Julie (I. Bittová) má všechno. Úspěšného a pohledného manžela (K. Roden), zdravou a chytrou dospívající dceru (M. Issová), práci překladatelky, oddaného milence (I. Franěk) a teď dokonce i nový, velký dům, kam se celá rodina právě přestěhovala. Ale pod tímto zdánlivě spokojeným a klidným povrchem zatím odpočívají mnohá tajemství, která nebude možno skrývat donekonečna. Julie však nechce dělat zásadní rozhodnutí. Místo toho se vrhne do zcela nesmyslné mise. Když ráno ve zprávách zaslechne, že zemřela jazzová zpěvačka a klavíristka Nina Simone, kterou v mládí obdivovala, vzpomene si na dobu, kdy vše bylo jednoduché a kdy žádné hory tajností neexistovaly. Zcela iracionálně a přes protesty celé rodiny se rozhodne koupit si piano, na nějž jako malá hrávala. I když tím na první pohled od všech hlubokých problémů utíká, ukáže se, že tento jediný den, kdy opustí bezpečnou rutinu svého života a vydá se hledat vytoužený nástroj, převrátí její dosavadní život vzhůru nohama. A přesně tohle je někdy potřeba, aby člověk mohl začít znovu. (Česká televize)

vesper001

Někdy dokáže i malý kamínek spustit lavinu. V životě překladatelky Julie byla tím kamínkem zpráva o smrti její oblíbené zpěvačky. Snad si Julie uvědomila, že čas, který je nám vyměřen, je příliš krátký na to, abychom jej promarnili ve stereotypu, možná pohár její nespokojenosti s vlastním životem zkrátka přetekl. A i přes zlomyslný osud, který jí z vytyčené trasy udělal překážkovou dráhu, si paličatě jde za svým. Vynikající Eva Bittová ve vynikajícím příběhu Alice Nellis o odvaze ke změně i za cenu ztráty dosavadních jistot, které se ale nakonec mohou ukázat jako relativní nebo jen zdánlivé. ()

Decker

Prijemny, lehce melancholicky podbarveny, ale predevsim citlive natoceny film o jakemsi milostnem trojuhelniku, ale predevsim o pribehu "obycejne zeny", ktera zaziva ruzne vypjate zivotni situace. Alice Nellis zde nechala Ive Bittove velmi siroke pole pusobnosti a je to znat. Bohuzel misty film kvuli presprilis flegmatickemu projevu Bittove trochu nudi a tape. Po chvilce se vsak opet stavi na nohy a nenechava divaka na pochybach o tom zda li se jedna o spatny snimek. Pro me jasnych 80%. ()

chelseaman22

Díky Ti Matko Přírodo, že Tajnosti měly pouze 95 minut! Jít či nejít na interrupci kontra krize středního věku. Během filmu jsem stačil "mastit" stupidní hry na smartphonu a věřte nevěřte - nepřišel jsem ALE vůbec o nic. Pro mne velice nepříjemným zjištěním byl fakt, že do role dcery byla obsazena Martha Issová, na kterou mám alergii již od dvanácti let. Na stranu druhou, ten soundtrack byl na poměry české fenomenální. 54% ()

Sfinkter

Vytříbený ženský pohled na svět, který se mi zamlouvá víc, než náš mužský. Roden mohl dostat více prostoru. ()

adams89

Český film Tajnosti se navenek tváří více než nenápadně, ale na těch názorech, že se jedná o tuzemský film roku, něco patrně bude. Citlivě vyprávěný příběh jedné čtyřicátnice se odehrává během jednoho všedního dne, kde zdánlivé maličkosti postupem času poodhalují skutečné problémy dnešní střední generace. Na Karla Rodena či Martu Issovou, coby vedlejší role, můžete rovnou zapomenout. Film totiž staví jen a pouze na Ivě Bittové. U nás po hříchu málo obsazované herečce, která už v Želarech zaujala svým vystoupením. Hlavní roli si v Tajnostech vyloženě užívá a je velkým důvodem, proč se na ně podívat. Ženské publikum, a zvlášť to feministicky naladěné, si film užije jistě o něco lépe než to mužské, a už ze samotné režie je patrná přítomnost ženy. Jestli jste zklamaní nad současným stavem českého filmu, Tajnosti jsou dost možná tou nejlepší možnou volbou.80% ()

rodo

Alice Nellis se film od filmu lepší, a to jsem rád. Tajnosti jsou velmi intimním snímkem s neuvěřitelně odlehčenou a prosvětlenou atmosférou. Živé obrazy se několikrát v průběhu děje roztančí či rozezpívají, a právě to je důvod, proč mě Tajnosti hladí na duši. Iva Bittová mluví hlavně očima, v nichž se lesknou myšlenky jak na běžícím pásu. Vyčetl jsem z nich skoro vše, co mělo být sděleno. Ačkoli Ivu Bittovou osobně moc nemusím, hlavně pro její "ulítlé" hudební vystupování, ve filmu mě naprosto uchvátila. Nad pětihvězdičkovým hodnocením rozhodně neváhám a přál bych si více českých filmů, které by mi takto učarovaly... ()

farmnf

Trošku lepší obyčejná novodobá česká sračka než ostatní obyčejné novodobé české sračky. Kamera je dobrá, dělal ji nějaký asiat nevyslovitelného jména. Iva Bittová se snaží jak může s tím posraným scénářem něco dělat. Nedaří se. Na CD, kterých nahrála po celém světě nepočítaně se jí naopak daří. Také je dovedu vyslechnout celé. Toto jsem vydržel sledovat 45 minut. Výborně to vystihl Tetsuo, zestručnil bych -vyumělkované! ()

Endyis

Ať si říká kdo chce, co chce, ať se jmenuje třeba Baldýnský. Tenhle biják se prostě celkem povedl! Má svoje mouchy, ale i plno netradičních filmových postopů... souhlasím s 70% ()

Cushing

Nepochopitelně přeceňovaný film, Alice Nellis jde (zatím) s kvalitou strmě dolů: od výborného Ene bene k průměrnému, ale snesitelnému Výletu až po tento kýč. V kině jsem vydržel ze zvědavosti, jestli bude konec stejně strašný -- a byl. Scéna s romantickým prodavačem pian jak z telenovely. Poetické "honění pytlíku" na Uhelném trhu, či kde to bylo -- och, jak pregnantně a symbolicky vyjádřený životní úděl ženy! Babičce už ulít, žena ve středním věku to moudře pozoruje, je tak nějak mezi věkama, holčička na bruslích ho babičce vrátí, ach, aspoň jako vzpomínku (či jak to interpretovat). Iva Bittová je dobrá muzikantka, ale jako ochotnice stěží průměr; Ivan Franěk dřevěnější než tyčka v plotě. Můj nejhorší, nejtrapnější filmový zážitek roku. Ještě teď se léčím z kopřivky, co mi z toho naskákala. Jestliže TOHLE je poetický portrét průměrné ženy roku 2007, pak nějak začínám toužit po ženách z roku 3007 -- anebo raději 1007, to zní bezpečněji. ()

Tomasso001

Na české režiséry poslední doby příjemně kultivované prostředí ve kterém je film natáčen, dobré herecké výkony, ale nebyl to můj šálek kávy. Film se mi líbil a řadím ho do českého top posledních let, ale neoslovil mne tak jak jsem čekal. Každopádně je to krok kladným směrem ()

Elementál

Fíha...! Skutečná filmová a hudební perla s perlou Ivou Bittovou. Krásný - milý - snímek o životní krizi reflektuje současnou společnost a její zvyklosti skrz šarmantní hlavní představitelku a její, sice relativně zamotaný, ale nijak zvláštní život. Běžné starosti zobrazuje snímek velmi věrně (až na občasné herecké či scénáristické zaskřípání) a hudebnost celého filmu nám dává nahlédnout na lidský život i pomocí snového, imaginativního světa. Magický realismus na filmovém plátně! ________Co také velmi potěšilo byla absence výraznější příběhové linie a nevypointovanost - koneckonců život taky nemívá výrazný příběh a výrazné pointy... ()

anli

Alice Nellis přichází s další troško do mlýna ženského filmu.Tentokrát líči příběh obyčejné ženy ve středním věku,která má vlastně úplně všechno a jedno "velké"tajemnství k tomu.Divák postupně s režisérkou odhaluje tajemství její duše,její radosti a starosti.A nutno dodat,že odhalovat to,byla pro mě čirá radost a opravdu chuť poznávat,co se bude dít.Hodně celému příběhu pomáhá Iva Bittová,která je skvělá,stejně jako Karel Roden a Martha Issová.Je to vlastně film o (opět)obyčejných věcech,neobyčejně natočený a vyprávěný.Někomu může chvíli trvat naladit se na způsob vyprávění,osobně jsem se"ladil"několik minut,ale pak jsem si to opravdu užíval.Nejvíc mě bavilo objevovat význam slov,jako třeba"malá radost"či stavy,kterým může lidská duše procházet v kontrastu s pulzujícím životem velkoměsta.Hudební a taneční složka filmu je opravdu skvělá a chvílemi dodává filmu onen kořeněný nádech,což režisérka moc dobře ví.Je to fillm o zdánlivých maličkostech,které pak tvoří velké věci a činy.Je plný emocí a života a myslím,že hodně vyzrálý nejen ve vyprávění,ale i v charakterech jednotlivbých postav."Tajnosti"nejsou zdaleka filmem pro ženy,naopak si myslím,že jsou úplně pro všechny,jen si každé pohlaví odnese něco jiného.Možná pro někoho nebude ona zvláštní atmosféra přítomna při dalším pokoukání,někdo zase naopak odhalí něco nového.A to jsou právě ony tajnosti všedního dne a života.Trošku mám výhrady k postavám,neb se(kromě rodiny)pohybují kolem hlavní hrdinky lidi z moc úmělého světa a nikdo obyčejný nebo normální.A vedlejší postavy jsou zase částečně neúplné a nevysvětlené.Nejde ale o nic zásadního,takže s přihlédnutím k ostatním kouskům Alice Nellis dávám 75% a vůbec to nejsou žádné tajnosti. ()

lennyd

Na první pohled je Julie (Iva Bittová) šťastná žena - má vše co obyčejný člověk může od života žádat - úspěšného manžela (Karel Roden), šikovnou dceru (Martha Issová), nový dům. Ale vnitřně Julie uspokojena neví, protože dcera dospívá, a svoji matku už tolik nepotřebuje, s manželem už to taky úplně neklape, náhradní milenec ji až příliš neuspokojuje a představa, že zůstane ve velké domě úplně sama působí depresivně. A tak se upne ke svému snu z mládí - pořídit si piano. Právě splnění tohoto snu může její život změnit ... Film jsem nedávno viděl podruhé, a opět jsem z něj trochu rozpačitý. Když byste se mne zeptali, co se mi na filmu líbilo, tak vyjmenuju spoustu věcí - od hudby (Nina Simone), přes herecké obsazení (Roden, Bittová, Issová), docela zajímavý příběh a tak dále. Když se mne zeptáte co se mi na filmu nelíbilo, asi nebudu schopen odpovědět - není to nic konkrétního, jen mi přišlo, že film postrádá to něco, co by diváka mohlo dostat. Celé to působí, jako když se díváte na rodinu od vedle - nějak si žijou, ale jak to s nimi dopadne je vám upřímně jedno... ()

Brandon

Tajnosti mile překvapily. Byly vtipné, zábavné, jak jen řešení krize ženy po čtyřicítce může být. Bitová hrála přirozeně, příběh svižně odsýpal a navíc se Nina Simone pěkně poslouchala. ()

Master19

Je příjemné, že si Alice Nellis drží svůj rukopis. Nejen pomocí rozostřovaček a dalších hrátek s obrazem jsou Tajnosti jasně odlišitelné od ostatních současných filmů na podobné téma. Lehký nenásilný humor je příjemnou alternativou gagové srandě, ale nejlepší je nehysteričnost a absence moralizování. Takhle se tomu dá mnohem lépe věřit i bez křiku a přehnané vypjatosti. ()

Millanium

Zajímavý a originální počin. Nevím ale, kde se u mě stala chyba, ale mě ten výlet do ženské duše nějak přespříliš nebral. Oceňuji však výborně vybranou hudbu a celkové obrazové vyjádření. ()

zdenny odpad!

Jestli mi někdo řekne, že toto je umění, tak je pokrytec. Mně připadá, že hodnotící zde dávají tomuto "filmu" vysoké známky jen proto, aby byli v hodnocení konformní a moc se nevyhraňovali. Ve filmu nešlo vůbec o nic. Paní režisérka se vyžívá v průměrnosti, kterou chce pozvednout do hvězdných výšin. Iva Bittová (stejně jako ostatní herci) zahrála svou roli dobře, ale to, co z ní chtěla paní Nellis udělat, to už snad můžeme vidět jen ve francouzském "surrealistickém" filmu. Iva Bittová je prostě nepěkná ženská středního věku, ze které paní režisérka chtěla udělat půvabnou žádoucí ženu. Vždy jsem si černohumorně říkal, že nemám tolik inteligence, abych pochopil tyto filmy. Jediné, co mi tento film dal, je poznání, že mám dost inteligence na to, abych krásu života poznal osobně, svýma očima. Nepotřebuji k tomu dramaturgické experimenty typu: dva pankáči (nebo nezávisláci) bijící se na silnici v rytmu tanga, nebo pohupující se lidé i s revizorem v tramvaji. To mi nemusí režisér servírovat pod nos, to vidím sám a mám tolik fantazie, že si tyto své obrazy umím vybavit také sám. Takže příběh o hysterické ženské odnikud nikam. Normální, všední věc, kterou zažívá většina z nás. Takže si říkám, proč dává většina uživatelů seriály typu Rodinná pouta do odpadu, když ty jsou o reálném životě a na nic víc si nehrají? ()

Natabar

a) Alice Nellis umí točit - zatím nejlepší, co jsem od ní viděl. b) Iva Bittová neumí hrát - zatímco zasněné a životem proplouvající scény zvládá bravúrně, jak dojde na citově exaltovanější part, je tu problém. c) Martha Issová je talent - ač jí ve filmu bylo nabídnuto jen pár minut, zhostila se jich s naprostou věrohodností. ()

Pohádky Jana Svěráka

Pohádky Jana Svěráka

09.05.2007

O úspěchu Vratných lahvích už nemůže snad nikdo pochybovat. Před několika dny uvítaly svého sedmsettisícího diváka, už dva měsíce se drží na špičce žebříčku návštěvnosti českých kin a dokonce se… (více)