Desetiletý Arthur žije s babičkou v malém domku na venkově. Stejně jako všechny děti, je i on fascinován pohádkami, které mu babička vypráví. Zdá se mu o afrických kmenech a neuvěřitelných příbězích, které jsou popsány a namalovány v čarovné knize jeho dědečka, který před několika lety záhadně zmizel. Idylické časy skončí v okamžiku, kdy jim hrozí zabavení domku. Situace vypadá beznadějně. Jedinou šancí je dědečkův poklad, který je údajně ukryt kdesi na zahradě, v Říši Minimojů, roztomilých malých skřítků, o kterých Arthurovi dědeček vyprávěl. Malý Arthur se rozhodne odvrátit hrozící nebezpečí a vydá se hledat pomoc právě do Říše Mimimojů... Arthurova cesta je důkazem, že někdy i ti nejmenší mohou dokázat velké věci.

Ve filmu najdeme jak hrané, tak animované sekvence. Hlavního hrdinu Arthura ztvárnil Freddie Highmore, kterého znáte z filmu Karlík a továrna na čokoládu a těšit se můžeme i na Miu Farrow v roli jeho babičky. (oficiální text distributora)

kaylin

Když už jsem se u filmu "Kronika rodu Spiderwicků" zmiňoval o tom, že "Arthur a Minimojové" patří mezi to lepší, co Freddie Highmore jako dětská hvězda natočil, řekl jsem si, že by stálo za to se podívat na celou minimojskou trilogii, kterou Luc Besson - ano, ten Besson, co má na triku takové pecky jako "Leon" nebo "Pátý element" - v novém tisíciletí stvořil. "Arthur a Minimojové" vlastně nejsou vůbec špatným filmem. Je tu vytvořen zajímavý svět maličkých tvorečků, jak se k nim dostat je docela věda, celé to obecně vypadá velmi uvěřitelně, navíc je to v retro stylu, skoro by se trochu chtělo říct, že se Besson inspiroval Burtonem, ale s tím, že se téměř vyvaroval temných barev. I když v podzemí je možné najít místo, kde temnota je. Punc kvality filmu dodávají i skvěle namluvené postavy. Betameche v podání Jimmyho Fallona je skvělý, stejně tak i Selenia, kterou si střihla Madonna. Mezi zvučnými jmény dabérů se objevili i Robert De Niro, Harvey Keitel, David Bowie, David Suchet nebo Jason Bateman. Pro druhý díl se vrátili (z tohoto výčtu) pouze Jimmy Fallon a Snoop Dogg. První díl je určitým způsobem uzavřený, i když je zde otevřený konec pro pokračování. To se ale nikdy konat nemělo. Jako jeden film by to fungovalo dobře, mělo to příjemnou atmosféru, ale jako trilogie je to průšvih. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/past-na-zraloka-21-jump-street.html ()

Damiel

74 % - Tak tedy Luc Besson se vytáhl! Před projekcí jsem se bál další Mravenčí polepšovny, a ono ne... ;-) Svižné, vtipné, dynamické, animované figurky se mi líbily (takový mix Hensona a Jiřího Trnky), akorát si říkám, jestli je nutné, aby ti lidští "záporáci" jednak tak přehrávali (rodiče, mistr Davido) a jejich už tak karikaturní vzhled ještě muselo do maxima deformovat širokoúhlé sklo na kameře... ()

Martin741

Reziser Luc Besson /Brutalni Nikita ..../ sa akokeby tymto filmom a neskor aj dalsou svojou tvorbou zasekol, a mne osobne to tak pripada, ze mu dosli aj slusne napady na scenare. Skoda, tento Arthur a Minimojove nie je z principu spatny film, len pribehovo je to strasne nudne a nezazivne. 60 % ()

Trainspotter

Kolikrát nám velký Luc sliboval konec své režijní práce a odchod do filmové penze? Asi hodněkrát, ale nikdy své předsevzetí ještě nenaplnil a tak tedy stvořil tuto milou, ale zbytečnou pitominku. Freddie Highmore byl skvělý jako Karlíck Bucket, ale role afektovaně hyperaktivního Arthura mu moc nesedla, na to by se hodil spíš neokoukanej fracek. První třetina filmu, myslím tu hranou, byla ještě obstojná, ale jak se dostalo do jakési pseudotřidé animace, tak jsem něvěděl čí jsem. Ty Minimojové mleli jaksi moc rychle, takže veškeré jejich hlášky se vždycky ztratily v produ slov. Celkově zápletka byla taková nedomrlá a bez podstaty a nebýt závěrečného vylovení pokladu, asi bych vůbec něvěděl o-co-go. Závěrem mě mrzí, že jednička film vysílala v českém znění, protože bych si rád poslechl hlavního záporáka (myslím že ten evil...M) v podání Davida Bowieho a toho krále jako Roberta De Nira. ()

C0r0ner

Kam se Luc Besson propadl je smutné. Animace je docela podprůměrná a příběh s vykradením Star Wars taky nic moc. Překvapením je hvězdné obsazení v originálním dabingu. Kdo by řekl, že se taková jména upíšou takové blbosti. Asi soucit s Francouzem. Velké zklamání. O shlédnutí pokračování jsem ani v nejmenším neuvažoval. 40% ()

Larushka

V zásadě nic moc. David Bowie mě potěšil. Freddie Higmore je šikovnej, i když tady teda na plátně moc nebyl. Na můj vkus to bylo hodně ukecaný, až mi občas unikalo, o čem je řeč. Děcka to asi potěší, náročnějšího diváka nikoliv. Třetí hvězdička je za účesy. ()

Maty85

Moc dobře sice nechápu proč L. Besson se nedrží témat a filmových žánrů, které splodil v minulém století. Protože ty filmy opravdu stojí za to a jsou úplně někde jinde. Nicméně, ačkoliv se uchýlil teď k animákům pro děti, tak to nedopadlo zase tak špatně. Naopak todle prolínání skutečného světa s animovaným je celkem příjemná podívaná :-) ()

WolfR

Patos jménem Arthur a Minimojové je povětšinu nudná, chaotická, neuspořádaná, nic nového nepřinášející kravina. První půlhodina filmu, hraná, má takovou nepříjemnou pachuť a je nudná. Další pasáž, animovaná, v “úžasném“ světě Minimojů, dostane trochu spád a konečně se začne něco dít, ale zaprvé, nepřináší v oblasti animáku a vůbec filmu nic nového a navíc je to vše podáno tak trochu špatnou formou. O kiksech provázející celý film nemluvě. Například hlavní hrdina má na splnění určitého úkolu vymezený čas, jenže ho přetáhne, alespoň podle toho co jsem zpozoroval, o dost hodin, ale nikomu to moc nevadí, nikdo si nevšimne. Dále pak například velikost Minimojů se co chvíli mění z milimetrů na centimetry a taky to všem, jaksi unikne. Ale tak, přece jen je to odlehčená recyklačka (jiných filmů) pro děti, tak trochu tolerance přece! Takže se smiluji a dám 2 hvězdy. ()

laik_60

Videné v JOJke ... ergo prííšerný dabbing. Ale ako oddychovka pre deti .. sa dá... Ktovie ci ti desaťročné deti porozumejú tomu milému trepotaniu úší pri bozkávaní . Mladého Highmora som už videl hrať aj lepšie, len za ten svet si nespomeniem kde a čo tam robila Madonna doteraz neviem .. asi len ako "lakadlo pre divákov" hmmm ktovie či sa to producentovi podarilo. slabe tri bodiiiky ()

KatanaCZ

Dle mého názoru hodně vydařený snímek. Skvěle jsem se pobavil, vizuální stránka je (alespoň pro mne) naprosto dokonalá, jsem rád, že to není další Doba ledová a jí podobné animáky. Děj samotný se mi také velice líbil, je pravda, že některé prvky dějové linie jsme viděli už i jinde, ale nikoli v takto skvěle ušitém kabátě. ()

Radiq

Nápad a ten svět, to bylo no... řekněme hezký. Nejdřív jsem se zarazil, když Mia Farrow měla hrát jeho babičku, protože vypadá spíš na matku (i když už je to stará paprika, já vím). Celkově se mi část v normálním světě líbila víc než ta animovaná. Ale ani to nebyla žádná sláva. Nechápu, jestli je to Besonova posedlost, ale proč využil 3 songy ze soundtracku k Pulp Fiction? Jinak je to trochu jeinej animák, než se poslední dobou dělají. Co víc dodat... asi nic, kua. ()

Wallas

Převzaté motivy z jiných děl (vytáhnutí meče "vyvoleným", dětský hrdina který objevuje svět zesnulého příbuzného o kterém nevěděl, záporňák jehož jméno se nesmí vyslovit (OMG!!!)) jsou opravdu do očí bijící - takže Besson překvapil pouze a jen animovaným zpracováním, protože předvídatelný příběh třikrát recyklovaný jinde opravdu nezaujme. ()

Mrkvič

Éhm. Luc Besson trochu jinak. Vlastně úplně jinak. Ani ne tak špatně, jako spíš uplně vedle. Pro malé děti zpracování (jak hrané tak i animované části), pro dospělé děj a vtipy. Vydržet až do konce je hodně náročný, ale ke konci se to už zvládnout dá hlavně díky působivým záporákům. ()

Kamkon

Krásná animovaná pohádka, která je napínavá až do konce, i když se vlastně skoro nic nestalo a neodehrálo. Plno vtipných a trefných hlášek a "hlodů", český dabing neskutečně přesný (i když originál s hvězdnými jmény by taky nebyl k zahození), zvláště v postavě malého zrzounka, který je prostě boží ()

LordSnape

Sice ne příběhem, ale spíš svým podáním a skoro až loutkovou animací u mě Arthur a Minimojové jasně vyhrává. Povedené vtípky, luxusní záporák a velmi dobrý dabing, dělají z tohoto animáku příjemné a koukatelné překvapení. Opravdu jsem se pobavil. ()

filmmovier

Velmi příjemný rodinný film. Luc Besson stvořil fantasy pro celou rodinu a myslím, že by v tom měl pokračovat, protože Arthur je jen kvalitní. Předem je zde výborně zkombinovaná hraná akce s animovanou pasáží a velm idobře, protože animace je výborná a FReddie Higmore opět potvrdil, že z něj něco bude... No a příběh je zajímavý, je tu vtip, akce i napětí. U tohohle se prostě musejí pobavit všichni. 80%. ()

terunka003

Veselé, dobrodružné, napínavé a milé × rychlé, někdy naprosto nelogické a nepochopitelné. Jak je o mně známo, mám ráda pohádkové příběhy plné kouzelných tvorů. Tento film byl ale hodně velká pohádka. Proto asi nemá cenu hanit to, proč malý kluk je tak inteligentní, proč během dvěceti minut, které zbývají do půlnoci stihne vlézt babičce do pokoje, ukrást klíč, zase o něj přijít, převléknout se, vylézt oknem, vlézt do kůlny, vytvořit z rybářského prutu dlouhou tyč kterou znovu ukradne klíč, pak se snažit řídit, nabourat do stromu (s tím autem jsem to nějak nepochopila), a na to začít nosit věci z domu! Dění v kouzelném světě Minimojů, pátrání po pokladu a zničení úhlavního nepřítele byl ovšem nápaditý. Nejlepší byl asi taneční klub a "tancování při boji", to jsem se nasmála. Bylo to oddychové, napínavé a se šťastným koncem. "Ještě deset úplňků, Selenie!" ()

Good bye, Luc Besson

Good bye, Luc Besson

14.09.2006

Ve své téměř pětadvacetileté kariéře natočil tento francouzský filmový kouzelník zatím jen devět celovečerních filmů, no i to mu stačilo k tomu, aby se nesmazatelně zapsal nejen do historických análů… (více)