Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

-henry-

Nakonec jsem to skouknul celý a nakonec to bylo docela vtipný. Přes počáteční vyumělkovanou "high society" atmosféru na mě dokonce prosáklo pár životných a uvěřitelných mouder. Ale taky těch pár WTF. ()

Hellsniper odpad!

Zkouknout tento film dokonce byl utrpení. Jedinou myšlenku, co jsem si z něho odnesl je že stárnoucí ženy jsou pro chlapa jedno velké utrpení. Díky nemusím... ()

Slapi15

Z mého pohledu opět velice vydařený film Alice Nellis, ženský pohled na realitu všedního dne mě asi vždy bude překvapovat, ještě mnohem víc mě však překvapuje, že chlapi v těchto filmech téměř bez vyjímky vycházejí jako blbci. Nezdá se vám? ()

qVitek

Docela hezký film, začátek filmu velká nuda ale konec se postupně rozjel tak to dávalo smysl. Sice mi chování hlavní postavy nepřišlo moc logické (např. vybrečet se na rameni člověku, který působil jako psychopat, kterého znala ani ne pár hodin? ) a ani mi nebyla moc sympatická a občas jednala velmi nefér. Pár hezkých momentů. Ale bohužel mi to přišlo jako taková česká napodobenina americké krásy, (např. létající sáček,podobný příběh,atd.). Iva Bittová hrála perfektně. Hudba úžasná. Samozřejmě, neustálá ohraná tématika nevěry a šoustání tam být nemusela, ale budiž. Tento film se prostě nedá nazvat čistou formou průjmu. ()

fantomas19

Český film z roku 2007 v réžii Alice Nellis je o ťažkom rozhodovaní v živote. Pani Júlia (Iva Bittová) sa s rodinou sťahuje do krásneho nového bytu a začína sa rozhodovať, čo so svojim životom ďalej - sled udalostí jej len odkryjú váhu ťažkostí v rodine, vzájomé tajnosti a možnosti rozhodnutí, ktoré budú mať vplyv na rôznych ľudí. Júlia sa rozhoduje, či si nechá dieťa, ktoré čaká v mierne vyššom veku, či opustí úspešného a bohatého, ale neverného manžela Richarda (Karel Roden), či opustí milenca Karla (Ivan Franěk), ako najlepšie vychovávať skoro dospelú dcéru Cecíliu (Martha Issová). Chvíle rozhodnutia Júlia dopĺňa poetickým videním sveta, cez hudbu a tanec okolo seba, snahe nikomu neublížiť, vrátiť sa do kľudnejšieho času mladosti pomocou kúpy klavíra. Film stojí na hereckom prejave Ivy Bittovej, z ktorej výrazov tváre len tušíme možné zlomy a zvraty v rozhodnutiach. ()

J.e.r.e.c

Iva Bittová je ženskou verzí Jacka Bauera – co všechno stihne za pouhý jeden den je až neuvěřitelné: souložit s manželem, překládat knihu, zaskočit k milenci a rozejít se s ním, absolvovat gynekologické vyšetření, nechat se chytit revizorem, absolvovat jakousi psycho-relaxační masáž, navštívit manžela v práci a dozvědět se o jeho nevěře, prodávat byt, rozejít se s milencem (Part II.), šmírovat dceru na mejdanu, a mezi tím vším chodit do krám s klavírem a prodavačem, co mi připomíná mladší a tupější verzi Michaela Akerfeldta. Smůla je, že kvantita totálně převážila kvalitu a já vážně netuším, čím mě chtěla Alice Nellis oslovit a zaujmout. Naházením všech možných problémů a dilemat ženy středního věku bez ladu a skladu na jednu velkou hromadu se jí to nepovedlo. Přitom minimálně v Ene Bene a Výletu dokázala zobrazit svět obyčejných lidí a jejich problémů, který měl svoje kouzlo i strhující momenty, ale tady není po ničem podobném ani památky. Herci hrajou vesměs fakt dobře (hlavně Issová a Krobot), ale jaksi není o čem. Není o čem … tak si nerozumíme. Téměř tu chybí humor, což je průser. A klavír sám na všechno nestačí. 60 % ()

epoh

Alice Nellis vyrostla ve skvělou režisérku. Tohle je ten druh filmu, který vás prostě musí vzít za srdce, a přitom nepoužívá laciné triky, falešné emoce a patetické dialogy. Tajnosti jsou obrazové, herci skvostní a natočené tak, že s klidem obstojí v konkurenci s britskou i americkou kinematografií. Prostě nikoliv hezký český film, ale hezký film světových parametrů!!! ()

Junkienka

Krásný film s krásnou hudbou. Tady si divák uvědomí, jak moc je právě hudba ve filmu důležitá. Jednička za výběr hudby. Marthě Issové by člověk opravdu věřil věk, který ve filmu hraje. Rovněž Iva Bittová a Karel Roden byli perfektní volbou pro tento film. Co víc na to říct, když se film líbil tak moc, až nevím, jak to popsat?! ()

petisek

Tajnosti boli pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Čakal som film o vzťahoch určený hlavne pre ženské publikum a on to je neuveriteľne citlivo natočený príbeh o skyrtých zákutiach v duši ženy, ktorý zaujme snáď každého filmového fanúšika, či už samotným príbehom, alebo aspoň atraktívnym vizuálnym pojatím filmu. Oceňujem nádhernú kameru Ramūnasa Greičiusa, super hudbu (Buty ma príjemne prekvapili), vyzrelý režisérsky štýl Alice Nellis a herecké výkony (Iva Bittová je nauzaj Pani herečka)! ()

dol2004

Vněkterých scénách jsem poznal to co jsem doopravdy sám zažil, no a Bittová, mě to prostě připadne že Nellis používá mikroskopické pouhým okem neviditelné kamery, protože takhle perfektně někoho zahrát jsem už dlouho neviděl. ()

LuNaj

Stručně a jasně- Tajnosti se mi nelíbily. Nevím, jestli je to bylo dáno absolutním nepochopením záměru Alice Nellis nebo totální nesympatizací s hlavní hrdinkou. Fakt nevím. Jedno je však jisté- Tajnosti pro mě byly ztrátou času. ()

Cortesz

Film o ženě pro ženy, ale nejen pro ně, protože i já se u toho velmi bavil a to jsem nic nečekal. Skvělá páce režie, kamery s hudbou, hudba sama o sobě je skvělá občas mi připadala jako z Americké krásy), také jeden z O.S.T. který patří do mého playlistu, výborný, přirozený herecký projev Ivy Bittové, na které je film postaven a celou dobu na sebe strhává většinu pozornosti, Roden se sice objeví jen v pár minutách, ale stojej za to. Alice Nellis je velice talentovaná a dokáže natočit film, který nevypadá typicky česky, ale má svoje vlastní kouzlo a je na vysovké úrovni. ()

zdenik

Alice Nellis se podařilo dotáhnout do zdárného konce téma, které naštípla Věra Chytilová v Hezkých chvílích bez záruky. Byl jsem nadšený z kamery, střihu, hereckých výkonů. Řemeslně výborně zvládnuté, nápadité, dynamické a zároveň zajímavé a zábavné čtivo. A samozřejmě - po dlouhé době oddych od chlapských filmů - rukopis ženy je znát a pro muže je inspirativní jej číst. Občas i docela provokující, vypadáme tam (my chlapi) trošku jako ňoumové :) ()

unrocker

No film spíše pro střední generaci o takovém obyčejném životě... Hledal jsem a stále jsem čekal kdy se ukáže ta komediální část filmu, ale stále nic... :( ()

HarlanWade

Poměrně hodně jsem čekal a tudíž jsem taky poměrně hodně zklamán. Může za to především fakt, že jsem čekal něco docela, ale docela jinýho. Čekal jsem odlehčenější záležitost ve stylu Hřebejka, ale Tajnosti jsou daleko více hořkým dramatem plným vychytralých životních pravd a mouder a bohužel taky filmem z 80% směřovanému dámskému publiku. Ne, že by se mi to nelíbilo, to se nenechte vyvést z omylu - působí to příjemně a roztomile, ale nutno uznat, že sledovat 90 minut Ivu Bittovou (překvapivě dobře hrající), kterak běhá po městě, hádá se s manželem a potají se sbližuje s prodavačem pian, mi ani v rámci české tvorby zkrátka nestačí. Navíc na konci se Nellis až příliš okatě snaží diváka chytnout za srdce a rozbrečet. Bohužel Alice, mě jsi nerozbrečela. ()

Bigfuckman

Prázdný film o životě ženy po 40tce co hledá sama sebe. Roden zde nemá tolik prostoru a tak o nějakém tom hraní vyjma Marthy Issové nemůže být moc řeč. Iva Bittová toho zkrátka moc nepředvedla, krom jejich krásně zmoklých prstýnkových vlasů. Docela by se zde hodila píseň Ženy od skupiny Kryštof. Ale jinak hudba byla vybrána velmi dobře s citem pro detail a proto zvedám hodnocení na 2 lepší hvězdy. ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)