Heuréka – město divů (TV seriál)

Eureka

Mestečko Heuréka

Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama

USA, 2006, 64x42 min

Robert C. New

Bear McCreary

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier, Debrah Farentino, Meshach Peters, Tamlyn Tomita, Olivia d'Abo, Niall Matter, Jaime Ray Newman, Sonja Bennett, Anna Galvin, Andrew Airlie, Amber Borycki, Barbara Eve Harris, Samuel Patrick Chu, Elise Gatien, Maria Luisa Cianni, Zak Santiago, Frances Fisher, Jonathon Young, Vanya Asher, Elysia Rotaru, Richard Kahan, Alan Ruck, Holly Elissa, Ever Carradine, Nicholas Carella, Mark Hildreth, Dean Marshall, Margot Berner, Scott Hylands, Christopher Jacot, David Nykl, Lexa Doig, Barclay Hope, Ty Olsson, Jennifer Crystal Foley, Shayn Solberg, Meredith McGeachie, Allison Scagliotti, David Paetkau, Philipp Karner, Wil Wheaton, Tygh Runyan, Nico Cortez, David Richmond-Peck, Wallace Shawn, Marie Avgeropoulos, Daniel Boileau, David Quinlan, John DeSantis, John Reardon, Alex Ferris, Aliyah O´Brien, Allison Hossack, Woody Jeffreys, Luke Camilleri, Peter Kelamis, Jennifer Spence, Michelle Creber, Colin Cunningham, Matreya Fedor, Kavan Smith, Felicia Day, Ellie Harvie, Olivia Cheng, Elizabeth Thai, Matt McInnis, Keenan Tracey, Layla Alizada, Michael Kopsa, Rob LaBelle, David Lewis, Christie Burke, Michael Benyaer, Zak Ludwig, Alison Araya, Benjamin B. Smith, Edward James Olmos, Jeff Pangman, Sean Owen Roberts, Reese Alexander, Adrian Hough, Tembi Locke, Michael Coleman, Don Thompson, Viv Leacock, Vincent Gale, Aleks Paunovic, Elias Toufexis, Fiona Vroom, Jillian Fargey, D. Harlan Cutshall, Sarah Hayward, Steve Makaj, Jeffrey Kaiser, Darren Dolynski, Natalie Gibson, Demord Dann, Mark Gash, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Fane Tse, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Glynis Davies, Sharon Taylor, Ben Wilkinson, Donna Yamamoto, Rob Hayter, Brenda Crichlow, Jaime Paglia, Arthur Corber, Terence Kelly, Daryl Shuttleworth, Carmen Moore, Dorla Bell, Bill Mondy, Laura Adkin, Kevin O'Grady, Nickolas Baric, Christina Jastrzembska

před treti serií hodně na rozhraní, ale zatim si 3* zaslouží..a kde to vázne?..-v dějový linii, v hereckým obsazení, na který si ale začínám zvykat a v jednotlivých příbězích, který jsou někdy vážně absurdní..btw kdyby se tam děly věci, co se tam dějí, tak myslim, že by to město vypadalo úplně jinak..dost nereálný na tak reálný město..jinak by mi ta absurdita vůbec nevadila, ale pořád se na to velice rád dívám :) EDIT/: v půlce třetí série nakonec dávám 4*..tohle už se průměrů moc nedotýká..(28.9.2008)

• Politik

Originální seriál, ale prvním dílem zatím moc unešen nejsem, uvidíme co bude dál.(28.12.2012)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +sympaťák Colin Ferguson v hlavní roli, zajímavá Jordan Hinson, povedený dabing, zápletky jednotlivých dílů, slušně se rozvíjející příběh postav -nejsem z toho až tak u vytržení, kupodivu některé postavy mě celkem štvali (Ed Quinn), mohlo to být ještě akčnější/// Po třech sezónách si dovolím hodnotit. Kdy že má být čtvrtá? Heuréka je hodně netypický seriál, je hodně zvláštní, má mnoho svých svérázných obyvatel, kde nenarazíte na nikoho kdo by měl menší IQ než vy a přesto se tito obyvatelé dostanou se svými vynálezy do potíží, ze kterých je tahá náš hlavní hrdina svým selským rozumem. K dobru se musí připsat, že občas scénáristé množstvím kvalitních zápletek překvapí, rovněž pak překvapí následné řešení a taky fakt, že novější díly nemají sestupnou tendenci a drží si svůj standart. Hezký seriál, který by klidně mohl pokračovat./// Celkem 74%///(17.5.2010)

Po slabším rozjezdu v první polovině první série se z Eureky nakonec vyklubala poměrně zábavná záležitost. Jedná se sice o taková "X-files" s PG-13, ale popravdě mi takovýhle seriál přesně chyběl. Sympatické postavy z toho dělají ještě zábavnější a příjemější záležitost. Jsem zvědavý, zda se udrží kvalita i v dalších sériích. 75% Edit: Seriál už dávno dokoukán a i po nějakém čase ve mně přetrvávají výhradně kladné dojmy. V rámci žánru a pojetí maximální spokojenost. 85%(22.2.2011)

50%(13.11.2011)