Desetiletý Arthur žije s babičkou v malém domku na venkově. Stejně jako všechny děti, je i on fascinován pohádkami, které mu babička vypráví. Zdá se mu o afrických kmenech a neuvěřitelných příbězích, které jsou popsány a namalovány v čarovné knize jeho dědečka, který před několika lety záhadně zmizel. Idylické časy skončí v okamžiku, kdy jim hrozí zabavení domku. Situace vypadá beznadějně. Jedinou šancí je dědečkův poklad, který je údajně ukryt kdesi na zahradě, v Říši Minimojů, roztomilých malých skřítků, o kterých Arthurovi dědeček vyprávěl. Malý Arthur se rozhodne odvrátit hrozící nebezpečí a vydá se hledat pomoc právě do Říše Mimimojů... Arthurova cesta je důkazem, že někdy i ti nejmenší mohou dokázat velké věci.

Ve filmu najdeme jak hrané, tak animované sekvence. Hlavního hrdinu Arthura ztvárnil Freddie Highmore, kterého znáte z filmu Karlík a továrna na čokoládu a těšit se můžeme i na Miu Farrow v roli jeho babičky. (oficiální text distributora)

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 9/10/// +vydařená animace, povedený přechod mezi reálným světem a tím animovaným, český dabing, speciálně Lucka Vondráčková tentokrát výborně sedla k postavě, zajímavé postavičky (i ty záporné) -lidští herci jsou trapní, je to bída a utrpení, hodně věcí je dost dětinských/// Film na známé téma: nejakým způsobem se změnším a prohrabu se za domkem na zahradě vs. svět z hmyzího pohledu. Kolikrát to tady už bylo? viz. Mravenší polepšovna, která mě napadne jako první. Tentokrát je však určitá část hraná a až teprve ten "malý svět" je animovaný. Zajímavá kombinace. Zápletka je dobrá, i když hodně prostinká a zažitek z filmu není špatný. Sice jsem v jistý moment kroutil hlavou (v momentě kdy ten kluk přicházel na to jak přejít do světa Minimojů), ale jakmile sme se dostali k animované části, byl jsem spokojen. Je to dost zábavné, akční a po grafické stránce dost originální. Takže jo, přidám 4*, ale jen za hlavní ženskou postavu. Na té se animátoři vyřádili./// Celkem 71%/// ()

Disk

Luc Besson má sice své nejslavnější období za sebou, ale první díl jeho pohádkové trilogie je určitě hodně fajn záležitost. Je to hodně tripová záležitost, ale není to nic proti ničemu, třeba Pátý element je mnohem divnější. Artur a Minimojové je neškodná pohádka na sobotní dopoledne, která nijak neurazí. Netypická animace je pro někoho možná tripová, ale tohle mi přijde jako fajn drogy. Záporák Maltazard je hodně luxusní. Těším se na další díly. ()

HAL

V základu víceméně úplně obyčejný a jenoduchý animák o hodném hrdinovi který se dostane do cizího protředí a musí zachránit všechny okolo, najít si pravou lásku, nakopat prdel hlavnímu záporákovi a tak podobně. Úplně stejně jako jiné animáky taky občas paroduje, většinou ale jen vykrádá slavné hrané filmy jako Star Wars nebo Pulp Fiction a taky se úplně stejně snaží tvářit jako strašně cool věc se spoustou moderní hudby, strašně free, cool a in postavičkami s dredy na hlavě a občas i nějakým tím pomrknutím na odrostlejší publikum. Přímo se tedy nabízí otázka že když je to tak obyčejný animák tak proč by s ním měl někdo ztrácet čas a naštěstí pár důvodů se najde. Zaprvé - Luc Besson se nezapře a i když většinu svého talentu zapomněl kdoví kde tak film okořenil alespoň neuvěřitelně rychlým tempem - expozici zvládne tak rychle a zkratkovitě že se ani nestačíte nadechnout, hrdinové se nezastaví ani na pikosekundu a kamera létá v akčních scénách (= skoro pořád) jako střelená po všech čertech. No a zadruhé - i když nijak výrazně nevyčnívá, tak film ani v ničem nepropadá, vizuálně vypadá docela hezky a ta hodinka a půl při něm uběhne opravdu hodně rychle, takže lehce nadprůměrné hodnocení si určitě zaslouží. 7/10 ()

ChewieDC

Je to pro děti, ale mít tak 12 let, nejspíš skáču nadšením. Skvělé nápady, skvělé prostředí, skvělé postavičky. Když to končilo, říkal jsem si, že se těším na další díl. A po delší době opět docela fajn český dabing... ()

Aknah

Nebylo to špatný, docela hezky udělaný, roztomilý, nápaditý, zábavný a příjemný zážitek. Zajímavá pohádka se šťastným koncem, co víc si přát :) ()

MikeCool

Jeden z nejlepších animovaných filmů zobrazující propojení reálného světa se světem animovaným se svižným příběhem. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

Smok

Prekvapivo pozerateľné (nehovorím, že dobré - len pozerateľné) fantasy od Bessona. Jednu hviezdu pridám ako ospravedlnenie za to, že som čakal väčší shit :) ()

Fingon

Mám rád tyhle ujeté evropské animáky (i když tohle je kombinovaný film), jsou decentní, zábavné... a jejich tvůrci umí (na rozdíl od těch našich) stvořit opravdu svůdné ženské postavy, aniž by na nich dominovaly obrovské kozy (ano, teď ryju do Kozího příběhu). ()

Eawy

Mne sa to páčilo. Pozerala som to s mladšou sestrou. Je to pekný príbeh. Ako vždy je aj dobre animovaný.75% ()

Slartibarkfast

Jsem sice animákofil, ale tohle se mi tedy zas až tak moc nelíbilo. Hlavní hrdina byl nesympatický jak v lidské podobě, tak v té animované. Příběh byl strohý a celkem hloupý. Doufal jsem, že když vidím jméno Luca Bessona, že je to záruka kvality a propracovaného příběhu, ale zřejmě jsem se spletl. Za tento vcelku nepovedený animovaný omyl tedy pouhých 50% ()

nash.

Příjemná, byť víceméně průměrná variace na mnohokrát použité téma. Místy svižná, místy nečekaně zdlouhavá. Místy příjemná, místy poněkud křečovitá ve vyprávění i hereckých výkonech. Místy originální pojetím, místy plná ohraných klišé. Historka samotná příliš originality nepobrala, animovaná pasáž je lepší té hrané a minimojové samotní mi tak trochu připomněli legendární Temný krystal. Osobně mě mezi nimi nejvíc potěšila Selenie. Nejenže to konečně byla princezna, která měla říz, ale navíc byla její podoba zjevně vytvořena podle Mylene Farmer, která jí také ve francouzském znění propujčila svůj hlas. ()

Slarque

Přes účast Freddieho Highomorea a pár dalších slušných herců byly hrané pasáže docela nudné. Naštěstí animovaná říše Minimojů byla úplně o něčem jiném. Ve výsledku je to docela povedený film, což už jsem od Luca Bessona ani moc nečekal. ()

klerik

Chutne namiešaný mix všetkého, čo sme už videli. Film stojí na chlapčenskosti Freddieho Highmorea, ale hlavne na dobrodružnosti animovanej časti v ríši Minimojov. Ostatní živí herci skôr zavadzajú. Jednoduché avšak roztomile a hravé... ()

iamek

Besson nepřestane diváky překvapovat snad nikdy. I přes kritiku já se u Arthura docela bavil a užíval jsem si skvělou fantazii tvůrcu. Příběh je jednoduchý, ale přesto mě bavil. Moc se těším na další pokračování. ()

Chrustyn

Další podívaná určená hlavně pro ty nejmenší. Luc Besson se nám po své béčkové producentské dráze opět vrátil k režii a přináší nám dětskou fantasy podívanou u které budou spokojeni hlavně ratolesti od 6 do 12 let. Je to typický příběh o klukovi, který se dostane do fanstického světa aby zde našel poklad, kterým by zachránil sebe a svou babičku od vystěhování z rodinného domu. Film nepřináší převratné triky a animace nemá v konkurenčním boji s americkou produkcí vůbec šanci a ani herci nebo spíše postavičky nejsou nic světoborného avšak jako celek tato pohádka překvapivě funguje a i rodiče by jí mohli bez větší újmy přežít. Ale Lucu mi chceme Leona 2 pro příště, děkujeme. ()

korbitch22

dobře pane bessone!po začátku filmu jsem byl trošku v rozpacích,hraná část mě zas až tak nebavila,ale ta animovaná!no ty skvělý postavičky a jejich hlody!já čuměl s otevřenou držkou a fakt jsem byl příjemně překvapenej.výborný! ()

Flakotaso

Úvodní hraná část je ještě docela slušná, ale s nástupem animace se film rapidně zhorší, počínaje nesympatickým ksichtem hlavního hrdiny, na který jsem se dívat dvě hodiny opravdu nevydržel. Slabé. ()

Good bye, Luc Besson

Good bye, Luc Besson

14.09.2006

Ve své téměř pětadvacetileté kariéře natočil tento francouzský filmový kouzelník zatím jen devět celovečerních filmů, no i to mu stačilo k tomu, aby se nesmazatelně zapsal nejen do historických análů… (více)