Máj

Poetický

Česko, 2008, 69 min

• Bart

Pohádka, romance, balada, drama a já nevím co ještě... to vše se podařilo Brabcovi do tohoto filmu vtěsnat. Nedá mi to, musím srovnávat s Kyticí. Zatímco v Kytici se Brabcovi parádně podařilo zachytit poetiku a básnivost díla, Máj zůstal jen neuchopitelným slepencem. Když pominu fakt, že Brabec udělal s Viléma chladnokrevného otcovraha (v předloze Vilém zabíjí soka, aniž by věděl, že je to jeho otec), nemůžu překousnout divokou rockovou "party" umrlců. A herecké obsazení? Přemýšlím, koho "pochválit" dřív.... Kukuru se slovenským akcentem nebo neskutečně patetického Hamleta Třísku? Po shlédnutí Kytice jsem měl opravdu o čem přemýšlet a těšil jsem se na to, do čeho se Brabec zase pustí. Ovšem teď ve mě zůstává jen prázdno. Teda vlastně jeden pocit mám. Strach z toho, co se rozhodne Brabec zprznit příště.(3.12.2008)

• Malarkey

To mi je panejo sračka. Pro lidi, co žijou kolem Českýho ráje, totální sračka. Všichni si skáčou z jedný scenérie do scenérie 40 kilometrů vzdálený...a příjde jim to jako pětiminutová procházka. Jediný plus na filmu je hudba, která je hezká, do doby, než absolutně ztratí punc originality a Support Lesbiens zahrajou nefalšovanej rádoby rock, kterej stojí fakt za hovno. Tím to Brabec absolutně posral....demenci mohl ukázat i jinak. Krom toho....neodehrával se Máj na Máchově jezeře, alespoň v představách Karla Hynka Máchy?...kde to kurva bylo? Já tam to jezero neviděl.(18.2.2010)

• Tosim

Rudolfovi Hrušínskému to šlo z okna embéčka o dost lépe.(13.10.2008)

• Djoker

Podobně jako u Kytice se povedla vizuální stránka, ale obsahově je to úplně prázdné. Stále dokola se opakující záběry na ženská ňadra neurazí, ale když jsem je viděl asi podesáté, už mě to taky začalo nudit. Podle mě Brabec vsadil vše na herecký výkon pana Třísky, jenže ani ten to nezachránil.(31.5.2010)

Přízvisko "režírující kameraman" F. A. Brabcovi skutečně sedí. Škoda, že se tento vynikající český kameraman musí pouštět do režie, která mu očividně moc nejde... Pokud se jedná o "Máj", vyrazila jsem na něj právě kvůli poetizující vizuální stránce, výpravě, kameře - protože tenhle styl mám moc moc ráda. Od ostatního (scénář, režie, herecké výkony) jsem ani příliš nečekala. Tudíž jsem v konečném součtu nebyla nijak zklamaná. BTW Sandře Lehnertové to na plátně fakt sekne, čili i ona svůj smysl v tomto filmu v podstatě naplnila :-))(2.9.2008)