Heuréka – město divů

• USA Eureka (více)
Sci-Fi / Komedie / Mysteriózní / Drama
USA, (2006–2012), 56 h 23 min (Minutáž: 42–85 min)

Colin Ferguson, Salli Richardson-Whitfield, Matt Frewer, Joe Morton, Saul Rubinek, Jordan Hinson, Erica Cerra, Ed Quinn, Neil Grayston, Chris Gauthier (více)

Série(5) / Epizody(77)

Steve5cz

Skvělý sci-fi seriál, který stojí za zkouknutí. Hlavní postavy jsou výrazné, příjemné a jejich patálie, které skoro pokaždé hrozí zničením světa, dimenze nebo rovnou celého Vesmíru jsou pěkně vymyšlené. Skvělá nenáročná zábava. ()

Kalda69

Po letech zvysuji na 5*. Tohle muzu videt kdykoliv a porad je to zabavny a maly prolnuti s Warehouse 13 je osvezujici ()

JayBee

"Ospalé městečko na severozápadním pobřeží pacifiku skrývá velké tajemství. Vláda přesunula největší vědce světa a jejich rodiny do tohoto venkovského města, kde jdou ruku v ruce inovace a chaos..." Tak přesně takové seriály se mi líbí. Není to překombinované tak jako Lost a vyzařuje z toho velmi pohodová atmosféra. Dávám plný počet :-) ()

Libb

Sci-fi "rodinného typu", s příjemným humorem, adekvátní akcí i trochou romantiky. Jediné, co mně trochu vadí, že prakticky každý díl je podle scénáře záhada, falešná stopa, správná stopa - ale dá se to přežít :-) ()

JakubAsgard

Seriál z produkce kabelové stanice Sci-fi, který sledovaností premiéry překonal tehdejší rekord. Tomuhle seriálu nic nechybí. Dokonalá odpočinková komedie u které se pobavíte a navíc se je na co dívat. Všelijaké vynálezy, které si dělají co chtějí a šerif Carter je s ostatními obyvateli města musí dát do pořádku. Kontrast geniálních vědců a "hloupého" šerifa Jacka, který vždy přijde s řešením, které nikoho jiného nenapadlo dává postavám netušené možnosti. Ve spojení s kvalitními triky a bezva herci to funguje na jedničku. Mě osobně asi nejvíce vždy pobaví S.A.R.A.H. svými hláškami. ()

Olafa

Je to vtipné, originální a papundeklové rekvizity jsou docela roztomilé. Postavy a humor tohoto seriálu se mi líbí. Už jsem seriál ohodnotila 4*, avšak časem mi zápletky přišli příliš utáhlé za vlasy a VELMI nereálné (ano, pořád mluvím o sci-fi, a to jakožto fanda Stargate a fyziku jsem nesnášela). ()

Tealc_EU

Ospalé městečko Eureka na severozápadě Spojených států skrývá velké tajemství. Vláda sem už totiž řadu let přesouvá největší vědecké mozky i s jejich rodinami, kteří zde mohou spokojeně vynalézat a řešit nejrůznější problémy. Inovace a chaos se tu snoubí nevšedním způsobem. Jednoho dne sem náhoda zavede vládního agenta Jacka Cartera, který zde projíždí se svojí ráznou dcerou Zoe. Při svém neplánovaném pobytu Jack poznává Eureku blíže spolu s jejími obyvateli. A samozřejmě se zaplete i do vyšetřování nehody způsobenou vynálezem, který se vymkl kontrole. Vláda nakonec Jacka i s dcerou přesune natrvalo do Eureky, aby zde nahradil stávajícího šerifa, který měl pracovní nehodu. V zabydlování mu pomáhá Henry, automechanik a skvělý vědec, kolegyně Jo či krásná a chytrá Allison. Nového šerifa čeká kromě seznamování se s novým prostředím také spousta překvapení a problémů, které bude muset vyřešit. Seriál je původní sérií kanálu Sci-Fi a během chvíle se stal hitem. Eureka si svoje diváky získala hlavně díky všudypřítomné nadsázce, spoustě humoru a skvělé hudbě. ()

Naranyan

Výborná zábava, výborná hudba, po 2 dílech žádný zásadní fyzikální problém = full nigga a né jinak !! Welcom to the Eureka city ! Your Sarah awaits you. ()

josmart

Eureka není z těch seriálů, které Vám rozproudí adrenalin. A vůbec to nevadí, seriál se line v poklidném duchu, prostředí je dost netypické, dovedl bych si to představit i jako komiks. Tím, kdo drží seriál pohromadě, je šerif Carter, maximální sympaťák, se kterým je sranda, výborné obsazení. Bavím se. ()

D||X

Hlavní síla seriálu tkví v naprostém postupném souznění s hlavními postavami. Absolutní schopností relaxace u jednotlivých dílu, obrovské množství humoru, a to především zásluhou fantastického Colina Fergusona. Pokud hledáte seriál u kterého si můžete naprosto báječně oddechnout, vypnout, skvěle se pobavit je Eureka správná volba. Prozatím poslední 4. série nasadila laťku skoro až nepřekonatelně vysoko, seriál má neuvěřitelný spád, a proto je super, že se dočká ještě minimálně páté série. ()

MakinaB

Prostě ideální odreagovačka, pohodový seriál. Nic u čeho musíte zapínat mozek, má to šťávu, vtip a všechny postavy jsou mi nadmíru sympatičtí. Seriál zbožňuji a pokaždé se k němu ráda vrátím. Navíc na Nathana se můžu dívat ceeeelýýýý den :-D ()

Peenugirl

Náš šerif (a jeho závideniahodný bytík) so spoluobčanmi sú naozaj sympatickí, ale niektoré časti sú až tak pohodové, že mi to vyznieva ako naivne citové, preto nemôžem dať s čistým svedomím 4*. Našťastie aj s pomocou Jacka Cartera sa podarí zakaždím odvrátiť hrozbu. Ak by neexistovala Eureka asi by do troch sekúnd vybuchla Zem. 60% ()

mujotec

Škoda, že ty díly jsou na jedno brdo (blbý šerif vymyslí jednoduché fungující řešení, které nikomu s IQ nad 150 nedošlo).ze dvou třetin jde o poučení, sladký závěr v americkém stylu. Jinak veskrze bezproblémový seriál. Námět se scénáristům nepodařilo pořádně rozjet. Postavy celkem sympatické, chybí nějaký uvěřitelný záporák. ()

svist10

Instantní klasika. Eureka mě zaháčkovala po prvním díle. Sympatické postavy (v čele se šerifem), technobláboly, fajn atmosféra. To všechno a ještě mnohem víc obsahuje Eureka. Jeden z mála seriálů, které jsem viděl celé (dal jsem všech pět sezón v jedenácti dnech). Dokonce dvakrát. A znovu jsem se bavil. Je prostě nemožné ty postavy nemít rád, přestože první příjezd do města evokuje spíš Stepfordské paničky. Poměrně záhy se ukazuje, že nic není dokonalé. Přestože hlavním cílem seriálu je bavit, dokonce se dostavuje i napětí, a to navzdory faktu, že mnohé díly dokonce nemají záporáka v pravém slova smyslu (což samo o sobě je v soudobé televizní dramatické tvorbě unikátní). Po úvodních epizodických dílech se objevuje i hlavní linie s tajemným konsorciem (která se ale až do konce seriálu nestihne vyřešit). Také změna konceptu (podobně jako v případě Battlestar Galactica epizody na Nové Caprice) cestou do minulosti a následná odštěpená realita, která měla oživit stagnující děj (úspěšně, např linie Henryho a Grace a objevující se temné tóny u Henryho) Eurece prospěla. Ano, mám ty postavy rád, a tak se celý finální díl nese v duchu loučení se starými známými. A dokonce v české verzi v nadstandardně kvalitním překladu a dabingu (Jiří Langmajer je IMHO dokonalá volba na Cartera), který nezabíjí popkulturní odkazy a hlášky. Jasných pět a status jednoho z mých top ten, a to i přesto že nestojí na nákladných trikových exhibicích (i když i ty se najdou). ()

zekon

Je to barevné, hýbe se to a mulví to. Nechápu to množství řad při tak obrovské nudě a trapnosti. Dal jsem 5 dílů a víc se prostě nedá zkousnout. Přijde mi to jako Šmoulové říznutí Létajícím Čestmírem. ()

StanleyVanH

Bez emocí, bez tešivosti, hrozná znělka co mi leze krkem když usínám. Je to taková trapárna bych řekl. Kdyby to aspoň více navazovalo na epizody, ale jen pár detailů. Lehký podprůměr 40%. ()

Dataminer

Pohodový seriál, na kterém mě navíc fascinuje, jak hromada arogantních géniů a vědců s IQ bambilion, kteří jsou tak geniální, že svými udělátky každou chvíli něco podělají do té míry, že minimálně ohrožují město nebo rovnou celou planetu, se neustále otírají o "houpého" šerifa, který jim ale svým selským rozumem a detektivní dedukcí a postřehem zachraňuje zadek. A je jedno kolikrát to udělá a kolikrát přijde s doopravdy geniální myšlenkou či postřehem, tak se mu ta "geniální" sebranka stále vysmívá. Je to taková variace na hloupého Honzu, kdy je ten hloupý Honza ve skutečnosti ze všech nejchytřejší. Sice nevymyslí nějaký "úžasný vědecký tentononc", ale zároveň jím neohrožuje bezpečnost jiných. Na rozdíl o těch "géniů" :) ()