvilkové a občasné vtipnosti. ()

cajda77

Peníze nejsou všechno! ... film klasického rázu poskládaný ze skutečných příběhů. Příliš nezaujme ani nepobaví, avšak jako večerní oddychovka slušné. ()

knoxwile100

Tomáše Hanáka prostě ve filmu nesnesu. Připomíná mi spolužáka na střední, který si myslel, že bude herec a pořád se ve škole předváděl nějakýma estrádama a podle toho se tak nějak i choval. Nebylo to dobré, ani vtipné, ale nesnesitelně trapné. Ke scénáři se bohužel nemohu vyjádřit, jelikož by mě správci ČSFD nejspíš smazali účet za vulgarity. Schovat 28 mega do pytle na odpadky do řeky za provaz? Jak to dopadne by uhádli i půlnoční věštci z komerčních televizí. To by nenapadlo ani moji 5-ti letou ségru. Dávám hvězdu za Vetchého a Suchánka. ()

malyLibor

Pobavil jsem se. Přes to, že nesnáším Johna, tenhle vtip, kdy splácal dohromady tři odlišné zločiny, se mu docela povedl. ()