Heuréka – město divů

• USA Eureka (více)
Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama
USA, (2006–2012), 56 h 23 min (Minutáž: 42–85 min)

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier (více)

Série(5) / Epizody(77)

neoBlast

1. a 2. sezóna 75 % [Třetí série] Tak a už i hrdě svá a i originální Euréka nám kvalitou ustala v opakování a nekonečné smyčce nudy. Nulový vývoj samotného seriálu či jeho pokrok je pro mě dále nepřekonatelný problém. Dvě sezóny neustále stejných postupů a vlastně i humoru zkrátka držel pohromadě Colin Ferguson. Dále to už ani on nezachráňuje a vše se přejí. Musím říct, že schematická trojička Fargo, Zane a Lucas mi pijou krev, protože jsou hloupě snad za všemi situace, které v ději nastanou. Poslední díly ze 43 epizod, které nám nabídly tři roky v podivuhodném městečku se ale už nemůžou chlubit popiskem "zábava". 3. sezóna 50 % ()

_DAVE_

Vzhledem k tomu, že jsem viděl jen pár dílů, musí být logicky mé hodnocení neobjektivní. Nicméně, kdo by trávil desítky hodin u seriálu který se mu prostě nelíbí? ()

Houp

Ach jo, od tohoto seriálu jsem dle reklam čekal ukázky něčeho, co by mohlo v budoucnu být možné, ale bohužel jsem se dočkal něčeho, co popírá veškeré fyzikální zákony. ()

majxik

Vtipne udělaný seriál založený na technice a udělátkách o kterých se zdá každému geekoj, nebo aspoň většině. Nadchne, pobaví, překvapí a občas slabší díl i zklame, ale těch je naštěstí minimum. Vřele doporučuju. ()

VasaX

Šablonou námětu trochu tuctové, provedením a podáním však velmi zajímavé. Spousta skvělých, propracovaných, a co je hlavní, různorodých a často velmi zábavných charakterů. Zábavné a nápadité, i když občas průhledné zápletky (i když, divákovi je vždy na začátku hozeno vodítko...), hlavní i vedlejší linie a samotný život v městečku vás ale do křesla na několik sérií dozajista upoutá. Po první sérii čtyři hvězdičky. Pokud si udrží formu i po třetí serii, tak bude určitě čas na tu pátou (hvězdičku). ()

VanTom

Totální vědecký analfabet, ale jinak praktický, schopný a "selsky" chytrý šerif (kterého si Colin Ferguson neskutečně dává) se přistěhuje do utajovaného městečka Eureka, jež zabydlují nejgeniálnější vědci celé Ameriky, svobodně i pro vládu bádající nad neuvěřitelnými vynálezy. Perfektně vymyšlená premisa dala prostor pro množství (značně "cheesy") sci-fi zápletek, špičkujících se postav a báječně pohodové, odpočinkové nálady. Trošku skřípat to začalo až ve 4. sérii, která do cestováním časem pozměněné reality přinesla výraznější důraz na všelijaké milostné pletky a spárování (to, jak necitlivě se scénáristé zbavili mé oblíbené Tess, jsem jim dlouho promíjel). 5. série pak - přes mile emotivní rozloučení - dávala poznat, že svůj potenciál už Eureka pomalu vyčerpala. S1-S3 ****, S4+S5 *** ()

Musak

Já bych Eureku zase tak nevychvaloval. Nevim proč, ale příjde mi to, že vaří z nápadů Stargate...příklady: Hyperaktivní lidi pohybující se 500 mph - nevím který díl SG to byl, ale moc dobre si ho pomatuji. Problémy s časem, taky bylo v SG, klonování, atd. Až tak by mě nevadilo, že jsou stejný myšlenky, ale mám pocit, že i řešení bylo velice podobné jako bylo v SG. Takže dávám za 2* jakožto klonu SG v jiném prostředí. ()

MI-380

Dobře vypadající sympaťáky, ty dnes najdeme v každém seriálu, ale aby měli nadprůměrné IQ? A nejhumornější je jejich absence smyslu pro humor. 65%. ()

Philoun1

Dobrý seriál, ale nemůžu se zbavit pocitu, že už sem spoustu věcí z toho někde viděl, hodnotím jen po pěti dílech ale řekl bych, že už mě scénáristi ničím nepřekvapí. Tak sem měl pravdu po 12 díle je to to samé, ale i tak příjemné pokoukání. ()

deckardx

Dalsi vyborny serial,ale nema to takovou chytlavost jako ty nejlepsi.. Ale hlavni plus je ,ze hlavni role jsou obsazeny vyborne a kazdou postavu jsem si necim zamiloval.. Mozna nejlepsi serifova trhla dcera,ta je fakt sympaticka.. Ted se chystam na druhou radu,doufam ze to bude pokracovat ve stejnem tempu... ()

BMAJTZ

Prvni serie tohoto serialu byla pro mne necim novym, neokoukanym a s pomerne slusnym napadem. O tom zadna, ale s pribyvajicimi seriemi se vse meni. Serial spadl do stereotypu, resi se v podstate porad dokola to same sem tam s obmenenou zapletkou. Jedine co me jeste u tohohe serialu drzi je pribeh na pozadi ktery byva docela zajimavy, ale jak jsem zjistil uz u minulych serii tak i v te posledni to nakonec tvurci urcite zprzni a udelaji z toho naprostou imbecilni frasku. Proste tenhle serial u me ztraci kazdym dilem o maolou cast oblibenosti. Osobne doufam, ze to tvurci po treti sezone utnou, jeste dokud to nespadne do uplneho bahna.Tri hvezdy si to zaslouzi za minimalne poutavou prvni serii, zbytek uz nevim nevim. EDIT: Tak dilem 3x16 jsem se dostal do stavu, ze me tenhle serial natolik nudil, ze jsem tenhle dil skoro cely preskakal. Timhle snizuji hodnoceni, zacina to byt desne otrepane. ()

slovan1

Příjemné přakvapení. Na seriál jsem se dlouho těšil až jsem se k němu konečně dokopal. Hned 1. epizoda si mě získala. Originální sci-fi seriál nikoliv z vesmíru, ale z jednoho na první pohled, odlišného městečka. Postavy zde dokonale zapadají. Každý herec se perfektně hodí na svou roli. Postavy jsem si oblíbil a každou epizodu jsem zvědav, co se které přihodí. Jednotlivé příběhy jsou pestré a v 1. sezóně mě žádný nenudil. Díly jsou napěchované hláškami a odkazy na různé filmy i na svět mimo ně. Převláda úplna spokojenost, ale z hvězdičkou navíc si počkám do konce 2. řady, jestli se to bude držet ve stejném tempu. ()

lskala

Inu, ve městě divů je skutečně vše možné. Například robotický šerif... I přes velmi dobrý nápad se jedná o průměrný seriál. Procenta navíc získává krásná Salli Richardson. 50% - 3*** ()

Šakalík

Dal jsem si za úkol, že musím dojet alespoň první sérii, ale po osmi dílech jsem to vzdal, protože TO JE PROSTĚ KRAVINA. Jo, ten šerif je celkem správnej, jeho dcera je taky fajn, ten mluvící bejvák by se mi taky líbil a ta šerifova zástupkyně je fakt kočka, to zase jo, ale to je asi tak všechno. Zbytek postav je tak škrobený, umělý a neuvěřitelný, že se to prostě nehodí. Hlavně teda ten všeznalý automechanik Henry, co je odborník úplně na všechny vědecké obory, od biochemie až po astrofyziku. Scénář je pak takový, že se někde něco pos…, pětatřicet minut všichni krouží kolem nevědouce co dělat, aby si to nakonec přihasil Henry se spásným řešením typu „co kdybychom to zkusili vypnout“. Eureka by podle všeho mělo být nejsofistikovanější místo na Zemi, nicméně jejich „vědecké“ experimenty vypadají tak, že i moje laboratorní cvičení z fyziky na gymplu vypadala vědečtěji. :-) No prostě děs. To vysoké hodnocení tady je úplně mimo mísu, sorry. ()

Han22

Po první sérii. Seriál mě víceméně baví, má zajímavý sci-fi náměty a prakticky všechny postavy jsou zábavný. Jenže co naplat, připomíná mi to takový vesnický soap opery jako Evervood apod a tyhlety scény ze života lidí z Eureky, co tu jsou sice působí vtipně a pohodově, ale šíleně ředí děj a prakticky ničí jakékoliv napětí. Nevím, nějak mě u toho neláká koukat na deset dílů denně. EDIT po shlédnutí 4. řad své hodnocení neměním. Vědecké zápletky jsou čím dál originálnější, bohužel takovým tím absurdním způsobem a stejně absurdní je, jak Carter vše vyřeší jako superman sám svým selským rozumem, protože přijde na to, co město plné géniů nenapadne. Lehkost a vtipnost a sympatické postavy je bohužel vyváženo neskutečnou řadou vztahů, jejichž neustálé řešení je otravné a ubíjející. Člověk si chvílemi připadá jak když sleduje Beverly Hills. ()

iXtr3m3

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to do jednoducho do tématiky mojich naj seriálov a tým je povedané všetko... Snáď dodám len to, že je to jeden z mojich naj seriálov medzi mojimi naj seriálmi... :-) Aby to ale nebola len obyčajná kopírka tých istých textov z toho istého dňa, tak dodám, že je to premyslená a premakaná, vtipná a pritom dostatočne napínavá v podstate takmer sitcomová séria, ktorej úspech stavia na bezkonkurenčnom Colinovi Fergusonovi, ktorému výdatne sekundoval Joe Morton a úžasných obyvateľoch mestečka Eureka. To, čo je pre niekoho v bežnom svete sci-fi, v tomto meste nie je realitou ale doslova minulosťou. Úžasné dobrodružstvo, ktoré som zhliadol aj v origináli aj v dabingu a odporúčam to každému. ()