Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

Z0MBi

Příjmený film v čele se skvělou a znovuojevenou Ivou Bittovou (nepočítám-li Želary) a mým oblíbeným Karlem Rodenem. 85% ()

akcul

Velmi, velmi příjemný film o světě a vnímání ženy. Nemohu mluvit za mužskou část publika, ale pravdou zůstává, že se Alice Nellis přiblížila něčemu v nás (balkónová futra:-)). Některé postavy jsou protivné, to musím uznat: slovenská přítelkyně nebo s prominutím pošuk ex-boyfriend. Velkou část úspěchu obstarala krásná hudba Niny Simone, ale jinak mi to sedlo. Film není sice úplně tím, čím by chtěl být, přesto má mé hluboké sympatie (Martha Issová je opravdu zlatá). Byla jsem potěšena, že v boji o film roku, Tajnosti vyhrály nad Vratnými lahvemi. ()

tjorven

Tak tomuhle já říkám fajn film. Po dlouhé době volám: ještě jednou!, páč si chci vychutnat ty drobné režisérsko-scénáristicko-kameramanské radůstky a Julii, která se Alici a Ivě moc povedla. Pustila si mě až na dno své duše a přitom pro mě zůstala tajemná. A taky jsem se rozhodla, že si koupím piano. Neke. ()

mr.bredok

Film právě skončil, ještě běží titulky a Noro Červenák dozpívává ,,Jednou ráno" od Buty. Pocit, že vše může být najednou jinak, anebo taky nemusí, ve mě zůstává jako vzpomínka na tento film. Ráno se probudím a pojedu zase ve vyjetých kolejích... Nebo to bude jinak? ()

papuchalk

Filmy Nellis jsou v současné době ty jediné české, na které můžu vůbec koukat. Přesto to na víc než na 3 nestačí. (což jenom dokumentuje tu ubohost ostatních) ()

JenYu

Nejlepší český film poslední doby pro ty, které baví snít za bílého dne s otevřenýma očima, a s nádhernou hudbou, která vás pohltí, ať jste kdokoliv. ()

jakoby

Premyslim nad filmem ktery jsem prave videla a i kdyz je mi jejich zivotni styl vzdalen, hodnotim jen pozitivne. Krasne hudba, vyborna prace kameramana. ()

megajalec

Najprv pozítiva: kamera a hudba. To je však všetko. Pre mňa nezaujímavý príbeh, hľadanie identity paničky v strednom veku. Na vine je každý okrem nej, pritom si za veľa vecí môže sama...Nerád škatuľkujem filmy, ale toto je z veľkej časti pre ženské publikum okolo štyridsiatky. ()

cunicekb

Přesto, že mám ráda dramata a i témata, která točí Alice Nelis, tak z nějakého záhadného důvodu mi její tvorba nesedla... ()

blanic

Marně přemýšlím, co mi vlastně chtěl básník Nellis tímto dílkem sdělit. Vypráví mi příběh o ubohé, stárnoucí, nudící se a pelešící se dámě, jež podle paní režisérky hledá bod 0. Poprvé jsem měl tento klenot čest spatřit čerstvě zaláskovaný v kině a zdálo se mi to jako výpověď hrozné. Teď po delší době a po dalším zhlédnutí opravuji svoje hodnocení na strašné. Nevím, v které galaxii autorka před natáčením pobývala. Exteriéry plné roztančených ulic, slušných bezdomovců, ochotných teenagerů, to je svět, ve kterém Alice patrně žije. Neustále zasněná a svobodomyslná. Asi by pomohlo menší heroinové kóma, ve filmu bohužel nedotažené. Jedinou jiskřičkou je pro mě scéna s panem Krobotem, ten dialog je vynikající. Na vyhlašování Lvů to mělo dopadnout zcela obráceně. Lva za kameru beru, určitě bych ho přál i Karlovi Rodenovi, ale nejlepší film? ()

quasar

Nemusím filmy od režisérek, ženský pohled na věc se málokdy shoduje s mým. Na Tajnosti jsem se začal dívat omylem a chtěl přepnout jinam. Nešlo to. Příběh mě unášel dál a dál... Před Alicí Nellis smekám! Dobrá práce! Skoro na 5* ()

caMen

Sice 2007, ale nějak to tak devadesátkově tahá za oči. Poetika mi nesedla, nápady mi nepřišly původní... nedokoukal jsem. ()

_Irbe_

Váhám mezi 4 a 5, ale v kině je prostě film vždy větším zážitkem. Letos české filmy opravdu bodují. Tento má zajímavé téma, milé a vtipné momenty, dobré herce, poetično a hlavně dokonale padnoucí hudbu a soundtrack. Před tím opravdu klobouk dolu. ()

funkyshit

Nedávno jsem měl možnost shlédnout nejnovější film Alice Nellis Tajnosti. Předem se musím přiznat, že ostatní filmy (Ene bene a Výlet) této režisérky mě příliš neoslovily. Možná je mi cizí to typicky ženské nahlížení světa, které A. Nellis ve svých filmech prezentuje či snad pouze nechovám dostatečné sympatie k Ivě Janžurové a jejím dcerám, které mám s režisérčinými filmy neodmyslitelně spojené. O to větší překvapení pro mě byly právě Tajnosti. Ivu Janžurovou vystřídala jiná Iva - mě osobně mnohem sympatičtější Iva Bittová, která mimochodem i ve svém zralém věku z každého póru vyzařuje to, čemu se v minulém století říkalo tuším "sexappeal" (doufám, že nejsem jediný chlap, který tuto (ne)herečku takto vnímá). Co Vám budu povídat, Iva Bittová hraje jedna báseň a má u mě jedničku s hvězdičkou. Nebudu tu rezebírat příběh, ten je podle mě vcelku obyčejný a skoro bych řekl vedlejší. Daleko důležitější jsou herecké výkony, filmové zpracování a celková atmosféra a dojem, který ve mně film zanechal. Kromě Ivy Bittové musím pochválit samozřejmě také Karla Rodena v roli jejího (filmového) manžela, který hraje jako vždy výtečně. A nesmím zapomenout ani na úžasného Miroslava Krobota (taktéž mého oblíbence), který přesvědčivě ztvárnil malou roli gynekologa (a to i bez lékařského pláště). Co se týče kamery a celkového vizuálního pojetí filmu mohu opět hovořit pouze v superlativech. Skoro se mi nechtělo věřit, že se dívám na český film. Ta jednoduchost, ta lehkost, to je prostě poezie převedená na filmové plátno. To se musí vidět! Chcete-li si vychutnat nejlepší český film tohoto roku a dost možná několika posledních let, zajděte si do kina na Tajnosti. Věřte mi, že nebudete litovat. ()

david666

Pro mě totální nuda - prostě nic - ani herci ani děj (tady vůbec nějaký je?). Ale z doslechu vím, že ženským kolem 40 se to líbí. Takže můj názor je tady asi zbytečný:-). Podotýkám, že ostatní filmy Alice Nellis mám velmi rád. ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)