poster

Heuréka – město divů (TV seriál)

 • USA

  Eureka

 • Slovensko

  Mestečko Heuréka

Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama

USA, 2006, 64x42 min

Kamera:

Robert C. New

Hudba:

Bear McCreary

Hrají:

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier, Debrah Farentino, Meshach Peters, Tamlyn Tomita, Olivia d'Abo, Niall Matter, Jaime Ray Newman, Sonja Bennett, Anna Galvin, Andrew Airlie, Amber Borycki, Barbara Eve Harris, Samuel Patrick Chu, Elise Gatien, Maria Luisa Cianni, Zak Santiago, Frances Fisher, Jonathon Young, Vanya Asher, Elysia Rotaru, Richard Kahan, Alan Ruck, Holly Elissa, Ever Carradine, Nicholas Carella, Mark Hildreth, Dean Marshall, Margot Berner, Scott Hylands, Christopher Jacot, David Nykl, Lexa Doig, Barclay Hope, Ty Olsson, Jennifer Crystal Foley, Shayn Solberg, Meredith McGeachie, Allison Scagliotti, David Paetkau, Philipp Karner, Wil Wheaton, Tygh Runyan, Nico Cortez, David Richmond-Peck, Wallace Shawn, Marie Avgeropoulos, Daniel Boileau, David Quinlan, John DeSantis, John Reardon, Alex Ferris, Aliyah O´Brien, Allison Hossack, Woody Jeffreys, Luke Camilleri, Peter Kelamis, Jennifer Spence, Michelle Creber, Colin Cunningham, Matreya Fedor, Kavan Smith, Felicia Day, Ellie Harvie, Olivia Cheng, Elizabeth Thai, Matt McInnis, Keenan Tracey, Layla Alizada, Michael Kopsa, Rob LaBelle, David Lewis, Christie Burke, Michael Benyaer, Zak Ludwig, Alison Araya, Benjamin B. Smith, Edward James Olmos, Jeff Pangman, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Adrian Hough, Tembi Locke, Michael Coleman, Don Thompson, Viv Leacock, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Elias Toufexis, Fiona Vroom, Jillian Fargey, D. Harlan Cutshall, Sarah Hayward, Steve Makaj, Jeffrey Kaiser, Darren Dolynski, Natalie Gibson, Demord Dann, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Fane Tse, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Glynis Davies, Sharon Taylor, Ben Wilkinson, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Brenda Crichlow, Jaime Paglia, Arthur Corber, Terence Kelly, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Dorla Bell, Bill Mondy, Laura Adkin, Kevin O'Grady
(další profese)
 • Fanucci
  ***

  Nechytlo mne to. Nudné...(22.11.2009)

 • evilmind
  ****

  Trvalo mi docela dlouho, nez jsem se dusevne vyrovnal s tim, ze pres casto kataklizmaticke katastrofy, ktere se v show bezne deji, se prakticky nikdy nikomu nic nestane, vsichni se tam maji radi a jsou plni optimismu. Takova trochu temnejsi linie tam vlastne jen tak nekolikrat nesmele probleskne, jako by se autori bali i jen naznacovat. A prestoze jindy by presne tohle byl duvod, proc bych se nedival, tady me ta chemie postav nakonec donutila vydrzet az do posledni sezony, kdy mi bylo i lito, ze je konec... Rozhodne jedna z tech lepsich veci, co kdy SyFy vyrobila.(8.11.2012)

 • H34D
  ****

  Originálními nápady Eureka jen překypuje, sci-fi hrátky a nekončící fantazie okamžitě připomene Farscape, ovšem Eureka má mnohem lidštější prostředí. Na jednu stranu se tvůrci nedrží při zemi při vymýšlení zápletky jednotlivých dílů, ovšem na stranu druhou zachovávají prostá řešení (selský rozum always wins) a citelné komediální prvky pro uchování pohodového vyznění za každou cenu. Nečekejte tedy hardcore sci-fi, nejvyšší priorita Eureky tkví v prostém pobavení, což představuje citelný krok stranou od seriálů typu Battlestar Galactica apod. Humor a sympatické postavy beru všemi deseti, vysokou koncentraci typických seriálových klišé již nikoliv. Klišé v tvorbě dramatické linie sice přinášejí "klid" a diváckou vděčnost, jenže s tím i jednoduchost a předvídatelnost všeho, co v Eurece není sci-fi... 8/10(19.11.2010)

 • Kopik
  *****

  Seriál o městě velkokapacitních mozků a jejich věčných průšvihů a přehmatů, který mě nepřestává bavit. Sci-fi s lidskou tváří, nenáročné na přemýšlení a přesto vcelku chytré.(3.6.2012)

 • Rocky88
  ****

  Pilot mě moc nenadchnul, moc toho totiž nevysvětloval a navíc byl natočen v daleko temnějším hávu, než díly nadcházející. Ale postupem času jsem tomuto seriálu přivykl. Pozorovat městečko-skladiště velkých mozků, jak se vyrovnává s denním životem a hlavně s problémy, které způsobuje jejich výzkum, je docela zábavné a místy i poučné. Kapitánem týmu Eureka je jednoznačně Colin Ferguson, jehož šerif je neuvěřitelně osobitý a jehož hlášky vás zaručeně budou dostávat na kolena. Seriál je to spíše oddychový - trochu (ale opravdu trochu) něco na způsob "My name is Earl". Je až s podivem, kolik kvalitních seriálů najednou vzniká......To to nikoho nenapadlo předtím, natočit zajímavý seriál?(24.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace