Micky se ve vězení upíná ke své touze po seznámení s úspěšnou zpěvačkou Karin. Poté, co v rádiu zaslechne informaci o konkurzu na chystaný muzikál, kde má dívka ztvárnit hlavní roli, využije příležitosti a v mrazícím voze uprchne z vězení. O pár dnů později se na konkurz přihlásí pod falešným jménem a postoupí do užšího výběru. Dorazí i Karin se žárlivým milencem, bohatým podnikatelem Oskarem, který je současně sponzorem představení. Přestože se autor libreta přimlouvá za obsazení Mickyho do hlavní role, cholerický a bezohledný režisér Palo ho odmítne. Mladíka přece nikdo nezná, a navíc si už Palo vybral populárního zpěváka Frantu. I přesto si Micky vyzvedne u produkčního Mirka text. Objeví se na první zkoušce a všechny přesvědčí, aby ho v souboru nechali jako alternaci pro všechny mužské role. Zatímco se seznamuje se starým hercem Michalem, jízlivou Sylvou či svobodnou matkou Romanou, detektiv Kopecký, který má uprchlého vězně najít, rozjede pátrání. Přestože v souboru zpočátku vládne napětí, začnou se rozvíjet některé vztahy. Romana se sbližuje s Michaelem, Micky občas hlídá její dítě a podaří se mu spřátelit se s Karin. Když režisér jen pár dnů před premiérou vyhodí nedisciplinovaného Frantu, dostane hlavní roli Micky. Večer za ním přijde do divadla Karin, zkoušejí spolu a potom se pomilují. Jenže pak se Mickyho fotka objeví v novinách, což neujde pozornosti policie. (TV Nova)

+sfinx+

Už za ty písně bych dával 5*. Samozřejmě, že se nemusí líbit všem - zvláště těm, kteří si vystačí s těmi prostšími texty, které tak nezatěžují rozum ani paměť a skládají se z nejvýše pěti náhodně vybraných slov na každé dvě minuty písně. Takovým lidem bude Landa ležet v žaludku už z principu. Ti ostatní zřejmě docení už zmíněný soundtrack i pěvecké výkony všech zúčastněných, především Lucky Vondráčkové. Ji bych zmínil ještě jednou - její výstup s Oskarem za zadkem byl naprosto dokonalý - netuším čím ji tak rozhodili, ale ten výkon byl strhující (a to si na ufňukané holky a dojemné scény nepotrpím). Ve zbytku jen svižně - příběh není nijak komplikovaný, přesto je zajímavý. Ty chybějící zápletky a zvraty z prostředí divadla dokonale vynahrazují chvilky z vězení nebo jedna s posledních scén z nemocnice. Kam se hrabou sáhodlouhé úvahy na toto téma, když stačí jediný záběr, který sdělí divákovi víc než hodina okecávání. ()

SeleneD

Hodnocení opravdu odpovídá tomu jak Dan působí na lidi. Je jasné že i kdyby 2LANDA natočili Přelet nad kukaččím hnízdem, tak to bude vždy odpad, podpůměrné, typicky Landovské atd.. Film je fajn, člověk se u něj pobaví ( hlavně Roman P. září). Perfektní Jiří Korn a Dan roli blbečka zahrál taky skvěle. 4 hvězdy dávám jen kvůli Lucce ( jinak bych s klidem dala 5). Nějak to nebylo ono. Možná ji to nesedlo, nevím, ale je fakt, že za celou dobu byl jediný její dobrý výkon při písni Jdou. Tam zazářila a pak zas zhasla. ()

Ron_F

Obsazení super! Zábavné? Možná! Ale jinak si lámu hlavu nad tím, co tím chtěli autoři říci. Bylo cílem, přiblížit divákovi prostředí muzikálu? V tom případě to značně kulhá, protože muzikálový svět tam byl vykreslen značně povrchně. Měla být hlavní myšlenkou pravá láska dvou mladých lidí vs. materiální láska? To snad ne! To už tu bylo 1000x a lépe! Nebo se měl snad divák zaměřit na dějovou linii sledující mladého muže při útěku z vězení? To bylo extra povrchní! Neříkám, že se mi film nelíbil vůbec, ale je to ploché, nic neříkající, až zmatené "dílo". Spíš mám takový pocit, jako by si Landa a jeho žena chtěli přihřát vlastní polívčičku a nalákat lidi na své muzikály. Lando, Lando, no fuj! ()

Dougwood

Nechápu ty, co film hodnotí jako odpad. Nechť si sáhnou do svědomí, zde jejich negativní hodnocení není dáno jménem - LANDA. Zajímavé je, že když za něčím stojí např. Svěrák má to 4 nebo 5 hvězd, aniž by bylo třeba to shlédnout (viz Tři bratři).... ()

vinson003

Dávám pět z revolty. Je podivuhodné, že to má tak málo hvězd, i když snad do kina či u tv sledovalo spousta, tedy patnáct tisíc fanoušků, to je hodně na zdejší poměry, že se k tomu chtěli vyjádřit, že chtěli něco na toho našeho lanďáka říct, je to až humorné, proč neocenili vcelku normálnost a reálnost scénáře, kdy člověk čeká na zápletku, ale i na další děj společně s příjemnými postavami. Reálné znázornění muzikálu jako All that jazz, ale v českých podmínkách, velmi zábavných a fajnových. Hodně štěstí rodino Landových v Německu!!!! ()

Ed.

Řekněme, že oddechovka dobrá, netřeba nic řešit jen poslouchat muziku a nepitvat děj a herce. Oproti záplavě detektivek a lékařských seriálů, něco kde si vlastně i herci udělali srandu samy ze sebe. Rád jsem si to pustil vícekrát, nijak mne to nedráždí, takže budu s hvězdami štědrý :-) ()

Mustrum

Film vnímám jako zfilmovaný muzikál. Přes poněkud naivní až pohádkový děj oceňuji pěvecké výkony zúčastněných. Skvěle zahrál svoji roli šíleného režiséra Roman Pomajblo. Osvěžující jsou jak herecké tak pěvecké výkony Jiřího Korna. Hlavní píseň muzikálu - Touha - patří mezi to nejlepší z Landovi tvorby. ()

chemik11

Nevím, jestli to má tak nízké hodnocení kvůli Landovi (Nechápu proč), ale je to super. Skvělá hudba, perfektní hlášky, hlavně Landa a režisér. Dá se na to krásně koukat a pobavit se. Když tam přiběhne zásahovka a velitel na režiséra:"a ty mi teď hezky řekneš, kam jste toho šmejda schovali nebo já tady rozpoutám mezinárodní konflikt" a jako odpověď začali všichni zpívat píseň z muzikálu, který nacvičovali :"správný není podezření, že se tu ukrývá hledanej chlap" :D prostě paráda ne. Sice trošku nereálné, jak mohl jen tak přijít na konkurz rovnou z vězení a bez nějakých dokumentů jen tak dostat pracovní smlouvu, ale budiž. I ten útěk, asi by se to rozhlásilo a objevilo v novinách a TV a tak. Ale nevadí. "Jak šel domů? My jsme tu v práci. Chci vidět řidiče autobusu, jak najednou zastaví a řekne, že jde domů". Jinak bych docela rád viděl i ten muzikál, co hráli. By mohl být fajn. ()