Desetiletý Arthur žije s babičkou v malém domku na venkově. Stejně jako všechny děti, je i on fascinován pohádkami, které mu babička vypráví. Zdá se mu o afrických kmenech a neuvěřitelných příbězích, které jsou popsány a namalovány v čarovné knize jeho dědečka, který před několika lety záhadně zmizel. Idylické časy skončí v okamžiku, kdy jim hrozí zabavení domku. Situace vypadá beznadějně. Jedinou šancí je dědečkův poklad, který je údajně ukryt kdesi na zahradě, v Říši Minimojů, roztomilých malých skřítků, o kterých Arthurovi dědeček vyprávěl. Malý Arthur se rozhodne odvrátit hrozící nebezpečí a vydá se hledat pomoc právě do Říše Mimimojů... Arthurova cesta je důkazem, že někdy i ti nejmenší mohou dokázat velké věci.

Ve filmu najdeme jak hrané, tak animované sekvence. Hlavního hrdinu Arthura ztvárnil Freddie Highmore, kterého znáte z filmu Karlík a továrna na čokoládu a těšit se můžeme i na Miu Farrow v roli jeho babičky. (oficiální text distributora)

Flego

Luc Besson je ozaj všestranný umelec, keď sa pustil do tohto projektu. Myslím však, že sa mu podaril. Film dýcha životom, je dostatočne rýchly, aby sa divák nenudil, má slovný aj situačný humor, postavičky sú milé i cool ošklivé, je tu množstvo odkazov na úspešné filmy ( Pán Prsteňov, Horúčka sobotňajšej noci... ). Vyzdvihol by som nadpriemerný český dabing, hlavne Lucku Vondráčkovú. Jej princezná je ozaj sexy. ()

honajz

Zajímavý pokus o film plný dětské (klukovské) fantazie, vzpomínek na dětství, barev, léta... Se sociálním podtextem. Ale něco tomu chybí. Upřímnost výpovědi? Asi ano. Celé je to křečovité, hrané, za hranou kýče občas dokonce. Ano, sexuální narážky jsou tady fakt mimo (a ve druhém dílu taky). Skutečně staré dobré polsko-anglické Vodní děti strčí Atrhura i s Bessonem do kapsy kominického kabátu. ()

Pítrs85

Příjemné animované fantasy osvěžení (vedle /skoro/ všech těch infantilních Pixarovek), Highmore se do takovýchto filmů vyloženě hodí, přítomnost Mii Farrow už je pak jen třešničkou na dortu tohoto správně ulítlého, ale přesto milého snímku, který se nesnaží být ani třeskutě vtipný ani třeskutě napínavý, ale jen si tak pohodově plyne. A Snoop Dogg rulezz :-) ()

Othello

Tím, jak je to bessonovsky oplzlý a trochu slizký mě to bavilo víc, než současná animovaná první liga, která si kreje prdel, aby náhodou někomu moc nelezla do zelí a pořád dávala ty motivace a dobrý příklady. Besson tady totiž, stejně jako všude jinde, točí film pro sebe. Tím jak je to ale upřímně mířený na děti, stává se z toho celkem unikátní uncanny objekt, kde se padesátiletá Madonna líbá s třináctiletým Highmorem, který obdivuje její zadek nastupující do auta. Tahle nepatřičnost z toho pak dělá vlastně celkem unikátní divácký zážitek, akorát bych měl při jeho sledování radši zatažený záclony. ()

ARI50

Je to zábavné tihle malí tvorové ve světě lidí taková rodinná komedie s akci a super příběhem no já jsem si to dost dobře užil. ()

ScarPoul

Keď sme ešte v realite má to taký správny rozprávkový nádych. Tá teta čo chodila z Allenom a ten chalan čo hrá v každom podpriemernom fantasy detskom filme pekne načrtávajú premisu príbehu. Potom sa dostávame do sveta Minimojov a čo sa zo všetkými stane mi začalo byť úplne jedno. Charaktery sú nulové, čo pri takom počte zaujímavých postavičiek zamrzí. Besson je akčný, ale nenechá diváka vydýchnuť. A čo je najhoršie, tak je to celé bez absencie nejakej výraznej scény. Ako keby napísal knihu, kde bolo všetko a toto spískal rýchlo, na kolene, ignorujúc dôležité emotívne zvraty, aby len sprostredkoval príbeh a odkázal tak najmladších k čítaniu. Ale aj najslabšia vec od Disneyho má väčšie srdce a emócie ako toto. Pozerať sa na to dá, ale Besson ako ho poznáme to už skrátka nie je. Bowieho hlas je poprdeli. ()

Terva

Arthurova cesta je důkazem, že někdy i ti nejmenší mohou dokázat velké věci. Ve filmu najdeme jak hrané, tak animované sekvence. Scénář : Luc Besson a Céline Garcia. Kamera : Thierry Arbogast. Hudba : Eric Serra - ve filmu zazní - Elijah - It's a Beautiful Day. CHYBA VE FILMU - V ořechové skořápce se Arthur ptá Bety, zda obsahuje jeho nůž s 300 funkcemi lano, odpověď je záporná. Přitom lano z tohoto nože použije jeho sestra Selenie hned dvakrát. Poprvé na přitáhnutí tulipánu, podruhé na spuštění do zakázaného města a přitom po ní Arthur chce v brčku znovu šňůrku... ()

sidzej

Film miešajúci animáciu s hranými pasážami. Úvod je perfektný. Animované pasáže ma dosť sklamali i keď aj tu sa nájdu svetlé chvíľky. Samotná animácia má však od Pixaru veľmi ďaleko. Celkovo mierne nadpriemerný film kt. definitívne nevyužil potenciál kt. sa v ňom črtal v prvých 10 minútach ()

PauloZ

Luc besson útočí na nejmenší. Stravitelná fantasy pohádka pro děti. Je na tom dnes už vidět doba vzniku a do precizně naanimovaného filmu to má kus cesty, což mě v Bessonově případě celkem zaráží. Takový Shrek z roku 2001 vypadá o dost líp. Osobně se mi moc nezamlouval vzhled Minimojů a Arthur se mi zpočátku přímo nelíbil, pak jsem si trochu navykl. Ale co si budem, cílovka nejsme mi dospělí, ale děti a těm se to asi líbit bude. ()

DEXTER099

Příběh Arthura,který aby zachránil babičku tak se vydává do světa mrňousku minimojů,kteří žijí na jejich zahradě.Animace je hezká,ale přijde mi to místy hodně přemrštěné,ale na druhou stranu lepší toto než spousta jiných dnes dělaných pořadu nebo filmů pro děti.Za mě tedy celkově 55% a tři hvězdy. ()

depony

Obávám se, že z celkového pohledu na tento snímek mi v mysli uvízlo jen několik velmi dobrých pasáží. Kupodivu to byly ty animované. Hrané části už byly místy velmi špatné, přehrávané a působilo to dojmem "trémy" některých herců. Logika některých dějových sekvencí - v Americe se objeví několik členů jakéhosi afrického kmene [pro svou výšku nepřehlédnutelní], kteří pomáhají Arthurovi v dopravě mezi Minimoje [Invisibles - v originále]. Tudíž, pokud budu hodnotit film po kouscích, tak: Arthur a babička - vtipné a dobré; Arthur a africký kmen - nepovedené a místy vedené do krajní trapnosti; Arthur u Minimojů - v podstatě bez chyby [možná až na scény, které mi u desetiletých dětí připadají zbytečně "dospělácké" - zamilovanost, narážka na svatbu, líbání a podobně - proč do pohádek a filmů pro děti cpát momenty, kdy se dětští hrdinové zamilovávají?]; Arthur zpátky doma - klišovité, trapné a přehnaně "akční" - ten konec byl vážně zbytečně hraný na snahu o nějakou tu akci a napětí [bod zlomu/zvratu sem prostě nepatřil]. Bohužel jsem měl možnost vidět snímek s dabingem, kde princeznu Selenii mluvila Lucie Vondráčková [původní hlas patřil Madonně!]. Takže těžko říct! Každopádně se dá Arthur a Minimojové brát jen vlažně a bez nějakého většího očekávání. A je to škoda! ()

TomX2

Tento "peckový" film som mal možnosť videť pred necelými desiatimi rokmi. V televízií to vysielali v kuse až do teraz, nechápal som ale to, prečo sa táto "pecka" tak cení a cpú to aj netuším kam. Keď ma pamäť neklame, trikrát som sa snažil hľadať to kúzlo, čo túto "pecku" robí tak populárnou. A? Nepodarilo sa mi to. Nikde som nenašiel jednu jedinú scénu ani vec, ktorá vyzerala dobre alebo ma niečim zaujala. Všetko, čo sa vo filme dialo mi prišlo blbé a nelogické, nebavil som sa a nudilo ma to. Preto tejto "pecke" už V ŽIVOTE nedám ani jednu šancu. Mám ísť k hodnoteniu? Fajn. Herci mi prídu veľmi nesympatickí, nič extra si spoza rukáva nevytiahli a ukazať tri tváre vie naozaj každý druhý, týmto by som sa mohol chváliť aj ja. Scénaristu by som dal ukamenovať. Toľko nezmyselných dialógov, nelogických a absurdných blbosti.. Dokonca ani vizuálna stránka filmu nevyzerá ktovie jak. Tieto veci ale ešte nie sú najhoršie! Film je pre mňa blbý kvôli tomu, že nebaví, nudí, unavuje, často máte chuť to vypnúť alebo odvrátiť zrak,.. Je viac veci, ktorými by som film mohol opísať, ale unavovať sa tým ozaj nebudem. Chápem, že to je robené pre deti, ale toto naozaj nemôžem. Ešte aj tých 62% na čsfd mi príde naozaj veľa.. Mám ďalej pokračovať? 1% ()

sta

přiznávám, že se na Arthura a Minimoje moc hezky kouká a docela se divák pobaví, ale jinak i pro nejnovější Bessonův film platí totéž, co pro většinu jeho filmů - za výtečnou formou se schovává naprostá prázdnota - narativní, emocionální, zkrátka obsahové nic.. nicméně nihil novi sub sole - Besson je pořád Besson, ať natáčí pro dospělé nebo pro nejmenší.. btw: český dabing je docela fajn.. ()

Makky

Vydarená rozprávočka s milými postavičkami. Rozhodne najlepšia vecička medzi podobnými kúskami ako Zlatý kompas alebo Narnia. ()

blackrain

Podivuhodný je svět maličkých Minimojů. No, co, fantazii se meze nekladou. Mimochodem, jeden z malých skřítků je sama Královna popu Madonna. Vlastně mu propůjčila svůj hlas. Zloducha M namluvil David Bowie. Arthur byl docela obyčejný malý kluk, kterých chodí po světě spousty, než našel dědečkův čarovný africký deník. Ten deník byl úžasný. Také bych se od něho nedokázala odtrhnout. Úplně bych zapomněla na čas. U dobré knihy je to strašně jednoduché. Jediné, čeho lituji je, že jsem viděla dabovanou verzi, ale pusťte dítěti něco s titulkama, to aby z vás byl předčítač, vy se pak soustředíte jen na titulky a příběh vám začne pomaloučku unikat a nemáte z něho téměř nic. ()

SarumanKo

Tvorca môjho milovaného Piateho elementu klesol k tomuto humusu? Či už sa jedná o hrané, alebo animované pasáže, je to neskutočná mizéria. Toto sa nemôže páčiť ani nemenším deťom, nieto ešte aby bolo vtipné pre akéhokoľvek dospelého! Tie animované víly sú otrasnejšie spracované ako figúrky z reklám na džúsy a sladkosti. A malo to vôbec nejaký príbeh? Ak aj hej, tak som naň za jediný deň zabudol... Fuj! (15%) ()

Good bye, Luc Besson

Good bye, Luc Besson

14.09.2006

Ve své téměř pětadvacetileté kariéře natočil tento francouzský filmový kouzelník zatím jen devět celovečerních filmů, no i to mu stačilo k tomu, aby se nesmazatelně zapsal nejen do historických análů… (více)