Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

Manson13

Film je stejný jako žena, někdy jsem mu nerozuměl, někdy mě nudil, někdy dojal, někdy rozesmál a na konce jsem ho moc potřeboval a miloval. A také Nina Simone... ()

česnek

Brilantně zpracovaná konfrontace současného pojetí úspěchu v chápání dnešní společnosti s lidskými hodnotami jako je láska, věrnost, porozumění. Film je situován do rodiny, kde otec je úspěšný, slušně vydělávající muž, rodina má jednu dceru, právě se nastěhovala do nového luxusního bytu a jakoby bylo v tomto okamžiku splněno očekávání diváka o ideálním životě. Právě naopak tím vrcholí krize obou manželů a jejich vzájemného vztahu. Partnerská nevěra se ukáže u obou manželů, nevede však ke spokojenosti, ale naopak ke zklamání. Zejména na manželce Janě (Iva Bittová) je obdivuhodně filmařsky ztvárněno, jak takovou situaci už není schopná dále snášet. Při úmrtí zpěvačky Niny Simone (jejíž oslovující hudba je ve filmu použita a má velký podíl vedle hereckého výkonu Ivy Bittové na hloubce atmosféry filmu) si Jana vybaví své dětství, kdy všechno bylo „jasnější“ a plače na rameni neznámého prodejce hudebních nástrojů, kam si Jana přišla koupit piáno, na které kdysi hrávala. V piánu (symbolu svého dětství), ale i ve starém bytě, hledá útěchu a snad i novou naději. ()

790511

Iva Bittová mi vždy byla alespoň trochu sympatická. Tento film však silně zapracoval na tom, aby mé sympatie v jisté míře ochladly. Snad je to tím, že je ve svém živlu víc na hudebním pódiu, než na filmovém plátně, nebo za to může rukopis Alice Nellis, který pro mě není snadno čitelný. Z filmu příliš cítím jakési zákulisní ženské spiklenectví, do něhož jako muž nejsem a snad ani nechci být zasvěcen. Zdlouhavé záběry na zadumanou, na zemi sedící postavu jsem zvyklý chápat jako kýčovitou faleš, či nástroj, kterým režisér zamýšlí vypáčit z méně kritického publika obdivný hles: „oh, jak je ta hrdinka hluboce zamyšlená!“ Nedokážu tyto věci interpretovat jinak, než jako laciný filmařský kalkul a postavy, vykreslené podobným jednáním, jako syntetické panáky. Tyto postavy svým potácením vytvářejí jakýsi děj, sám o sobě snad snesitelný, byť pramálo uvěřitelný. Jakoby podvědomou inspirací všech byly laciné televizní seriály, které se nejspíš v myslích mnoha lidí staly silnější normou „všedního“ života, než život sám. ()

lehkoživka

Krásné, chytré, s vtipnými přechody mezi fantazií (tango) a realitou (co čumíš, ty krávo?). Iva Bittová a její postava jsou kouzelné... ()

lwp

Jednoznačných 5*, každý niekedy rozmýšla že či 3* alebo 4* a podobne, tu nebolo nad čím rozmýšlať. ()

Elsinor

Co naplat, že Karel Roden či Martha Issová hrají naprosto přesvědčivě, když z každé druhé scény Tajností na mě křičí filmové klišé, když mám pocit, že postavy jsou víc figurky než lidé a že nemám chuť ani do smíchu ani do prožitku. Tajnosti nejsou ničím tajné, jsou od začátku do konce až příliš čitelné a předvídatelné. Pardon. ()

halberdier

Dobrých českých filmů je v posledních letech jako šafránu. Tajnosti se můžou směle mezi ně zařadit. Od Alice Nelis jsem viděl "jen" Výlet, který se mně celkem líbil. Ačkoliv spusta komentářu uvádí, že je film primárně určený pro ženy po 40, líbil se i mně - 25 letému muži:-). Potěšila mě hudba a písničky, stějně jako výkon Ivy Bittové, která i skoro v 50 je pořád po čertech sexy. ()

Danaak

A mohla bych si to pouštět dokola a dokola a dokola a ...bych se opakovala! :) A mami díky, že Tě tenhle film přiměl koupit si něco z té diskografie od N.Simone!!! :) ()

Flamik

život z pohledu vdaný ženský. Pár scén(vyfakování báby v okně...) suprovejch, pár sem vůbec nepochopil proč tam sou.. teda pochopil, mělo to prohlubovat a vykreslovat prožívaný emoce, ale na mě to nepůsobilo. Ale sem rád, že zas jednou český drama mělo hlavu a patu.. ()

wray

Tieto ceske "umelecke" filmy si rad pozriem, ale zaroven mi vadia. Ide o to ze je tam taky obycajny (akoze ludsky, akoze - hocikoho z nas) pribeh ale snazia sa to stvarnit tak aby to bolo umenie. Tak tam vkladaju ine obycajne (znova - take ze - to moze postretnut hocikoho z nas) motivy, ine obycajne postavy, scenky... Az to napokon je cele nejake umele a miestami az WTF. Tento "problem" (ktory stejne asi vadi iba mne) sa tyka viacerych ceskych filmov ale v konecnom dosledku si ich aj tak rad pozriem. Tajnosti boli na tom podobne, a vsetky tie prijemne sceny a momenty sa pozerali dobre, len presne vtedy som mal ten pocit ze - hm, tak toto uz nie je to "obycajne". Proste skusim to vysvetlit inak :) Ked je taka scena pri ktorej sa divak usmieva v americkom filme, tak mi to uz pride prirodzene lebo - je to americky film, tam je to normalne. Ked sa vsak nieco take deje v ceskom filme je to tam akosi (pri tych neamerickych postavach a neamerickom pribehu) nasilu :/ Stejne ale - pozeralo sa to dobre, verim ze vacsine divakov ten "nedostatok" co som postrehol vadit nebude, takze odporucam aj dalej. PS. Hudba velmi fajn pozuita, Ninu Simone mam v zbierke uz dlho ale az doteraz som nevedel ze sa mi vlastne paci :) ()

Johanita

Křehká, přirozená a ztracená Iva Bittová. Jednoduchý příběh s příměsí vůně podzimu a ztrácejícího se mládí. Hledání sebe sama mezi klávesami piána. Little Girl Blue. Za tohle všechno a i za ty slzy, které s velkou samozřejmostí několikrát ukáply, dávám 4 hvězdy. ()

sahier

ohromná nuda ! s kopcom zbytočných scén a záberov ...hneď by som odstrihla úvod....sex scény v úvode sú absolutne nudné , nič nehovoriace a okukané...proste celý film bol pre mňa veľkým sklamaním ()

ludovit14

Tomuto dielu som sa dlho vyhýbal- keďže som tušil, že to bude kravina a ono to skutočne veľká je! Veľmi slabé dielo s príšerne nudným príbehom! HOD:20%.PS: veľká škoda času!!! ()

Disl

Asi je to nějaké české unikum, točit filmy, ve kterých nejde rozumět skoro žádnému herci.... hmmm... Asi jsem staromódní. Dialogy jsem si holt musela domýšlet... Rodenův výkon se dle mého opětovně přeceňuje. ()

Kozlowski8

Pohled do ženské duše - tak, jak nám ho představuje Alice Nellis (s těmi poetickými a tanečními výjevy a všudepřítomnou symbolikou), mne rozhodně za srdce nechytil. Přišlo mi to umělé a nepřirozené, nevěřil jsem tomu a stejně tak jsem nevěřil Ivě Bittové a jejímu uchopení role. Chápu lidi, kteří film opěvují, ale mne to prostě nesedlo. 45 %. ()

Grázl83

Celý dej trochu přiřazený za vlasy a scény v bazaru úplně absurdni. Tančení tanga na křižovatce a I některé dalsi scény nedávají smysl ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)